Премини към съдържанието
Петър Стефанов

Защо е нужно първото зареждане на телефон да е 24 часа?

Препоръчан отговор

Винаги съм се питал защо е необходимо първото зареждане на телефон да е 24 часа. Таа най-после си взех телефон и той е Lenovo P70. Просто се чудя с какво помага това... Да аз винаги съм го правил, но и аз не знам защо :D . Така са ми казали, така съм направил :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно. Суеверие, останало от времето на Ni-MH батериите.

Точка по въпроса.

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още от първия ми телефон Sony Ericsson W302 съм си набил този навик в главата :D Първото му зареждане не беше 24 часа(голяма радост беше и не се сдържах да го чакам толкова да се зарежда) и батерията падаше ужасно бързо дори само при слушане на музика(ей тва Walkman ква гъзария беше :D )....На второто му зареждане вече го заредих 24 часа и разликата с преди беше значителна....Държеше сравнително повече....Та сега на новия ми SM-G360F като го включих със скоростта на светлината след изкарването му от магазина имаше около 20% батерия...Заредих го до 100% и го изключих от зарядното...Да се е зареждал няколко часа и досега не съм забелязал да му пада толкова бързо батерията освен ако не разцъкам нещо тежко като Real Racing 3,Six Guns....Та и да го зареждаш 24 часа той като стигне до 100% сам прекратява зареждането(поне при моя е така)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не трябва. Ти знаеш ли какво ще стане с Li-ion батерия ако я зареждаш 24 часа без защита против презареждане ? Познай - Бум. Батерията автоматично спира да се зарежда когато е пълна на 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че RudeBoy изчерпа темата със едно изречение. Остава само "консултантите" да му прочетат поста и да спрат да дрънкат глупости.

Това го казваха заради така нареченият "ефект памет" при батериите от никел-кадмии и никел-метал. При тях трябваше да се разреди напълно и после да се зареди напълно. Отдавна няма такива елементи във телефоните. Масово всичко е на литиево-йонни батерии. Те нямат ефект памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно. Суеверие, останало от времето на Ni-MH батериите.

Точка по въпроса.

Това за Ni-MH батериите е същото равносилно суеверие, останало от времето на .....????

Много глупости се дрънкат по форумите или се разнасят от продавач-консултантите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, мерси момчета. Таа да го зареждам ли 24 часа или не ?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От посочените отговори, които са една страница, нима не разбрахте отговора на въпроса си? Всичко е написано на български език!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Таа да го зареждам ли 24 часа или не ?...

Отговорът е еднозначен - не е нужно, но за собствено успокоение и за да нямаш основание утре да обвиниш някой, дето ти е дал отрицателен отговор, ако започне (това задължително се случва в даден момент с всички телефонни батерии, независимо от намина на зареждането им) стремглаво да пада зарядът, дръж телефона 24 часа при първото зареждане. Мисля, че тоя отговор дава задоволителен отговор за всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът е еднозначен - не е нужно, но за собствено успокоение и за да нямаш основание утре да обвиниш някой, дето ти е дал отрицателен отговор, ако започне (това задължително се случва в даден момент с всички телефонни батерии, независимо от намина на зареждането им) стремглаво да пада зарядът, дръж телефона 24 часа при първото зареждане. Мисля, че тоя отговор дава задоволителен отговор за всички.

Да, това беше отговора, който чаках! :) Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.