Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги,дъното е  Asus M4A87TD AM3 и реших да питам да посочения процесор кое ще е по добре да го направя 3 ядра или 4? Ще се играят игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същият процесор - вече е в резерв. Кое ще е по-добре - по принцип е ясно. Въпросът е дали тръгват и двете "допълнителни ядра".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновенно има причина тези ядра да са заключени. Ако не стане процедурата, ще трябва да ресваш биоса (да вадиш и слагаш батерийката най-вероятно). Пък ако стане, тествай за стабилност 2-3 дена. Пускай му prime95, super pi, handbrake, cinebench....  Ако са нестабилни може да искат повече волтаж или по-ниска честота.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,дъното е  Asus M4A87TD AM3 и реших да питам да посочения процесор кое ще е по добре да го направя 3 ядра или 4? Ще се играят игри

не можеш този процесор е двуядрен, това че е black значи че е с отключен множител (а не с повече ядра, ако беше и не работеха правилно, щяха да бъдат заключени, но тогава нямаше да го правят black...)  - може да го клокваш по него. за разлика от клока по шина, където се тварят и паметта и чипсета, тук се отразява само на процесора...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можеш този процесор е двуядрен, това че е black значи че е с отключен множител (а не с повече ядра, ако беше и не работеха правилно, щяха да бъдат заключени, но тогава нямаше да го правят black...)

Леле - мале... Професоре, от къде ти щукнаха тези смехории, които си написал?! Към автора - ако процесора ти е сполучлива бройка няма да имаш проблем да го отключиш до 4 ядрен B50. Навремето ядрата не се заключваха само с цел изолиране на неработещите такива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се отключи ,ще трябва да се погрижиш за подобряване на охлаждането му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,отключих ги и го клокнах на 3.50ghz. но от време на време както си играя и ми дава син екран с рестарт! Дали трябва повече волтаж?

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли няма да помогне?

Няма да е зле да тестваш процесора с отключените ядра. Ако работи стабилно под товар, тогава да се мъчиш с клокване. А и се отчита като 160W. Как ще го охлаждаш - не знам. http://www.overclock.net/t/1165896/overclocking-phenom-ii-x4-b50-voltage-bios-settings-advice

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента му въртят 3 вентилатора и единия е 120мм

Къде са тези датчици на Aida че не знам къде да влезна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента му въртят 3 вентилатора и единия е 120мм

Къде са тези датчици на Aida че не знам къде да влезна?

computer - Sensor. Ще ти покаже температурите. Tools -  sistem Stability Test. Натисни старта и следи температурите да не прехвърлят предписаните от производителя. Не е хубаво да прегряваш нищо.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи:
С какво охлаждане си?
С какво захранване си? 
С каква кутия си? 
Каква е температурата под товар? 
Какъв е волтажа под товар и по настройки? 
След това можем да говорим за клок. Пък после за волтажи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

computer - Sensor. Ще ти покаже температурите. Tools -  sistem Stability Test. Натисни старта и следи температурите да не прехвърлят предписаните от производителя. Не е хубаво да прегряваш нищо.

При отключени ядра програмите за мониторинг не отчитат коректно температурата на ядрата. 

Ето как е при мен вече 6 години.

921709_4808544491827_2127457175_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.