Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, пиша от името на една моя позната, че има проблем с нейното Сони(Xperia Z). Тръгнала да си прехвърля неща от СД картата(Kingston) в компютъра и я била извадила и след това я сложила и сега не може да си отвори повечето приложения(реално тези в картата памет), пробвахме с махане на картата памет, рестрартиране на телефона, но без резултати.
51.1 версията на Андроид, благодарим предварително.

12048801_859870967461743_2116479111_n.jpg

12083806_859870977461742_1406269105_n.jpg

12092428_859877684127738_815190378_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах тези приложения има ли ги още на картата или ги е прехвърлила на компютъра?
И телефона чете ли картата сега или не?
Като се свали някое от приложенията от стора не тръгва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах тези приложения има ли ги още на картата или ги е прехвърлила на компютъра?
И телефона чете ли картата сега или не?
Като се свали някое от приложенията от стора не тръгва ли?

Kартата се чете, просто си е прехвърляла снимки и музика и след като я е сложила - приложенията не искат да се отварят, едва ли да е прехвърляла приложенията също, нещото е че вместо имената на приложенията - са тези иконки на Андроид и дори не може да се разбере кое е даденото приложение, отделно дето не искат да се отворят, иначе картата се чете.
Ще пробва евентуално да инсталира някое приложение или да се опита да премахне някое от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно става дума за проблем: не е ползвано безопасно премахване на устройства.

За това има е дадена опцията в ОС. За да не се повреждат картите памет.

От SmartPhone-a като е свързан към компютър с помощта на data кабел (USB) има безопасно изключване на картата памет.

Деинсталирате въпросните приложения. Форматирате картата на компютър (при което ще се изтрият всички файлове на картата памет)

Поставяте е обратно в телефона (при изключен телефон). Ако  не се разпознава от телефона, съответно нова или се обръщате към гаранцията (ако има).

И си знаете за напред.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, пробвахме да инсталираме дадено приложение, което тя знаеше че е инсталирано и не може да се отвори, в случаят Triviador Bulgaria. Инсталирахме го(то беше в папка Games), след инсталацията иконката на Андроид стана по-светло зелена, обаче не пишеше името на приложението.Желая да отбележа също, че нямаше начин как да се деинсталират приложенията,(в отговор на niki292002защото не излизаха в Настройките за приложения.
Аз реално прецених че телефона така или иначе е за форматиране, тя сама каза че не го е форматирала с фабрични настройки(дори предишният й телефон,който е като моят - S II Plus, а аз моят поне 10-15 пъти съм го форматирал с фабрични) и така и направихме, отделно форматирахме и картата памет след това и тя сега тръгна да си инсталира всичките приложения.
Тя ми вика, че досега я е премахвала все по този начин - безопасно, така че реално едва ли да е от това.
При мене също преди се беше случило това, да не ми отваря приложенията, обаче след другият рестарт се оправяха, тука нещото е че не пишеше дори как се казват приложенията, а при мене примерно си изписваше кое е приложението.
Ако някой има идея за в бъдеще при подобен случай какво да се прави, да сподели! Благодарим за отзивите! :)

Редактирано от cvtan4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте първо да демонтирате картата,. да изключите телефона, да извадите картата и да включите телефона. Като зареди напълно го изключете и поставете картата. Включете телефона и проверете дали картата е монтирана. Ако не е я монтирайте. проверете достъпността на приложенията. Ако отново няма достъп-

Върнете картата в компютъра и направете проверка на файловата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.