Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Компа постоянно се рестартира като пусна някоя игра 

Power Color Radeon   HD 6950-Unlocked to 6970 stock clocks понякога я клоквам-

Intel Core 2 Quad Q8200 4X 3.2 GhZ клокнат 

рам 4гб ddr2 800

Mobo: Asrock 4Core1600Twins-P35

hdd:  500 gb 

захранване 500 вата ново е към 120 леа 

аз мисля че е от захранването 

Редактирано от Underwater (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато пуснеш или започнеш да играеш игра?Не изписва ли съобщение,за какво се рестартира?Може да не достига РАМ памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой може да каже дали правилно си клокнал процесора и какво си бъзикал по картата, има толкова неща които могат да ти дават тези проблеми, че е много трудно така да се разбере точно кое ти създава проблемите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от това която и игра да пусна се ресва а пък и смятам да слагам 16 гб рам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я все пак разкажи какви точно настройки си задал за клокване,променял ли си волтажи или само по шина?

Въздушен поток има ли осигурен?

Тестове за стабилност правил ли си ?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възстанови стоковите настройки и пробвай да играеш. Рестартира ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри си рестарта и покажи грешката.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ако разбира как да го настроя за овърклок тва ми е  биоса   променял съм някой раоти   

12068697_1494569460838356_6157666570602158545_o.jpg

12068867_1494569367505032_5075363242541526001_o.jpg

12079907_1494569447505024_4074458483931252014_o.jpg

12113319_1494569377505031_4503960541629842796_o.jpg

12113377_1494551527506816_6404200017730192182_o.jpg

12138479_1494569420838360_4150495455970486056_o.jpg

12138557_1494569397505029_3842227685739215549_o.jpg

12141158_1494569480838354_8627092674475774965_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти нагъл ли ще дойдеш?????

Машината ти има проблем, обаче ти държиш да е о'клокната!!! Е, няма такъв филм. Направи ресет на BIOS и зареди оптималните му настройки. Сега рестартира ли се при игра? И след като постигнеш стабилна работа започни отново да клокваш, но по малко!!!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа това е човека дето искаше да си клокне захранването :)

Някой ако разбира как да го настроя за овърклок тва ми е  биоса   променял съм някой раоти   

Вече ти казаха спри се с клока за момент докато това РС тръгне нормално. в Последното меню на биоса имаш зареждане на дефолтни или оптимални настройки. Направи го и виж дали тогава ще има драма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа това е човека дето искаше да си клокне захранването :)

Вече ти казаха спри се с клока за момент докато това РС тръгне нормално. в Последното меню на биоса имаш зареждане на дефолтни или оптимални настройки. Направи го и виж дали тогава ще има драма.

Върнах всичко на сток пак се рестартира само докато пусна играта и бам рестарт пробвах с няколко игри същата раота

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране то на компютъра започни да щракаш клавиш F8. Като се появи този прозорец:

2010-11-29_204912_windows_7_repair_start

със стрелките иди на Disable automatic restart on system failure и натисни Enter. Когато се появи син екран с кодове по него, снимай екрана или запиши реда, в който има текст от типа 0x00000000 (.....

Червените нули ще са нещо друго - цифри и букви.

Покажи снимката или напиши записаното от теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви драйвери използваш? Тези които Windows слага или си сложил препоръчаните от производител на дънна платка и видео карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране то на компютъра започни да щракаш клавиш F8. Като се появи този прозорец:

2010-11-29_204912_windows_7_repair_start

със стрелките иди на Disable automatic restart on system failure и натисни Enter. Когато се появи син екран с кодове по него, снимай екрана или запиши реда, в който има текст от типа 0x00000000 (.....

Червените нули ще са нещо друго - цифри и букви.

Покажи снимката или напиши записаното от теб.

Направих и това пак същата работа директно се ресва не ми показва син екран с инфо.. ресва се и видео турбината на видео картата забучава яко ;д.- Тва пък незнам от кво не че ми е проблем де.. Както и да е направо го преинсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в Safe mode пробва ли? Ако влезеш, деинсталирай драйвъра за видеокартата, за да може да се изтрият "подобренията" ти.

Ако в Safe mode  не може, пробвай в Safe mode with command prompt. Там напиши

devmgmt.msc и натисни Enter и деинсталирай драйвъра на видеокартата. Сега в черния екрсн напиши:

shutdown /r /t 000 /d p:1:1

Компютърът ще рестартира.

А, и да питам, защо търкаляш диска в IDE, а не в AHCI режим?

Майсторе, май най-добре е да занесеш машината при разбиращ да ти я конфигурира!

Ако имаш кило брашно, го занеси на тухларя.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oправих го проблема е бил един молекс който е свързан към единия 6-пинов кънектор на картата беше излязал...

Редактирано от Smite* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от Drogba94
      Притежавам 2 захранвания и се чудя кое е по добре да сложа на системата. Едното е Делукс 480Вата ,а другото е 300Вата немско 2ра ръка , но има 80 бронз сертификат.Сметнах с psu калкулатор системата и пише че ми трябват 244 вата .
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От доста време си търся подходяща видео карта. Бях се спрял на 1050 ti, но в последствие реших да изчакам да паднат малко видео картите и да заложа на 1060 ti.
      И в други теми съм споменал, че си падам по шареното, затова съм се спрял на вариант Stix, роб съм и на Nvidia и на Asus. Дето се вика, ограничихме рязко вариантите за избор. 
      Това, което ме вълнува от доста време и не мога да разбера, е до колко мога да усетя разликата в шината на картите. 
      Въпроса ми е породен от това, че на една цена са 1060 ti Stix и RX570 Strix. Само, че в първия вариант сме 192 бита, докато във втория са 256... 
      Това, което съм чувал, е че за игри, скоростта на шината е от голямо значение. Дали обаче това е така, се надявам, някой по-компетентен да ми разясни...
      Реално, почти по всички показатели, Nvidia варианте е доста по-добър - http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3933&gid2=3613&compare=AMD Radeon RX 570 Asus ROG Strix Gaming 4GB-vs-Nvidia GeForce GTX 1060 Asus ROG Strix Gaming OC 6GB Edition
      Но честно казано, голяма част от тях не мога да си ги обясня... Остава въпроса, от голяма тежест ли е скоростта на шината или не?
      Поздрави, 
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.