Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи искам да си инсталирам Кали Линукс на компа (Windows 7 32bit) върху виртуална машина (Oracle VM -последна версия..) 
Та проблемът ми е следния всичко е точно , но когато искам да си пусна образа , който е във виртуалната машина (Линукса) ми изписва следния проблем..

Virtual Box - Critical Error
Failed to create the VirtualBox Client COM Object
The aplication will now terminate

Callee RC: 
REGDB_E_CLASSNOTREG (0x80040154)

Вече съм пробвал това да изтрия файловете , които са в С/потребители и пак същия проблем , ПОМОЩ защото цяла вечер се мъча да го инсталирам тоя Линукс.. златен ми излезе.. !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи искам да си инсталирам Кали Линукс на компа (Windows 7 32bit) върху виртуална машина (Oracle VM -последна версия..) 
Та проблемът ми е следния всичко е точно , но когато искам да си пусна образа , който е във виртуалната машина (Линукса) ми изписва следния проблем..

Virtual Box - Critical Error
Failed to create the VirtualBox Client COM Object
The aplication will now terminate

Callee RC: 
REGDB_E_CLASSNOTREG (0x80040154)

Вече съм пробвал това да изтрия файловете , които са в С/потребители и пак същия проблем , ПОМОЩ защото цяла вечер се мъча да го инсталирам тоя Линукс.. златен ми излезе.. !

Пускайте virtualbox в Windows Vista (SP2) compatibility mode

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак същото си излиза...

Пробвайте с преинсталация на софтуера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с преинсталация на софтуера

И не забравяй да изтриеш Data папката НА Virtualbox

%appdata%\.Virtualbox

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не забравяй да изтриеш Data папката НА Virtualbox

%appdata%\.Virtualbox

Няколко пъти го преинсталирах... виртуалния образ също , изтрих и папките на ВМ и пак същия проблем..:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не е помогнало - по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При откриването на Oracle VM един ден можете да се препънат по това съобщение (имайте предвид, кодът за грешка 0 × 80040154):

Неуспешно създаване на обекта VirtualBox COM. Заявлението ще бъде изключенo. Callee RC: REGDB_E_CLASSNOTREG (0 × 80040154)

Virtual Machine Услугата не е стартиранa. A преинсталиране вероятно ще проработи, но е налице по-просто корекция:

Run команден ред или "CMD"

Въведете следното в командния ред и натиснете въведете (включително кавичките):

CHDIR "C: \ Program Files \ Oracle \ VirtualBox"

След това:

VBoxSVC / ReRegServer

И:

regsvr32 VBoxC.dll

Трябва да видите изскачащ прозорец да ви уведоми за вашия успех. Опитайте да отворите VM сега,и той трябва да работи.

Дано да съм помогнал.Успех!!!

stopbyte.com.png

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не е помогнало - по-горе.

Само че аз не говоря за същото...аз не говоря за файловете в %appdata% а за файловете в %userprofile% :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.10.2015 г.,, 121212 написа:

При откриването на Oracle VM един ден можете да се препънат по това съобщение (имайте предвид, кодът за грешка 0 × 80040154):

Неуспешно създаване на обекта VirtualBox COM. Заявлението ще бъде изключенo. Callee RC: REGDB_E_CLASSNOTREG (0 × 80040154)

Virtual Machine Услугата не е стартиранa. A преинсталиране вероятно ще проработи, но е налице по-просто корекция:

Run команден ред или "CMD"

Въведете следното в командния ред и натиснете въведете (включително кавичките):

CHDIR "C: \ Program Files \ Oracle \ VirtualBox"

След това:

VBoxSVC / ReRegServer

И:

regsvr32 VBoxC.dll

Трябва да видите изскачащ прозорец да ви уведоми за вашия успех. Опитайте да отворите VM сега,и той трябва да работи.

Дано да съм помогнал.Успех!!!

stopbyte.com.png

Оправих се исталирах всичко , тръгна без проблем си върви , само че някой команди не работят примерно програмата aircrack-ng
когато напиша airmon-ng start wlan0 , след това напиша airodump-ng wlan0 или mon0 нищо не става ..

Редактирано от Crysis55 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от spectralnine12
      Предполагам поредния скучен въпрос, но все пак бих искал да се консултирам така да се каже. Набелязал съм си гейминг конфигурация до 1700 лева и бих искал мнения дали е достатъчно солидна. Горе-долу съм наясно с цените на видео картите в момента и поради тази причина съм подбрал нещо окей. Евентуално ще се забавя с закупуването ама така или иначе е добре да питам. Приемам всякъкви критики и съвети.
      https://desktop.bg/desktop_cpus-amd-Ryzen_5-amd_ryzen_5_1600x
      Ryzen 5 1600x
      GeForce GTX 1050Ti G1
      ASRock A320M-DGS
      128GB ADATA SU800 SSD
      8GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX FURY
      be quiet! SYSTEM POWER 8 600W
      2TB SEAGATE Barracuda Guardian
      Избрал съм си и една кутия с 5 вентилаторчета и общо ми излиза някъде към 1600-1700лв. Реално според мен не мога да си направя нещо по-добро и затова реших да попитам. Благодаря предварително.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.