Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, една приятелка има нужда от нов лаптоп. Таа както виждате, бюджета е 1400 лева, ще се използва предимно за сърфиране, музика и такива дребни работи, но тук идва и фотообработката, която мисля, че доста ще понатовари машната. Ще се използва Photoshop и Lightroom. Знам, че за такива цели се изисква голям екран, но на нея и 15.6 инча са и достатъчни. Ако е възможно да е с full HD матрица, ще е най-добре. Лаптопа ще се използва поне 2 години, така че трябва да е максимално производителен и здрав за бюджета си. Също така, тя държи на голям хард диск.

За момента аз съм се спрял на този Acer Aspire E5-572G , притеснява ме само, че видео картата му е слабичка... Очаквам вашите мнения и предложения, благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, една приятелка има нужда от нов лаптоп. Таа както виждате, бюджета е 1400 лева, ще се използва предимно за сърфиране, музика и такива дребни работи, но тук идва и фотообработката, която мисля, че доста ще понатовари машната. Ще се използва Photoshop и Lightroom. Знам, че за такива цели се изисква голям екран, но на нея и 15.6 инча са и достатъчни. Ако е възможно да е с full HD матрица, ще е най-добре. Лаптопа ще се използва поне 2 години, така че трябва да е максимално производителен и здрав за бюджета си. Също така, тя държи на голям хард диск.

За момента аз съм се спрял на този Acer Aspire E5-572G , притеснява ме само, че видео картата му е слабичка... Очаквам вашите мнения и предложения, благодаря предварително :)

По думите на Адоб много малко операции ползват графичния процесор за ускоряване на операции, така че не прекалявайте с "тежестта" на видеоконтролера

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай видеокартата да е Nvidia 840M или 830M ,процесор i5 или i7 ,но за тези пари бих се спрял на Lenovo като марка!

Никак не е слаба даже,напротив 840M е една от най-добрите

Редактирано от lost in (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай видеокартата да е Nvidia 840M или 830M ,процесор i5 или i7 ,но за тези пари бих се спрял на Lenovo като марка!

Никак не е слаба даже,напротив 840M е една от най-добрите

Тук се научих да не гледам марките, а конкретни модели ;) относно i5/i7, това е достааа голям обхват на търсене, в предвид че моя i5 4200h е по-производителен от някои i7-ци ;)  за видео карта търсех 850m защото е по-добра и от двете, които си предложил, както и от тази в ейсъра... Даже мисля, че тя е най-добрата в този ценови диапазон, но не я намирам в лаптоп какъвто търся. Иначе благодаря за включването :)

По думите на Адоб много малко операции ползват графичния процесор за ускоряване на операции, така че не прекалявайте с "тежестта" на видеоконтролера

И все пак лаптопа няма да се сменя след година, а след толкова някоя по-слаба карта едва ли ще се справя с натоварванията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

И все пак лаптопа няма да се сменя след година, а след толкова някоя по-слаба карта едва ли ще се справя с натоварванията :)

И защо си мислите че Адоб за една година ще променят софтуера си до такава степен? Погледнете какви мощни карти има на пазара и въпреки всичко Адоб не ги ползват

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук се научих да не гледам марките, а конкретни модели ;)

Голяма грешка е за мен! Мога да ти дам много примери за две различни  марки с едни и същи компоненти,каква огромна разлика има !

Е извинявай,но качеството на сглобка,материали, дисплей, не ти ли правят впечатление?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Collins аз няма да ти давам предложение за лаптоп, но понеже гледам този, към който води линка ти е с 4GB ram (с опция за добавка де) да знаеш, че някои програми за  фото обработка папат рамец и да вземеш такъв с 8GB (даже някои имат такова изискване). Просто да те предупредя да знаеш.Aко не вярваш питай Капитана той щи каже.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма грешка е за мен! Мога да ти дам много примери за две различни  марки с едни и същи компоненти,каква огромна разлика има !

Е извинявай,но качеството на сглобка,материали, дисплей, не ти ли правят впечатление?

Повечето лаптопи до 2к ги правят с почти едно и също качество, не ме разбирай погрешно, не сравнявам лаптоп за 500 с такъв от 2000, но все пак ;)  Това е друга тема, тук не желая да споря за марки и прочее :) Ако имаш предложение от леново, с радост ще го приема, аз също съм фен на леново.

Collins аз няма да ти давам предложение за лаптоп, но понеже гледам този, към който води линка ти е с 4GB ram (с опция за добавка де) да знаеш, че някои програми за  фото обработка папат рамец и да вземеш такъв с 8GB (даже някои имат такова изискване). Просто да те предупредя да знаеш.Aко не вярваш питай Капитана той щи каже.

Това за рамта ми е известно :) идеята на ейсъра е да се вземе с 8гб рам и евентуално по-натам ще и съдействам с ъпгрейда, благодаря иначе за инфото :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/hp/probook-650-g1-d9s33av-p210760982/ с останалите пари ssd още ram и caddy където да сложите харда, иначе за тези пари всичко е изработка на compal или quanta, т.е боклук, това което съм предложил е възможно на-качественото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Gust123
      Може ли да се смени процесора?
    • от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.