Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Решил съм да си сглобявам компютър. Отначало бях за Intel i5, след това си помислих, че AMD предлагат много по-добри неща от Intel (като процесори), но уви..Сега отново съм на вълна Intel :D Това което ще си купя е дъно,процесор,рам и захранване. Кутия и видео карта си имам. Компютърът ще се ползва главно за игри и за видеообработка. Какво мислите за тези 4-те? Кой е най-добрият вариянт? Последната конфигурация е 1150, а всички други са 1151. Ако някой ще ми предлага конфигурация нека да е 1151 :) А и имам един въпрос за Intel Core i5 6660k (той е сокет 1151, но се чудя дали се предлага с охладителя или трябва аз да си купя?)

Захранване DeepCool PSU 500W Bronze Modular - DA500-M  103.00 лв. 

8GB DDR3, 1600MHz Corsair  97.67 лв.

Дънна платка GIGABYTE GA-B150M-D3H  170.00 лв.

Процесор Intel Core I5-6600 3.9 GHz LGA1151  488.00 лв. 

Общо: 858лв.

-–––

550W Cooler Master G550M 148.00 лв

2x4GB DDR3 1600 Corsair Vengeance 111.00 лв

INTEL Core I5-6500 (3.20 GHz) 454.00 лв

Gigabyte B150M-D3H 174.00 лв

Общо: 887лв.

––––

Захранване за компютър Fortron HYPER 500 500W   108лв

Памет Kingston HyperX FURY Black 8GB DDR3 1600MHz  95лв

Intel Core i5-6400 3.3GHz, 6MB,LGA1151 box процесор  418 лв

Дънна платка Gigabyte B150M-D3H 1151  173лв

Общо: 794лв

–––

Дънна платка GIGABYTE GA-B85M-D3H 145лв.

Процесор Intel Core i5-4460 (3.2 GHz up to 3.4 GHz, 6 MB Cache) 405лв.

Настолна памет Corsair 8GB DDR3 1600MHz Vengeance 99лв.

Захранващ блок Fortron 500W Active PFC 118лв.

Общо: 767лв.

–––

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш процесор Skylake направо и DDR4 рам... Относно питането за вентилатора до колкото знам май идва с охлаждане...

Количка с останалите пари може да се закупи по-хубаво дъно или да се запазят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш процесор Skylake направо и DDR4 рам... Относно питането за вентилатора до колкото знам май идва с охлаждане...

Количка с останалите пари може да се закупи по-хубаво дъно или да се запазят...

Супер конфигурация :) Благодаря много, а само да попитам две неща : Разликата между DDR3 и DDR4 накратко то е ясно, че е по-нова технология, но нещо ще имам ли отполза ако не съм на DDR3, а на DDR4 И другият ми въпрос е дали това захранване е такова http://www.kaldata.com/forums/uploads/gallery/1297533975/med_gallery_140694_1249_134510.jpg смисъл аз гледах захранване за по 100-110лева, които не бяха със свързани кабели, а ти си слагаш колкото ти трябват, че и аз такова търся 

П.П Надявам се да сте ме разбрали, че доста несмислено го написах.. Не искам да имам излишни кабели в кутията с една дума ;)

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има модулни и абсолютно модулни захранвания. Това, което даваш е абсолютно модулно и няма никакви кабели... Докато на модулните има само кабелите за дъното и процесора... Т.е. и да вземеш модулно пак няма да има излишни кабели. По принцип за Skylake процесор е най-добре DDR4 в почти всички отношения. Както и за една надеждна конфигурация, която ще се използва доста време и може да и се прави ъпгрейд отново е по-добре DDR4... Ето пример за тези пари може да намериш и 16GB DDR3, но след някоя друга година може да смениш дъното или нещо друго, когато на пазара сигурно ще доминират само дъна с DDR4 слотове и тогава ще трябва да сменяш и рам паметта... Както и поради останалите причини... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря много :)

П.П Аз не искам такова захранване http://img29.olx.bg/images_prodavalnikcom/83018372_3_585x461_zahranvane-za-kompyutar-pc-delux-atx-550-w-moschno-aksesoari-chasti.jpg , а модулно захранване мисля че има повече плюсове от това обикновеното, което не знам как се нарича ;) 

П.П Не искам абсолютно модулно :)

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми това, което аз съм предложил си е модулно... Няма да има ненужни кабели... Плюсовете са, че няма излишни кабели в кутията, могат да се сменяват при евентуален проблем с тях, както и обикновено модулните захранвания са по-висок клас и в следствие от това се използват по-качествени компоненти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за хубавата конфигурация ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.