Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли да ми препоръчате една що годе добра геймърска конфигурацийка до 1500лв. Нямам никви части от стария компютър за ползване.Благодаря предварително на отзовалите се :)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптично устройство и SSD искате ли да има? Според мен няма особено смисъл, но все пак да попитаме...

GB P85-D3 /LGA1150

I5-4690K /3.5G/6MB/BOX/LGA1150

8GB DDR3 1600 A-DATA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

ASUS DRW-24F1MT/BLACK

Thermaltake Commander MS-III USB3.0 VO100A1W2N

DeepCool 500W Bronze Modular DA500-M

SAPPHIRE R9 380 2G GD5 LITE

Количка

Ако искате SSD може да смените видео картата с по-евтина, или да вземете още оперативна памет, но на този етап за игри няма нужда от повече. Естествено по всяко време може да се вземат/добавят тези неща.

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

монитор - samsung s24d300h

SSD и оптично устройство не искам

ще се играе на по нови игри от типа на Call of duty ghost, Advanced Warfare, Grand Theft Auto V, и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи по-горната конфигурация е напълно достатъчна, че и за доста и други неща ще става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужасен баланс между видео карта и процесор в първата конфигурация. Вместо да взимате видео карта за 600 лева и да орязвате всичко друго, по-добре да вземете по-евтина видео карта за сметка на всички останали части. Да не говорим, че видео картата не е най-доброто, което може да се вземе за тази цена. Човека ясно е посочил, че не иска SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужасен баланс между видео карта и процесор в първата конфигурация. Вместо да взимате видео карта за 600 лева и да орязвате всичко друго, по-добре да вземете по-евтина видео карта за сметка на всички останали части. Да не говорим, че видео картата не е най-доброто, което може да се вземе за тази цена. Човека ясно е посочил, че не иска SSD.

Ти какво би препоръчал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един от постовите си по-горе съм дал примерна конфигурация...

Оптично устройство и SSD искате ли да има? Според мен няма особено смисъл, но все пак да попитаме...

GB P85-D3 /LGA1150

I5-4690K /3.5G/6MB/BOX/LGA1150

8GB DDR3 1600 A-DATA

ASUS DRW-24F1MT/BLACK

Thermaltake Commander MS-III USB3.0 VO100A1W2N

SAPPHIRE R9 380 2G GD5 LITE

Количка

Ако искате SSD може да смените видео картата с по-евтина, или да вземете още оперативна памет, но на този етап за игри няма нужда от повече. Естествено по всяко време може да се вземат/добавят тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай ssd, разликата в скороста е много голяма

i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
XFX R9 280X 1000M BOOST 3GB D5 BULK 
CORSAIR DDR4 2133MHz 2x4GB CL13 LPX Red 1.20V 
CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 
MSI B150M PRO-DH LGA1151 
ADATA SSD SX930 120G SATA3 XPG 

Обща стойност - 1 532.32 лв. с ДДС

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игрите полза от SSD няма! Както и според мен на този етап и за тези цели няма нужда от DDR4 освен, ако конфигурацията не се купува за много дълго време. 

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчен ли е i5 за 970?  видеото от 2:55 нататък и до конфига на неса той си е перфектен ако аз имах тоя бюджет определено бих си взел i5+970...

В един от постовите си по-горе съм дал примерна конфигурация...

И как смяташ да  клокваш процесора на b85 дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното e P85, не B85... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното e P85, не B85... 

няма p85 чипсет ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсети започващи с буквата  B или Q  са за бизнеса . Z е за ентусиасти ,P  няма графика ,H  не поддържа овърклок

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То графика няма нито едно от дъната. Ако имаш предвид че няма изход за нея отново си в грешка.

А клок е възможен със всяко от изброените стига процесора да е отключен.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма p85 чипсет ;)

Малко бъркате моделите на чипсета и дъното. Аз казвам, че модела на дънната платка е P85, а не чипсета... В повечето случаи модела и чипсета са с едни и същи наименования, но в случая не е точно така... И не знам от къде измислихте, че не можело да се прави клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина може но ще е по-трудно а и ще е малък...

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ако ще гониш рекорди ще ти трябва задължително добър охладител та така или иначе файда нямаш от тоя чипсет.

Отделно чипсета не ти гарантира че дъното няма да изпука като пуканки в микровълнова ако се вземе най-калпавото.

Клока просто отдавна не е особено изгодна опция. Така че отключен и евтино дъно пък колкото толкова.

Другият вариант е дъно за 300 лв. и стабилен охладител за още поне 80 лв. или иначе казано не остават пари за нормална видеокарта.

INTEL CORE i5-6600K, 3.50GHz, 6MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake 

COOLER MASTER Hyper 612 Ver.2, s.All CPU, 800-1300 rpm, 11-20 dB  

KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 

ASUS Z170-P, Z170, DDR4 3466(O.C.)/2133 MHz, DVI, HDMI, M.2 Socket, LGA1151 

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

DEEPCOOL Кутия TESSERACT SW, Window, USB 3.0, w/o PSU  

SAPPHIRE 3072M R9 280 OC DUAL-X WITH BOOST DDR5 PCI-E 3.0 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 

Крайна цена 1 520 лв. 

DEEPCOOL GAMMAXX S40 е по-евтин с 24 лв. демек с него не надминаваме 1 500 лв. но няма да държи добри температури.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази ми хареса но се чудя дали не може да подменим това видео дето си ми предложил с това http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N960G1-GAMING-4GD и да махнем SSD-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази ми хареса но се чудя дали не може да подменим това видео дето си ми предложил с това http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N960G1-GAMING-4GD и да махнем SSD-то

r9 280x е по-силна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разликата в скоростта на кое е голяма ? на download ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игрите полза от SSD няма! Както и според мен на този етап и за тези цели няма нужда от DDR4 освен, ако конфигурацията не се купува за много дълго време. 

Нима? Зависи какви игри играеш. Аз както от две седмици съм се върнал на разни модове на STALKER,  без SSD  ти минава мерака за игра докато зареди чекпойнта или между локациите. С SSD  повече от 25 секунди зареждане няма, срещу 1-2 минути без SSD. Или да вземем far Cry 3 или 4. Там на практика за 5-6 секунди зарежда нивото. Без SSD   ти се изчаква чакалката.  И не е казано, че след като компа е за игра, не се ползва и за други работи. Най-малкото още докато натиснеш копчето и  се изтегнеш на стола,  вече може да пускаш каквото ти скимне, дори не всичко да е заредило докрай. С HDD  няма как да стане това, без да ти дойде да удариш по масата от яд. да не говорим, че като отвориш повечко прозорци в браузера, само с едно HDD  си за никъде в повечето случаи. SSD  като цяло трябва да е задължително за всички нови системи. Още повече, че цените вече станаха поносими за достатъчно голям обем. 

Преди около месец си направих експеримент. Имах една стара щайга с P4  и един стар хард диск SATA 1. Представяш си как едноядрения процесор и бавния хард отваряха прозорци в Опера и изобщо при кой да е браузер, нали? 2-3 минути за страница, ако не забие компютъра. През това време нищо друго не може да правиш, най-много да влошиш нещата още. А и антивирусната ако е решила да прави първоначално сканиране..забрави първите 5-10 минути да ползваш браузера. А и след това трябва да се заредиш с търпение. Та сложих му на това PC  едно 20 GB SSD  на Intel, което е достатъчно бавно, със SATA 2  интерфейс, който в случая бе SATA 1  заради ограничението на дъното. Това ще рече максимум 130 MB/s  скорост на четене и запис. Инсталирах едно XP  там за проба и познай. щайгата зарежда  за има няма 15-20 секунди. През това време мога веднага да отворя каквото си искам. Преди чаках доста време да прегледам папка със снимки, сега всичко става светкавично, сякаш съм  с компютър за 3000 лева. Единствено процесора се оказа съвсем леко  ограничаващо звено при отваряне на страници с флаш, но се изтрайват 2-3 секунди зареждане. Къде са 2-3 минути чакане, къде са 2-3 секунди и то на момента след стартиране на системата. И това с P4 , модел 2002 година -  Northwood. Тоест, първите появили се Пентиуми след P3. Та това SSD  прави чудо с подобни конфигурации, макар че там процесора идва слаб за видеоклипове на повече от 480p. Затова и като разкарах тая щайга, продадох скъпия си Xeon E3-1230V2 за 350 лева, замених го с един Celeron G1620  на старо за 35 лева, сложих SSD-то, инсталирах една 7-ца 64 бит. и оставих компютъра за скайп и браузване. Също така безпроблемно се ползва и за всякакво видео и видеоклипове, без засечки. Тишина и бързина. А цялата работа струва буквално стотинки, ако в момента реша да сглобя подобна конфигурация.  

Така, че SSD  си е не необходимо, а направо задължително за която и да е конфигурация. Вече от нуждите зависи и обема на SSD, както и бързината.  За конфигурацийки, ползвани за интернет главно, едно 32 GB  SSD  е предостатъчно заедно с един 500 GB хард диск. За тия,  дето играят малко игри и не ги интересува колко време ще заредят две  или три игри от 50, спокойно могат да минат и с 64 или 128  GB SSD. За игри вече 250 GB  са си минимума, от там нагоре парите стават много, а свободното пространство след инсталиране на нужните игри, много. Тоест, пълна  неефективност при 500 GB SSD. 

Това е моето мнение по въпроса. Аз отдавна препоръчвам на хората само SSD, ако искат да забързат старата си щайга. Убеждавам ги, че повече от 4 GB RAM  не им трябват за интернет, а за игри 8 GB  при положение, че и останалите им части са слаби за нови игри. Вече който иска да играе добре всичко, си взема 16 GB RAM, 250 GB SSD, процесор и видео за по 600-700 лева, достатъчно голям хард диск за инсталираните и неинсталираните игри. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима? Зависи какви игри играеш. Аз както от две седмици съм се върнал на разни модове на STALKER,  без SSD  ти минава мерака за игра докато зареди чекпойнта или между локациите. С SSD  повече от 25 секунди зареждане няма, срещу 1-2 минути без SSD. Или да вземем far Cry 3 или 4. Там на практика за 5-6 секунди зарежда нивото. Без SSD   ти се изчаква чакалката.  И не е казано, че след като компа е за игра, не се ползва и за други работи. Най-малкото още докато натиснеш копчето и  се изтегнеш на стола,  вече може да пускаш каквото ти скимне, дори не всичко да е заредило докрай. С HDD  няма как да стане това, без да ти дойде да удариш по масата от яд. да не говорим, че като отвориш повечко прозорци в браузера, само с едно HDD  си за никъде в повечето случаи. SSD  като цяло трябва да е задължително за всички нови системи. Още повече, че цените вече станаха поносими за достатъчно голям обем. 

Преди около месец си направих експеримент. Имах една стара щайга с P4  и един стар хард диск SATA 1. Представяш си как едноядрения процесор и бавния хард отваряха прозорци в Опера и изобщо при кой да е браузер, нали? 2-3 минути за страница, ако не забие компютъра. През това време нищо друго не може да правиш, най-много да влошиш нещата още. А и антивирусната ако е решила да прави първоначално сканиране..забрави първите 5-10 минути да ползваш браузера. А и след това трябва да се заредиш с търпение. Та сложих му на това PC  едно 20 GB SSD  на Intel, което е достатъчно бавно, със SATA 2  интерфейс, който в случая бе SATA 1  заради ограничението на дъното. Това ще рече максимум 130 MB/s  скорост на четене и запис. Инсталирах едно XP  там за проба и познай. щайгата зарежда  за има няма 15-20 секунди. През това време мога веднага да отворя каквото си искам. Преди чаках доста време да прегледам папка със снимки, сега всичко става светкавично, сякаш съм  с компютър за 3000 лева. Единствено процесора се оказа съвсем леко  ограничаващо звено при отваряне на страници с флаш, но се изтрайват 2-3 секунди зареждане. Къде са 2-3 минути чакане, къде са 2-3 секунди и то на момента след стартиране на системата. И това с P4 , модел 2002 година -  Northwood. Тоест, първите появили се Пентиуми след P3. Та това SSD  прави чудо с подобни конфигурации, макар че там процесора идва слаб за видеоклипове на повече от 480p. Затова и като разкарах тая щайга, продадох скъпия си Xeon E3-1230V2 за 350 лева, замених го с един Celeron G1620  на старо за 35 лева, сложих SSD-то, инсталирах една 7-ца 64 бит. и оставих компютъра за скайп и браузване. Също така безпроблемно се ползва и за всякакво видео и видеоклипове, без засечки. Тишина и бързина. А цялата работа струва буквално стотинки, ако в момента реша да сглобя подобна конфигурация.  

Така, че SSD  си е не необходимо, а направо задължително за която и да е конфигурация. Вече от нуждите зависи и обема на SSD, както и бързината.  За конфигурацийки, ползвани за интернет главно, едно 32 GB  SSD  е предостатъчно заедно с един 500 GB хард диск. За тия,  дето играят малко игри и не ги интересува колко време ще заредят две  или три игри от 50, спокойно могат да минат и с 64 или 128  GB SSD. За игри вече 250 GB  са си минимума, от там нагоре парите стават много, а свободното пространство след инсталиране на нужните игри, много. Тоест, пълна  неефективност при 500 GB SSD. 

Това е моето мнение по въпроса. Аз отдавна препоръчвам на хората само SSD, ако искат да забързат старата си щайга. Убеждавам ги, че повече от 4 GB RAM  не им трябват за интернет, а за игри 8 GB  при положение, че и останалите им части са слаби за нови игри. Вече който иска да играе добре всичко, си взема 16 GB RAM, 250 GB SSD, процесор и видео за по 600-700 лева, достатъчно голям хард диск за инсталираните и неинсталираните игри. 

Е тук не съм напълно съгласен... Зареждането няма общо със самата игра... SSD- то по никакъв начин няма да повиши кадрите или нещо подобно... И какво сега бъркаш зареждането на уеб браузъра и уеб страниците с игрите? И според мен е по-добре като за начало да няма SSD и да се закупи по-добра видео карта или нещо друго, от колкото те да са орязани за сметка на SSD-то. То може да се купи на по-късен етап, а и тепърва ще поевтиняват... Както и примера с кашона ти какво общо има с нов компютър за 1500лв? Но както и да е това е просто пример... Не съм съгласен също, че 4GB рам били достатъчни за сърфиране в интернет особено с повечето съвременни браузъри и ако се използват много табове едновременно... При мен само браузъра консумира 4.7GB, но това си е вече индивидуално и си зависи с кой браузър и колко табове едновременно използваме... В повечето случаи си прав, че 4-те гб са достатъчни... Последния ти абзац си е направо за в бисерите....

разликата в скоростта на кое е голяма ? на download ли?

Разлика при Download няма да има... Няма как скоростта за изтегляне от интернет да е по-висока от тази на твърдия диск, та на ssd с това специално няма да видиш разлика... По-горе в цитата съм написал моето мнение по-въпроса. Според мен е по-добре да се купи SSD на по-късен етап, защото и без това тепърва ще поевтиняват, но ако вземеш сега ще трябва да орежеш нещо друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук не съм напълно съгласен... Зареждането няма общо със самата игра... SSD- то по никакъв начин няма да повиши кадрите или нещо подобно... И какво сега бъркаш зареждането на уеб браузъра и уеб страниците с игрите? И според мен е по-добре като за начало да няма SSD и да се закупи по-добра видео карта или нещо друго, от колкото те да са орязани за сметка на SSD-то. То може да се купи на по-късен етап, а и тепърва ще поевтиняват... Както и примера с кашона ти какво общо има с нов компютър за 1500лв? Но както и да е това е просто пример... Не съм съгласен също, че 4GB рам били достатъчни за сърфиране в интернет особено с повечето съвременни браузъри и ако се използват много табове едновременно... При мен само браузъра консумира 4.7GB, но това си е вече индивидуално и си зависи с кой браузър и колко табове едновременно използваме... В повечето случаи си прав, че 4-те гб са достатъчни... Последния ти абзац си е направо за в бисерите....

Разлика при Download няма да има... Няма как скоростта за изтегляне от интернет да е по-висока от тази на твърдия диск, та на ssd с това специално няма да видиш разлика... По-горе в цитата съм написал моето мнение по-въпроса. Според мен е по-добре да се купи SSD на по-късен етап, защото и без това тепърва ще поевтиняват, но ако вземеш сега ще трябва да орежеш нещо друго...

Ако пак прочетеш поста ми ще видиш, че говоря за нещо. Една конфигурация освен за игри се  ползва и за всичко останало. Това, че моят комп струва 4 бона не означава, че не го ползвам и да ти пиша в момента, като в същото време ползвам и за други неща, та ако щеш и едно просто отваряне на документ в Libre Office.  A 4 GB  са си достатъчни за нормална работа   с  браузера. Трябва да отвориш 50 таба, че да запълниш паметта и пак не е сигурно, че ще го направиш. Иначе да, паметта е евтина и по-добрия вариант  е 8 GB RAM, но не за сметка на големината на SSD  или изцяло на липсата му. SSD  се  добавя, но и РАМ се добавя още по-лесно дори, защото не се налагат сложни операции по инсталиране на ОС върху SSD-то.  За интернета пак не си прав. Явно скоро не  си работил със стара машина с едноядрен процесор, а и дори повече нишков. Зареждането на страниците зависи от интернета, но от едно време насетне. Дотам всичко е в ръцете на бързата ти машина и в частност на SSD.  При една затлачена система, с каквито  са над 90% от всички потребителски  компютри, няма как да разчиташ на скоростта на интернета за бързо зареждане на страници. Отвори началната страница на ютуб с Пентиум без SSD,  направи го и  с SSD. Там скоростта вече е ограничена от процесора, не от интернета, не от хард диска. Само че  процесора е най-малкия проблем,   след като всичко друго е наред, особено SSD. А това, дето написах за игрите е така. Да кажем  10% от тях имат много голяма печалба при зареждане на системата. Има една част от игрите, като MMORPG,  които завиясят и от SSD  като гладкост на картината. Това всъщност го има и при други игри, когато се налага да се избегнат досадните микронасичания по време на игра, които в даден момент може дори да са "макронасичания". Аз ти дадох пример с досадни игри, които играя и които се представят много добре с SSD. STALKER  дори минимизира тия насичания по време на игра, а който е играл модове на СТАЛКЕР знае, че там нещата са доста по-зле от оригиналните игри.   Не бива да се слага всичко под един общ знаменател.Да, игри като GRID  примерно, печелят съвсем малко   при зареждане, а при работа изобщо. Но аз тия игри съм ги инсталирал на друг хард диск, защото мога да пренебрегна няколко секунди забавяне. От тая гледна точка е и последното ми изречение за това, какво SSD  трябва за игри, каква видеокарта и какъв  процесор. Открай време е валидно правилото, че колкото струва видеокартата, толкова трябва да струва и процесора, за да има някакъв баланс.Няма как да ръгнеш GTX980Ti   с някой евтин i5 и да чакаш да хванеш 60 фпс при процесорнозависими игри, а и не само при тях, защото колкото е по-нова и с по-нов енджин дадена игра, толкова по-големи изисквания има и към видеокарта и към процесор. Това ще рече, че в много случаи с i5  няма да стигнеш 60 фпс, за да играеш с вертикална синхронизация. Та това за процесора не е валидно само за процесорнозависими игри или отделни нива при игри,  а като цяло е валидно за най-новите игри на пазара, като например Far Cry 4. Но пък от друга страна си е преразход на средства, ако парите се дадат за i7  6700K, купи се някаква видеокарта средна ръка и се чакат чудеса от клокнатия процесор. Е няма как да стане, но пък поне човек винаги ще знае, че може  да хване 60 фпс при определени настройки на картината, съобразени с бързината на видеокартата. Освен това ще знае, че без проблем в бъдеще може да сложи по-нова и бърза видеокарта. 

Това е и няма нищо нередно в коментара ми. Който е играл и се е занимавал години наред с игри като мен, знае че всичко е така. Който просто разчита на някаква теория и мижав опит, по-добре да седне и да поиграе, преди да твърди разни неща. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Iveta Georgieva
      Въпросът ми е, понеже всичките песни, които искам да запиша на диска са под 700MB , но общо са около 3-4 часа дали ще се получи да се запишат без проблем? Има ли някакви особености или изобщо няма да стане?
    • от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.