Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Компютъра ми е купен втора ръка през 2010г. От около месец, почти през ден ПРИ СТАРТИРАНЕ започна да се рестартира. Когато зареди няма рестарти - работи си нормално. Включвам го, тръгва да зарежда Уиндоус и още преди да стигне до надписа Welcome или понякога и на самия надпис рестарт и черен екран, ето този http://prikachi.com/images.php?images/282/8397282j.jpg

Ако избера Последната най добра конфигурация или Старт на Уиндоус нормално, на втория път почти винаги зарежда, но е имало моменти когато пак следва рестарт и чак на третия зарежда.

Няма сини екрани, няма дъмп файлове.

ExaFlop ми помогна със съвети. Инсталирах всички ъпдейти /макар че аз ги спирам винаги след преинсталация/ нямаше ефект.

Пусках sfc /scannow, chkdsk и на двата дяла - няма лоши сектори.

Сканирах с HD Tune - диска е наред. Пуснах memtest86 от Хиренс-а но го изчаках само 4 часа - нямаше грешки с паметта.

Остана да си мисля, че е от захранването, защото рестартите са винаги при включване и си мисля, че не му достига стартов ток а като тръгне си работи нормално 4 - 5 часа и няма проблеми никога. Лошото е, че компютъра е точно такъв  https://www.youtube.com/watch?v=csuVueFmq48

и е със специфично захранване и няма от къде да намеря друго да пробвам как ще се държи http://prikachi.com/images.php?images/292/8397292i.jpg

Дъното няма подути кондензатори - имаше два и ги смених лятото. Термопастата я сменям преди всяко лято. Компютъра вътре е чист.

Пентуим 4, 1.5 гигабайта Рам с ХР е

Според вас, какво причиняват тия рестарти при стартиране, при които няма сини екрани и дъмп файлове?

Благодаря!

Забравих, като последна опция преди три дена преинсталирах ХР-то, чиста версия MSDN рестартите продължават.

Ако е захранването, няма смисъл да търся друго защото този модел втора ръка май няма никъде а ново е 35 евро, а той компютъра не струва толкова и май ще се наложи да купувам друг :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрани като за начало автоматичния рестарт при блокиране на компютъра, за да може да видиш каква точно BSOD грешка ти дава и така ще може да ни ориентираш. 

Иначе като нямаш възможност да тестваш хардуера носиш компютъра в сервиз.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В квант е 60лв с гаранция и ДДС.

Захранването отварял ли си?

Винаги можеш да попиташ в квант дали няма а ти продадат само захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора Емо!

Ако има BSOD не би ли следвало да има папка Minidump и вътре дъмп файлове?!

При моя случай няма нито такава папка, нито сини екрани, нито дъмп файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора Емо!

Ако има BSOD не би ли следвало да има папка Minidump и вътре дъмп файлове?!

При моя случай няма нито такава папка, нито сини екрани, нито дъмп файлове.

Аз си помислих, че излиза BSOD. Варианта е да се тества с друго захранване. То може да е най-главния виновник. Може обаче да има и друг хардуерен проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрани като за автоматичния рестарт при блокиране на компютъра, за да може да видиш каква точно BSOD грешка ти дава и така ще може да ни ориентираш. 

Иначе като нямаш възможност да тестваш хардуера носиш компютъра в сервиз.

Автоматичния рестарт е за след заредил Windows. Всеки рестарт преди да е заредил Windows клони към хардуерен проблем и човека правилно се е насочил. Проблема е в захранването.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автоматичния рестарт е за след заредил Windows. Всеки рестарт преди да е заредил Windows клони към хардуерен проблем и човека правилно се е насочил. Проблема е в захранването.

Не споря, така е. Коригирах се във втория пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледах добре дънната платка, няма подути кондензатори никъде, обаче никъде не намирам като моето захранване, а то е специфично.

Това е като моето, но човека май го е продал защото обявата е изтекла http://olx.bg/ad/originalno-zahranvane-acbel-200w-power-supply-ap12pc23-ibm-49p2150-49p2149-ID2G38R.html

Няма от къде да намеря такова, а ново не си струва http://www.ctsestore.com/ibm-lenovo-thinkcentre-a50-200w-power-supply-acbel-api2pc23-49p2149-49p2150-8416-sff

Благодаря и на двама ви за отговорите!

В квант е 60лв с гаранция и ДДС.

Захранването отварял ли си?

Винаги можеш да попиташ в квант дали няма а ти продадат само захранване.

Питах в квантсервиз, писах им - нямали такова захранване втора употреба.

Освен да си купя същия компютър, но пак не си струва, ако ще взимам от там, ще гледам поне да е двуядрен че да тръгне Win 7

Благодаря!

Не съм отварял захранването, но мисля в понеделник да го закарам на сервиз, да го отворя ти ако е само някой кондензатор да го сменят.

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де ,а не може ли да се тества с обикновено временно, за да се види дали проблема е от захранването?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де ,а не може ли да се тества с обикновено временно, за да се види дали проблема е от захранването?

Искаш да кажеш, да закача обикновено захранване и да го държа отвън кутията защото то няма да се събере вътре?! Имам две захранвания но на едното Codegen пише 450 вата, на другото Fortron пише 400 вата, а компютъра е с 200 ватово, няма ли да му дойдат много тия 400 вата? Да не стане беля с някой компонент?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да има проблем ако си сигурен, че тези захранвания работят. 400 вата е капацитета на захранването.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да има проблем ако си сигурен, че тези захранвания работят. 400 вата е капацитета на захранването.

ОК, тогава утре ще пробвам, ще разкача оригиналното захранване и ще пробвам с някое от другите, ще карам така два три дена с отворена кутия, да видя дали ще има рестарти при стартиране, поне да разбера там ли е проблема. Не че има от къде да взема точно модела който ми е нужен :)

Благодаря на всички за мненията в темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, тогава утре ще пробвам, ще разкача оригиналното захранване и ще пробвам с някое от другите, ще карам така два три дена с отворена кутия, да видя дали ще има рестарти при стартиране, поне да разбера там ли е проблема. Не че има от къде да взема точно модела който ми е нужен :)

Благодаря на всички за мненията в темата!

Ако Fortron-а работи го закачай него и няма да имаш никакви ядове с него!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да ама не......

Включвам го, тръгва да зарежда Уиндоус и още преди да стигне до надписа Welcome или понякога и на самия надпис рестарт и .............

Спирането на автоматичния рестарт има ефект и за случаите на рестарт по време на зареждането на ОС дори и да не се е заредила. Появата на грешка по време на старта би дало някаква насока. 

Иначе и аз смятам захранването за виновник в случая. 

Не съм отварял захранването, но мисля в понеделник да го закарам на сервиз, да го отворя ти ако е само някой кондензатор да го сменят.

Ако отидеш в сервиз и се окаже че трябва да се сменя кондензатор/и се приготви за сума над 20 лв. Дали си заслужава. Отвори го и ако кондензаторите са няколко и има следи от обгоряло някъде не го носи изобщо според мен. А ако е само един кондензатор и го занесеш отворено може да минеш и с 5лв.   

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите и мненията!

Сега излизам по задачи, но следобед ще разкача оригиналното и ще пробвам с Fortron-а.

Ще отворя AcBel-а да огледам кондензаторите..

Лек и успешен ден!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Тая сутрин изключих автоматичния рестарт, изключих компютъра и излязох до центъра, сега се връщам, вкючих го и син екран. Ето този - дано се вижда добре, че телефона ми е доста стар и не стават снимките.

http://prikachi.com/images.php?images/356/8398356M.jpg

Грешките:

0x000000d1 (0xfffffffc, 0x00000002, 0x00000000, 0xf766c48c)

Някой може ли да даде мнение кое причинява тая грешка?

Благодаря!

Обаче отново няма дъмп файл, нито папка Минидъмп, а е включена опцията при грешка да се създава дъмп файл в %SystemRoot%\Minidump

Не съм провал с друго захранване все още, изчаквам да споделите мнение за синия екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай с друго захранване. Той Windows се шашка при неправилно изключване или блокиране.

Не мога да ти отворя линка с грешката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Ето това  казват от майкрософт по въпроса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, линка със снимката не работи - пак се е бъгнал сайта prikachi

Грешката сочи към някакъв драйвер? Kbdclass.sys

Това май е някакъв драйвер за клавиатура? Клавиатурата ми е ps2

Не ми се вярва да е софтуерен проблема, понеже го преинсталирах преди 4 дена. MSDN копие, драйверите от сайта на Леново.

Тествай с друго захранване. Той Windows се шашка при неправилно изключване или блокиране.

Не мога да ти отворя линка с грешката.

Линка със снимката се отваря вече Емо, може да погледнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво излиза за BSOD грешката, която ти е излезла. Но това може да се случило и поради постоянното изключване на компютъра. Тествай засега с новото захранване или тази грешка постоянно ти излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчаках го да покаже пак синия екран, и току що като го стартирах, отново BSOD и грешката май пак е същата http://prikachi.com/images.php?images/586/8398586R.jpg

Сега ще разкача захранването и ще включа другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчаках ..............

Абе пич ти четеш ли какво ти пиша изобщо или да не се хабя?

Дадох ти линк към грешката в сайта на Майкрософт и там пише

RESOLUTION

To resolve this behavior, remove the Logitech MouseWare program from the computer and then update to the latest version of Logitech MouseWare. 

For more information about how to remove Logitech MouseWare from the computer, see the program documentation or contact Logitech. For more information about how to obtain and install the latest version of Logitech MouseWare, contact Logitech at the following Logitech Web site:

http://www.logitech.com

а ти ако искаш и 10 пъти сменяй захранването. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пич ти четеш ли какво ти пиша изобщо или да не се хабя?

Дадох ти линк към грешката в сайта на Майкрософт и там пише

а ти ако искаш и 10 пъти сменяй захранването. 

Това го прочетох, но мишката и клавиатурата ми са LG

Камерата е тази http://www.elimex.bg/product/17245/web-camera-gtc903.html

Нямам никаква програма свързана с Logitech нямам и такава периферия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да влезеш в Safe mode with command prompt  и там стартирай devmgmt.msc. Разгърни клавиатурите и с щракване с десен бутон избери показаните устройства. Избери Uninstall. Като завърши, рестартирай.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го прочетох, но мишката и клавиатурата ми са LG

Камерата е тази http://www.elimex.bg/product/17245/web-camera-gtc903.html

Нямам никаква програма свързана с Logitech нямам и такава периферия.

Как да деинсталирам въпросния софтуер - Logitech MouseWare  - след като никога не е бил инсталиран?!

Всички грешки ги писах в Гугъл и четох, при тая грешка е дадено обяснеие за Windows 7 а аз съм с ХР

и все пак да изтегля и инсталирам Fix-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.