Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предстои ми покупка на cpu i7  6700,ako може да ми предложите оптималното дъно и рам памет,разполагам с  1100-1200лв макс,за трите компонента,условието да може да се клоква без проблем.Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предстои ми покупка на cpu i7  6700,ako може да ми предложите оптималното дъно и рам памет,разполагам с  1100-1200лв макс,за трите компонента,условието да може да се клоква без проблем.Благодаря предварително!

Ако ще да е този процесор за какъв клок иде реч?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за предложението,но питането ми е само за тези три компонента

Ако ще да е този процесор за какъв клок иде реч?

4,8гхц примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се скъпи за количество РАМ памет. Качеството може да го пренебрегнеш преспокойно. Не се лъжи по памети с гребенчета. 2х8 GB  е оптимума. Ако не, една плочка от 8 GB. 2х4GB  е отживелица вече, а и ъпгрейда  е малко по-сложен.  Обаче аз не виждам как за 1200 лева ще вземеш всичко от раз. Ако прибавиш още стотина лева, може и да стане работата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще купуваш 6700к ти трябва и охлаждане.Те не вървят в комплект с такова.За това и човека е сложиш охлаждане.

Ако няма да купуваш 6700к,а заключената версия,от чий се пита в уравнението ти трябва клокърско дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за предложението,но питането ми е само за тези три компонента

4,8гхц примерно

За 4.8 GHz  ще ти трябват много повече от 1200 лева :)  На въздух максимум до 4.6-4.7 GHz  с добър охладител и примирение с високите температури. За 4.8 и водните се зорят. Постигат се тия честоти, но за сметка на завишено напрежение, водещо до високи температури. За тоя процесор нормално така да кажа, е честота 4.6 GHz  на въздух. От там нагоре малкото повишение на честотата води до много голямо повишение на напрежението ( или по-точно  за да се повиши честотата със 100 MHz  над 4.6 GHz,  ти трябва такова напрежение, което води до много високи температури). За 4.8 GHz  ще ти трябва някое добро водно охлаждане, а то пари струва. Освен всичко, при тая платформа контролера на паметта не е вече в процесора, а на дъното. Тоест, трявба ти добро дъно с доста фази. Не е като досега, където дъната бяха евтини, щото и изискванията към тях бяха ниски. Значи тук ти трябват поне 300-400 лева за дъно, 720 за процесор, може би 130-150 за охладител и 220 лева за памет, ако вземеш най-евтината. Смятай колко е това

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той човека вече има "водно" за тия пари но не съм съгласен че ще се справя по-добре от такова на въздух. 

be quiet! DARK ROCK PRO 3 ги заравя всички подобни в земята.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той човека вече има "водно" за тия пари но не съм съгласен че ще се справя по-добре от такова на въздух.

Писал е след мен. Не знам  защо поста му се появява преди моя. Днес за втори път ми се случва това, дори при първия ми пост.  Явно пиша по-дълго. Правилно, с водно пак трудна работа 4.8 GHz. Ще му трябват 1.4 волта, което е много. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитите да скапят форума още не са спрели та не се изненадвай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писал е след мен. Не знам  защо поста му се появява преди моя. Днес за втори път ми се случва това, дори при първия ми пост.  Явно пиша по-дълго. Правилно, с водно пак трудна работа 4.8 GHz. Ще му трябват 1.4 волта, което е много. 

Форума сортира по рейтинг и за това излизат така мненията, а не по дата. Може да се променя горе в дясно на темата, но наистина е много гадно. Би трябвало по default да е сортиране по дата и ще е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен всичко, при тая платформа контролера на паметта не е вече в процесора, а на дъното. 

Бре! Дали? Помисли пак, моля!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре! Дали? Помисли пак, моля!:)

Грешка на езика. Имах предвид регулирането  напрежението на процесора. Пиши си плюсче.  Ама да бе обяснил на човека не с половин изречение, а с 20, та да те разбере. 

ПП: Какъв се явяваш, надзирател ли?  Ебахти хората. И ти и Джонката сте един дол дренки. Само тролствате и настройвате хората един срещу друг. Не бих се учудил ако и двамата имате нещо общо с Людмил или Людмила, както се опитваше да ме убедиш. Хаха. Людмила :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка на езика. Имах предвид регулирането  напрежението на процесора. Пиши си плюсче.  Ама да бе обяснил на човека не с половин изречение, а с 20, та да те разбере. 

ПП: Какъв се явяваш, надзирател ли?  Ебахти хората. И ти и Джонката сте един дол дренки. Само тролствате и настройвате хората един срещу друг. Не бих се учудил ако и двамата имате нещо общо с Людмил или Людмила, както се опитваше да ме убедиш. Хаха. Людмила :)

Всъщност ''Рецензент''.:D И тази грешка на езика(която не е такава) можеше да доведе до един значителен преразход за автора на темата! Нямам намерение да настройвам когото и да било един с/у друг, но ако се замислиш поне веднъж ще разбереш, че ти тролиш (не с неуместни заяждания или груб език, а с незнание). Това бе и целта на регистрацията ми през 2013-та. Не конкретно заради теб, а по принцип.

Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок,сегашната ми памет е ддр3 2133 16гб,по-добре ли ще е да я оставя и да се насоча към i7 4790k и да си взема и едно дъно и,ако е така какво дъно бихте ми предложили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не пречи да си вземеш нов процесор и дъно с DDR3. http://nikem-bg.net/computer-components/GB-Z170-HD3--DDR3--LGA1151/description.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност ''Рецензент''.:D И тази грешка на езика(която не е такава) можеше да доведе до един значителен преразход за автора на темата! Нямам намерение да настройвам когото и да било един с/у друг, но ако се замислиш поне веднъж ще разбереш, че ти тролиш (не с неуместни заяждания или груб език, а с незнание). Това бе и целта на регистрацията ми през 2013-та. Не конкретно заради теб, а по принцип.

Лека вечер!

Твоите цели са като целите на ИДИЛ. A Skylake  си иска дъно с по-добра захранваща схема. Недей заблуждава хората. Дреме ми на оная работа за какво си се регистрирал. Регистрирал си се, за да тролиш. Това показа още с първия си пост, когато те засякох. Такива като теб само развалят нещата.  Когато няма какво да кажеш, просто замълчи. Благодари се, че не си ми пред очите. Набързо ще ти покажа какъв рецензент си.  Ти от дума не разбираш. Дори човек да иска да ти съдейства, да те съжалява, ти не му позволяваш. Живей си скапания живот  и не се занимавай с мен, че ще ми писне някой ден, повярвай ми! Не съм пиян като теб, не пия от 5 години алкохол, никога не съм употребявал наркотици дори само за проба, затова ти казвам, не се занимавай с мен!  Не си навличай белята.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво!:clap:

пп Ти май не можеш да понасяш и себе си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде разкарайте се! Ебахти троловете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде разкарайте се! Ебахти троловете!

Когато спориш с идиот е много вороятно и той да прави същото! 

пп

За тази платформа си прав,трябва дъно с повечко фази за по-стабилен клок,както и добър охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато спориш с идиот е много вороятно и той да прави същото! 

пп

За тази платформа си прав,трябва дъно с повечко фази за по-стабилен клок,както и добър охладител.

Не споря с никого, не съм вързан за форума. Просто в един момент трябваше да го кажа. Най-лесно е да си затворя очите, да не отварям темата и да си плямпам за ИДИЛ. Така е, късно вечерта обърках нещата. Разбира се, че ставаше въпрос за фазите и напреженията на процесора, а не за паметта. Само че ме хваща яд на хора, които само дебнат ден след ден, час след час, да те хванат някъде и да ти го натякнат. Ей затова ме е яд, а не защото някой ме поправил. То не е само тая тема, нещата са почнали преди години още. Разбирам някой от "рецензентите" да е направил нещо със собствения си мозък, но не. Никой не се е хванал и един тест да направи и една  игра да изиграе. Иначе обаче си пишат "рецензиите". Аз съм си играл да тествам много игри с различен хардуер и при различни условия. От тази гледна точка и давам съвети в подобни теми, където се иска някакъв хардуер за игри. В темите, където се търси конфигурация за работа, не се меся, защото и не ползвам конфигурациите за тия цели. Макар че и да тестваш игри си е един вид работа. Както и да е. Нямаше ме месец и нещо и като се завърнах, погледнах някои теми от тоя раздел. Наистина останах невероятно озадачен от някои неща. Аха да напиша отговор и да поправя "рецензентите", но се отказах. Причината да се върна тук е една и тя не е хардуер. Причината е, че ме засегна въпроса с бомбардировките на Сирия от страна на Русия. Ей затова се върнах и между другото писах  и в темите за хардуер.  

То не бяха обвинения към мен ( и не само), не бяха чудесии. Бил съм хладилен техник, нямал съм жена, бил съм надрусан...и изобщо все от тоя род. Това, че един мъж няма жена прави ли го втора класа човек? И като имаш жена, аз не мога ли да кажа, че си под чехъл, че гледаш само как скришом да и изневериш и да се напиеш, щото тя не ти дава?  Значи ли това, че и  ти се втора ръка човек ( мъж)? И какво му е лошото да си хладилен техник? На Запад хората работят по две-три работи. И като не работя официално с хардуер означава ли, че не мога да работя ей така, за удоволствие?  А тия дето са "професионалисти" с хардуера, винаги ли са стриктни към данъчните и закона? Трябва ли да имаш офис някъде в някой център, за да си "специалист" по хардуера? А и по софтуера. Ами то сега на Запад е на мода да се работи от къщи. Е тия там какви са, идиоти, непрофесионалисти, нямат жени или имат жени, които не ги пускат на работа като нормалните хора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не споря с никого, не съм вързан за форума. Просто в един момент трябваше да го кажа. Най-лесно е да си затворя очите, да не отварям темата и да си плямпам за ИДИЛ. Така е, късно вечерта обърках нещата. Разбира се, че ставаше въпрос за фазите и напреженията на процесора, а не за паметта. Само че ме хваща яд на хора, които само дебнат ден след ден, час след час, да те хванат някъде и да ти го натякнат. Ей затова ме е яд, а не защото някой ме поправил. То не е само тая тема, нещата са почнали преди години още. Разбирам някой от "рецензентите" да е направил нещо със собствения си мозък, но не. Никой не се е хванал и един тест да направи и една  игра да изиграе. Иначе обаче си пишат "рецензиите". Аз съм си играл да тествам много игри с различен хардуер и при различни условия. От тази гледна точка и давам съвети в подобни теми, където се иска някакъв хардуер за игри. В темите, където се търси конфигурация за работа, не се меся, защото и не ползвам конфигурациите за тия цели. Макар че и да тестваш игри си е един вид работа. Както и да е. Нямаше ме месец и нещо и като се завърнах, погледнах някои теми от тоя раздел. Наистина останах невероятно озадачен от някои неща. Аха да напиша отговор и да поправя "рецензентите", но се отказах. Причината да се върна тук е една и тя не е хардуер. Причината е, че ме засегна въпроса с бомбардировките на Сирия от страна на Русия. Ей затова се върнах и между другото писах  и в темите за хардуер.  

То не бяха обвинения към мен ( и не само), не бяха чудесии. Бил съм хладилен техник, нямал съм жена, бил съм надрусан...и изобщо все от тоя род. Това, че един мъж няма жена прави ли го втора класа човек? И като имаш жена, аз не мога ли да кажа, че си под чехъл, че гледаш само как скришом да и изневериш и да се напиеш, щото тя не ти дава?  Значи ли това, че и  ти се втора ръка човек ( мъж)? И какво му е лошото да си хладилен техник? На Запад хората работят по две-три работи. И като не работя официално с хардуер означава ли, че не мога да работя ей така, за удоволствие?  А тия дето са "професионалисти" с хардуера, винаги ли са стриктни към данъчните и закона? Трябва ли да имаш офис някъде в някой център, за да си "специалист" по хардуера? А и по софтуера. Ами то сега на Запад е на мода да се работи от къщи. Е тия там какви са, идиоти, непрофесионалисти, нямат жени или имат жени, които не ги пускат на работа като нормалните хора?

Дали? Разбира се, че лъжеш. Напротив. Трябваше да го направиш(поне щеше да си опитал). Двуличието ти няма граници. Нищо, но и няма връзка с раздела, в който ти даваш напътствия(там все пак става въпрос за парите на хората). 

Останалите глупости няма да ги коментирам. Ти се явяваш може би най-големия трол в този форум. Защото си мислиш, че като правиш тестове с хардуера, с който разполагаш решаваш всички въпроси на питащите. Но истината е друга. И понеже нямаш отговор на поправките ми се обръщаш инстинктивно към мускулите си заплашвайки ме в по-горен твой пост. Типична реакция на губещите. В темата за новата визия на сайта видях подобни тъпотии от някакъв пъпчив съфорумец, но и собственика се изложи тотално отвръщайки му със същото. Въобще - това е България.

П.П. Двулика лопата си, а такива ги пускам по пързалката с една чудесна засилка.

П.П.П. Извинявам се на автора на темата, че я съсипахме!

Успешна седмица на всички!:)

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.