Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди малко, без да искам изтървах лаптопа от около метър и след падането забелязах, че съм повредил матрицата. Модела на лаптопа е HP Pavilion dv7-3110eg.

Имам няколко въпроса: Колко горе/долу ще струва новата матрица? Възможно ли е да се сложи друга матрица, втора ръка, отново с големина 17,3" от лаптоп (примерно Toshiba)?

Съвети за места от където мога да си закупя нова също са добре дошли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси лаптопа в сервиз, за да му се направи диагностика. Да не се окаже, че не само матрицата е повредена, а има и друг хардуер който не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси лаптопа в сервиз, за да му се направи диагностика. Да не се окаже, че не само матрицата е повредена, а има и друг хардуер който не работи.

За сега лаптопа си върви идеално, но като е свързан с външен монитор (HDMI).

А идеи за нещо в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега лаптопа си върви идеално, но като е свързан с външен монитор (HDMI).

А идеи за нещо в България?

Е ако беше казал това още в началото нямаше да има нужда от моя пост. Ако си от Плевен мога да ти предложа сервиз, където ще ти свършат работата точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа. Ако намериш матрица втора употреба слагаш нейната цена плюс 40 до 70 лв. Всеки сервиз си има ценови лист, а и зависи монтажа и демонтажа колко е сложен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах аз няколко матрици с моя размер - втора употреба, но как да разбера дали ще пасне? Имат ли разлика една от друга?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не съм от Плевен, от Русе съм.

Приблизително колко ще искат за ремонта?

https://www.youtube.com/watch?v=kUNjR-ScHNE

Изгледайте този клип.Ако машинката не е гаранционна може да премахнете лицевата рамка на дисплея+капакът/лайсна/под него.Вижте да се се е извадил някой конектор или лентовиден кабел.Щом лаптопа работи на външен монитор и няма видими пукнатини на дисплея не са толкова зле нещата.Няма нищо страшно и сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=kUNjR-ScHNE

Изгледайте този клип.Ако машинката не е гаранционна може да премахнете лицевата рамка на дисплея+капакът/лайсна/под него.Вижте да се се е извадил някой конектор или лентовиден кабел.Щом лаптопа работи на външен монитор и няма видими пукнатини на дисплея не са толкова зле нещата.Няма нищо страшно и сложно.

Пукнатина има, но благодаря за клипа. Ще монтирам аз матрицата след като я купя.

Благодаря за линковете, ценита им са по-добри от другите места на които гледах.

Може да заключвате.

Редактирано от Мариан К. Марков
заключване (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.