Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден!

От 2-3 дни когато си пускам музика от Winamp някой песни ми зацепват - спират за 2-3 секунди и пак продължават. Преинсталирах Winamp-a но проблема пак го има. На какво може да се дължи това? С Win-7 Home Premium съм. Ще съм много благодарна, ако някой ми даде съвет какво да направя за да отстраня проблема. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се дължи на различния файлов формат,в който е записана музиката.Може данните на компютъра ти,да са слаби.Пробвай и с друг  плейър,различен от Winamp,за да се разбере дали от него е причината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от много фрагментиран (или тръгнал да се разваля) диск. А може нещо да товари процесора. Ако имаш съмнения за зловреден софтуер, обърни се към този форум (като погледнеш първите две важни теми).

Колкото до самия Winamp - преинсталация няма да помогне, ако настройките си остават същите (или ако не са променяни). Може да опиташ да увеличиш буфера - отвори Preferences, намери раздела Output, там търси нещо, свързано с Nullsoft DirectSound Output; като го щракнеш два пъти, трябва да ти се отвори ей такова прозорче:

64mFP9S.jpg

В него хвани плъзгача за Buffer Length и го закарай някъде на 2000-3000 милисекунди (предполагам, че в момента е по-малко).

P.S. В момента нямам инсталиран Winamp, така че може част от обяснението да се разминава.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря и на двама ВИ! :)  В последните дни наблюдавам "зацепване" на компютъра не само когато свири музиката. Ще пробвам с програмата за почистване на временни файлове... и ако продължава ще се обърна към специалист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си инсталирай програмата HD Tunes и покажи какви резултати ти дава. Има вероятност хард диска ти да си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря и на двама ВИ! :)  В последните дни наблюдавам "зацепване" на компютъра не само когато свири музиката. Ще пробвам с програмата за почистване на временни файлове... и ако продължава ще се обърна към специалист.

Програма за почистване на временни файлове няма да разтовари процесора.

Отвори Task manager-а и виж, кой процес заема най-много от ресурсите на CPU.

За по-подробна информация може да ползваш Process explorer от пакета Sysinternals.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това са резултатите от HD Tune. Ще бъда много благодарна ако ми кажете има ли някакви проблеми или ... понеже не ги разбирам много тези неща. :)

123.jpg

По-добре си инсталирай програмата HD Tunes и покажи какви резултати ти дава. Има вероятност хард диска ти да си заминава.

Ето това са резултатите. Ще бъде много благодарна ако ми кажете дали има проблем или ... понеже не ги разбирам тези неща... :)

123.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш БАД сектори и лошото че са ти в началото и ти засяга самият Win . Помисли сериозно за нов Хард диск докато е време че ако имаш важна информация да можеш да я спасиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш БАД сектори и лошото че са ти в началото и ти засяга самият Win . Помисли сериозно за нов Хард диск докато е време че ако имаш важна информация да можеш да я спасиш

Че как работи Windows без информацията от тези БАД сектори ?

А какво е БАД ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бад означава лош . Имаш ли си на идея как работи един Хард диск ???

Лош сектор ( bad sector) е сектор на твърдият диск или флашпамет който не може да бъде използван поради повреда. Може да бъде повредена при удар или износване на магнитното поле.

Редактирано от Niki-pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бад означава лош . Имаш ли си на идея как работи един Хард диск ???

Лош сектор ( bad sector) е сектор на твърдият диск или флашпамет който не може да бъде използван поради повреда. Може да бъде повредена при удар или износване на магнитното поле.

Не ми отговори на първия въпрос ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговора е между редовете но като те гледам не си от умните така че си премълча.

Нищо не каза да вторият въпрос ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговора е между редовете но като те гледан не си от умните така че си премълча.

Нищо не каза да вторият въпрос ???

Не ти се разбира, какво си искал да кажеш.

Положи малко повече усилия в изразяването !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да кажа че някой ден може да не му се зареди ОС или казано операционата система.

Има програми за изолиране на лошите сектори . Надявам да съм вече да съм ясен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за обяснението !

Но тези сектори нали вече са повредени ? Значи някоя програма вече ги е маркирала, като такива. Дори може да е самият Windows ? Или пък защо да не е направо контролера на диска ? Той е този, който комуникира на най-ниско ниво с данните върху плочата.

А информацията от тях вече не може да бъде прочетена.

Но си прав за това, че щом вече са се появили лоши сектори дискът трябва да се заменя в най-скоро време след спасяване на важната информация от него. Защото контролерът вече е свършил резервните сектори и няма с какво да заменя лошите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря! Бихте ли ми препоръчали сервиз в София, в който да го занеса и да отстранят проблема?

П.С. Някой знае ли колко горе-долу ще ми струва смяната на хард диска? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.