Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, една приятелка има нужда от нов лаптоп. Таа както виждате, бюджета е 1400 лева, ще се използва предимно за сърфиране, музика и такива дребни работи, но тук идва и фотообработката, която мисля, че доста ще понатовари машната. Ще се използва Photoshop и Lightroom. Знам, че за такива цели се изисква голям екран, но на нея и 15.6 инча са и достатъчни. Ако е възможно да е с full HD матрица, ще е най-добре. Лаптопа ще се използва поне 2 години, така че трябва да е максимално производителен и здрав за бюджета си. Също така, тя държи на голям хард диск.

За момента аз съм се спрял на този Acer Aspire E5-572G , притеснява ме само, че видео картата му е слабичка... Очаквам вашите мнения и предложения, благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, една приятелка има нужда от нов лаптоп. Таа както виждате, бюджета е 1400 лева, ще се използва предимно за сърфиране, музика и такива дребни работи, но тук идва и фотообработката, която мисля, че доста ще понатовари машната. Ще се използва Photoshop и Lightroom. Знам, че за такива цели се изисква голям екран, но на нея и 15.6 инча са и достатъчни. Ако е възможно да е с full HD матрица, ще е най-добре. Лаптопа ще се използва поне 2 години, така че трябва да е максимално производителен и здрав за бюджета си. Също така, тя държи на голям хард диск.

За момента аз съм се спрял на този Acer Aspire E5-572G , притеснява ме само, че видео картата му е слабичка... Очаквам вашите мнения и предложения, благодаря предварително :)

По думите на Адоб много малко операции ползват графичния процесор за ускоряване на операции, така че не прекалявайте с "тежестта" на видеоконтролера

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай видеокартата да е Nvidia 840M или 830M ,процесор i5 или i7 ,но за тези пари бих се спрял на Lenovo като марка!

Никак не е слаба даже,напротив 840M е една от най-добрите

Редактирано от lost in (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай видеокартата да е Nvidia 840M или 830M ,процесор i5 или i7 ,но за тези пари бих се спрял на Lenovo като марка!

Никак не е слаба даже,напротив 840M е една от най-добрите

Тук се научих да не гледам марките, а конкретни модели ;) относно i5/i7, това е достааа голям обхват на търсене, в предвид че моя i5 4200h е по-производителен от някои i7-ци ;)  за видео карта търсех 850m защото е по-добра и от двете, които си предложил, както и от тази в ейсъра... Даже мисля, че тя е най-добрата в този ценови диапазон, но не я намирам в лаптоп какъвто търся. Иначе благодаря за включването :)

По думите на Адоб много малко операции ползват графичния процесор за ускоряване на операции, така че не прекалявайте с "тежестта" на видеоконтролера

И все пак лаптопа няма да се сменя след година, а след толкова някоя по-слаба карта едва ли ще се справя с натоварванията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

И все пак лаптопа няма да се сменя след година, а след толкова някоя по-слаба карта едва ли ще се справя с натоварванията :)

И защо си мислите че Адоб за една година ще променят софтуера си до такава степен? Погледнете какви мощни карти има на пазара и въпреки всичко Адоб не ги ползват

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук се научих да не гледам марките, а конкретни модели ;)

Голяма грешка е за мен! Мога да ти дам много примери за две различни  марки с едни и същи компоненти,каква огромна разлика има !

Е извинявай,но качеството на сглобка,материали, дисплей, не ти ли правят впечатление?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Collins аз няма да ти давам предложение за лаптоп, но понеже гледам този, към който води линка ти е с 4GB ram (с опция за добавка де) да знаеш, че някои програми за  фото обработка папат рамец и да вземеш такъв с 8GB (даже някои имат такова изискване). Просто да те предупредя да знаеш.Aко не вярваш питай Капитана той щи каже.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма грешка е за мен! Мога да ти дам много примери за две различни  марки с едни и същи компоненти,каква огромна разлика има !

Е извинявай,но качеството на сглобка,материали, дисплей, не ти ли правят впечатление?

Повечето лаптопи до 2к ги правят с почти едно и също качество, не ме разбирай погрешно, не сравнявам лаптоп за 500 с такъв от 2000, но все пак ;)  Това е друга тема, тук не желая да споря за марки и прочее :) Ако имаш предложение от леново, с радост ще го приема, аз също съм фен на леново.

Collins аз няма да ти давам предложение за лаптоп, но понеже гледам този, към който води линка ти е с 4GB ram (с опция за добавка де) да знаеш, че някои програми за  фото обработка папат рамец и да вземеш такъв с 8GB (даже някои имат такова изискване). Просто да те предупредя да знаеш.Aко не вярваш питай Капитана той щи каже.

Това за рамта ми е известно :) идеята на ейсъра е да се вземе с 8гб рам и евентуално по-натам ще и съдействам с ъпгрейда, благодаря иначе за инфото :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/hp/probook-650-g1-d9s33av-p210760982/ с останалите пари ssd още ram и caddy където да сложите харда, иначе за тези пари всичко е изработка на compal или quanta, т.е боклук, това което съм предложил е възможно на-качественото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.