Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи искам да си инсталирам Кали Линукс на компа (Windows 7 32bit) върху виртуална машина (Oracle VM -последна версия..) 
Та проблемът ми е следния всичко е точно , но когато искам да си пусна образа , който е във виртуалната машина (Линукса) ми изписва следния проблем..

Virtual Box - Critical Error
Failed to create the VirtualBox Client COM Object
The aplication will now terminate

Callee RC: 
REGDB_E_CLASSNOTREG (0x80040154)

Вече съм пробвал това да изтрия файловете , които са в С/потребители и пак същия проблем , ПОМОЩ защото цяла вечер се мъча да го инсталирам тоя Линукс.. златен ми излезе.. !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи искам да си инсталирам Кали Линукс на компа (Windows 7 32bit) върху виртуална машина (Oracle VM -последна версия..) 
Та проблемът ми е следния всичко е точно , но когато искам да си пусна образа , който е във виртуалната машина (Линукса) ми изписва следния проблем..

Virtual Box - Critical Error
Failed to create the VirtualBox Client COM Object
The aplication will now terminate

Callee RC: 
REGDB_E_CLASSNOTREG (0x80040154)

Вече съм пробвал това да изтрия файловете , които са в С/потребители и пак същия проблем , ПОМОЩ защото цяла вечер се мъча да го инсталирам тоя Линукс.. златен ми излезе.. !

Пускайте virtualbox в Windows Vista (SP2) compatibility mode

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак същото си излиза...

Пробвайте с преинсталация на софтуера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с преинсталация на софтуера

И не забравяй да изтриеш Data папката НА Virtualbox

%appdata%\.Virtualbox

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не забравяй да изтриеш Data папката НА Virtualbox

%appdata%\.Virtualbox

Няколко пъти го преинсталирах... виртуалния образ също , изтрих и папките на ВМ и пак същия проблем..:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте дали изтриването на .VirtualBox и VirtualBox.sav от папката C:\Users\името на акаунта ви ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не е помогнало - по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При откриването на Oracle VM един ден можете да се препънат по това съобщение (имайте предвид, кодът за грешка 0 × 80040154):

Неуспешно създаване на обекта VirtualBox COM. Заявлението ще бъде изключенo. Callee RC: REGDB_E_CLASSNOTREG (0 × 80040154)

Virtual Machine Услугата не е стартиранa. A преинсталиране вероятно ще проработи, но е налице по-просто корекция:

Run команден ред или "CMD"

Въведете следното в командния ред и натиснете въведете (включително кавичките):

CHDIR "C: \ Program Files \ Oracle \ VirtualBox"

След това:

VBoxSVC / ReRegServer

И:

regsvr32 VBoxC.dll

Трябва да видите изскачащ прозорец да ви уведоми за вашия успех. Опитайте да отворите VM сега,и той трябва да работи.

Дано да съм помогнал.Успех!!!

stopbyte.com.png

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не е помогнало - по-горе.

Само че аз не говоря за същото...аз не говоря за файловете в %appdata% а за файловете в %userprofile% :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.10.2015 г.,, 121212 написа:

При откриването на Oracle VM един ден можете да се препънат по това съобщение (имайте предвид, кодът за грешка 0 × 80040154):

Неуспешно създаване на обекта VirtualBox COM. Заявлението ще бъде изключенo. Callee RC: REGDB_E_CLASSNOTREG (0 × 80040154)

Virtual Machine Услугата не е стартиранa. A преинсталиране вероятно ще проработи, но е налице по-просто корекция:

Run команден ред или "CMD"

Въведете следното в командния ред и натиснете въведете (включително кавичките):

CHDIR "C: \ Program Files \ Oracle \ VirtualBox"

След това:

VBoxSVC / ReRegServer

И:

regsvr32 VBoxC.dll

Трябва да видите изскачащ прозорец да ви уведоми за вашия успех. Опитайте да отворите VM сега,и той трябва да работи.

Дано да съм помогнал.Успех!!!

stopbyte.com.png

Оправих се исталирах всичко , тръгна без проблем си върви , само че някой команди не работят примерно програмата aircrack-ng
когато напиша airmon-ng start wlan0 , след това напиша airodump-ng wlan0 или mon0 нищо не става ..

Редактирано от Crysis55 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...