Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и се извинявам ако съм сбъркал раздела. Имам някаква програма която се е дублирала сама в Program Files с различни малки, големи и двойни букви. Преди доста време имах изчезнали файлове, но тогава това го нямаше. Преди 2-3 седмица се повреди нещо и джоба ми се смали с 40лв и затова питам, някой знае ли какво са тези? Давам и техните файлове:

PriceMinus:  foMdZPjiCpUbHK.dat  foMdZPjiCpUbHK.tlb

PricceMinus:   PricceMinus.dat

CUtThePriCe: foMdZPjiCpUbHK.tlb  oPFDDn9mYqWDSc.dat

CuttThePreicee: WwnyWwkQa7LI3t.dat  WwnyWwkQa7LI3t.tlb

PricceMinus.dat

foMdZPjiCpUbHK.dat

foMdZPjiCpUbHK.tlb

oPFDDn9mYqWDSc.dat

oPFDDn9mYqWDSc.tlb

WwnyWwkQa7LI3t.dat

WwnyWwkQa7LI3t.tlb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи стъпките от важните теми в антивирусния разде

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля публикувайте резултатите от сканирането с FRST. Инструкциите ще намерите тук => Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са просто нежелани програми(по скоро файлчета) които не правят проблеми. Само питам какво да ги правя? И повредата беше хардуерна+син екран+никаква картина на монитора(много дълга история която надали ви се слуша).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са просто нежелани програми(по скоро файлчета) които не правят проблеми. Само питам какво да ги правя? И повредата беше хардуерна+син екран+никаква картина на монитора(много дълга история която надали ви се слуша).

Ако искате решение на проблема си изпълнете указанията на колегата!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто питам ако ги изтрия ще навредя ли на системата?(Windows XP SP3 на Dell Optiplex GX260 с Pentium 4 510mb of ram+510mb вградена допълнително+4gb swap) Ако получа отговор на въпроса проблема(поне за мен)е решен, ако не правете темата каквото искате. И за протокола:Темата я бях написал в Програми-проблеми и дискусии. Някой я премести.

Лично преди малко сканирах файловете, и са безопасни(според Аваст)

Редактирано от Dimitar122 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто питам ако ги изтрия ще навредя ли на системата?(Windows XP SP3 на Dell Optiplex GX260 с Pentium 4 510mb of ram+510mb вградена допълнително+4gb swap) Ако получа отговор на въпроса проблема(поне за мен)е решен, ако не правете темата каквото искате. И за протокола:Темата я бях написал в Програми и проблеми. Някой я премести.

Ако го изтриете има немалък шанс да се появят отново или да засегнете работоспособността на нещо друго. И колегата от антивирусния отдел се намеси заради което аз ви преместих темата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работоспособността на кое например? Компютъра ми е пълен с повредени CAB архиви, пълен е с остаряла техника, отвътре, единия бутон на мишката почти не работи, кабелите приличат на картонени от прахта, но не дава грешки. Ако го повреди няма да ме е яд защото видя каква трошка е. Честно да ви кажа бих го счупил с най-голям кеф, ама като си купя лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такава тема...искате помощ, след това вместо да изпълните препоръките от линка, който ви бях дал и за който колегата няколко пъти ви спомена вие продължавате да правите каквото си искате.

Като не правят проблеми, си ги дръжте тези файлчета и им се радвайте. Разбира се, че правят проблеми - показват реклами, когато сърфирате и понякога дори когато не, забавят интернет трафика и системата като цяло, редица такива са врата за по-сериозни зарази и т.н. Щом нямате намерение да спазвате инструкциите и ще си действате на своя глава просто темата става излишна. Ръчното изтриване не се препоръчва, защото някои са загнездени в tcp/ip стака и след изтриването им няма да имате достъп до интернет (не и докато не резетнете TCP/IP стака). Отделно специално тези гадини се забиват на много места и изтриването само на тези файлове няма да ги изтрие напълно от системата. Ще останат куп остатъци в регистрите (дори може да започнете да получавате съобщение за грешка при стартиране на системата), планираните задачи, в правилата на защитната стена на Windows, в настройките за Windows Update (където могат да предотвратят използването на самата услуга за актуализация на Операционната Система) и т.н. Но системата си е ваша, правете с нея, каквото сметнете за добре. Няма нищо лошо в това да искате повече информация за проблема, но тук не процедираме така, защото за времето за което ще ви обясним, кое, какво, как става, можем да помогнем на други потребители с подобни проблеми. Затова и в този раздел си имаме правила, които ако не се спазват просто няма смисъл да продължаваме.

Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам реклами, интернета ми е на ниска скорост по договора и според мой тестове отговаря на договора(+-мъничко, но не може точно нали). Предполагам си запознат с факта че от април миналата година няма ъпдейти за Widows XP. За регистрите си имам скенер, пускам го на дълбок режим и оправя всеки един регистър. После отново сканира(ако случайно поправеното е сзързано с други регистри) и ги оправя и тях. И на вас поздрави, и за да не се занимавате просто някой да изтрие темата, файловете(които и аз не знам от къде са)си остават. Ако евентуално(и не почвайте че на стари машини това и онова, защото за 3-4 години почти нищо и няма и ако го продам давам гаранция 2год че няма да се повреди хардуерно) нещо му стане на компютъра ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, с вас на глава не се излиза. Скенери за регистрите не препоръчвам, защото при неправилна употреба повече вредят, отколкото да помогнат, но явно вие сте експерт.

Файловете ви УВЕРЯВАМ, че са зловредни, но щом си ги харесвате, си ги запазете. Правилото е при изтриване да се оставят в Recycle Bin-a, за определен период за да се провери дали изтриването им ще създаде проблеми, но тук даже няма нужда и от това, защото са на 100% нежелани. Не всички нови и неясни файлове са такива, но специално тези са.

Сега ще помоля колегата да заключи темата...но преди това ще спомена 3 инструмента с които АКО ИСКАТЕ можете да проверите системата си за да ми е чиста съвестта после...те дори ще ви ги изтрият автоматично без да се налагат ръчни гимнастики...разбира се, няма да е чисто като след скрипт написан за FRST, но поне ще е нещо. Та скенерите са - adwcleaner и Malwarebtes Anti-Malware. Другите няма да ги споменавам, защото са за по-напреднали потребители и можете да изтриете нещо което не трябва с тях.

Поздрави и приятен уикенд! :bye1:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради нежеланието на автора да съдейства за решаването на проблема си темата се заключва. Ако все пак автора размисли да се свърже с мен на лични

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.