Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди време си купих компютър втора ръка и сякаш в началото работеше добре, но след няколко дни вече имаше доста игри и програми и започна да прави BSOD-ове

Спецификациите на компютъра ще ги видите на скрийна от HWMonitor след малко

Всеки път когато не съм го включвал и го включа следва BSOD

При натоварване с игра например излиза съобщение "amd driver stopped responding and has successfully recovered",играта забива, а след това  се появяват странни хоризонтални линии на екрана и тогава познайте какво? - BSOD

Какви може да са причините за тези проблеми?

След малко качвам снимка от bsod и HWMonitor

Редактирано от Lido Jelev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно видеокартата ти прегрява и компютъра блокира. Виж и какви са ти температурите в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прикачих лога от HWMonitor където може да видите компонентите на машината.

Пробвах да ускоря вентилатора с MSI Afretburner и играх 20-тина минути Project cars без проблем, но след това излезе че драйвера е спрял, след това последва син екран (прикачих снимка)

Това не е единственият BSOD който засичам, но само този съм снимал.

HWMonitor.txt

HWMonitor.txt

12030531_1184964328195262_4263143130164641612_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccу и покажи какви са ти температурите в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccу и покажи какви са ти температурите в момента.

Преди малко просто спря да дава сигнал към монитора без никакво предупреждение и съответно го рестартирах за да постна скрийншота.

Предполагам, че видеокартата е на път да ритне камбаните ако все още не е.gggg.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се видят и температурите под товар. В момента картата е на почти 50 градуса вероятно под товар стига до повече. Има вероятност да имаш и подути кондензатори по дъното или по захранването. Това също трябва да се провери.

Казваш, че ти дава няколко BSOD грешки. Тази, която ти дава в момента е поради проблем с драйверите на хардуер 1394. Имаш ли подобно устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори не знам какво е това устройство, а ето и следващите симптоми на умиращия ми компютър. След като станаха тези неща отново дигнала към монитора спря. След рестарт пускам chrome и следва BSOD

20151009_141635.jpg

20151009_141530.jpg

20151009_141321.jpg

20151009_141530.jpg

20151009_142329.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е с видеокартата.Прегрява или има друг хардуерен проблем с нея и от там ти идват BSOD грешките. Може да има и проблем с дъното или слота на видеокартата. Хубаво е да занесеш компютъра на сервиз, за да се направи профилактика и диагностика.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/9/2015, 2:48:12, Емил Костов написа:

Проблема ти е с видеокартата.Прегрява или има друг хардуерен проблем с нея и от там ти идват BSOD грешките. Може да има и проблем с дъното или слота на видеокартата. Хубаво е да занесеш компютъра на сервиз, за да се направи профилактика и диагностика.

Понеже видео картата умря и компютъра беше занесен в сервиз където това беше потвърдено и ми казаха, че ремонта не е много лесен и не се знае след това колко още ще изкара реших да си поръчам нова. Та въпроса  ми е за около 160-70 лв може ли да се намери нещо добро което да подкарва последните заглавия на игрите и фотошоп? Нямам предпочитание за магазин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.