Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

уча компютърна специалност 1 семестър, но нямам никакъв предишен опит в програмирането. Инсталирах Code Blocks и Visual Studio 2010 /версия по изискване на преподавател/. Пробвах да напиша някакви най-елементарни кодове /преписани 1:1 от учебник/, но ми дава грешка при build-a и с двете програми всеки път. Естествено на първата лекция никой нищо не е обяснил подробно и за напълно начинаещи. Проблемът в настройки на средата за програмиране ли би трябвало да е или аз не правя нещо правилно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При толкова малко информация ни остава да гадаем. На какъв език за програмиране пишете? Тези задачи, които преписвате от учебника, не ги виждаме - пълни ли са или са парчета код? Какви стъпки предприемате преди да започнете да пишете код?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

уча компютърна специалност 1 семестър, но нямам никакъв предишен опит в програмирането. Инсталирах Code Blocks и Visual Studio 2010 /версия по изискване на преподавател/. Пробвах да напиша някакви най-елементарни кодове /преписани 1:1 от учебник/, но ми дава грешка при build-a и с двете програми всеки път. Естествено на първата лекция никой нищо не е обяснил подробно и за напълно начинаещи. Проблемът в настройки на средата за програмиране ли би трябвало да е или аз не правя нещо правилно?

В тези среди е обичайно да почнете от шаблон. Изберете C++ Console Application и би трябвало да ви направи програма "Hellow world". И после си добавяте постепенно вашият код. Ако продължава да не става ни кажете.

Ето тук е обяснено:

https://youtu.be/tvC1WCdV1XU?list=PL8A7E8B635FF6804B

Дори и да не разбирате англиски и да гледате само по картинките, ще го разберете.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.