Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте!

Моля да ми препоръчате външна DVD записвачка до около 60-70 лева , която ще включа във USB 2.0 порт на компютър, тъй като за нея няма наличен SATA куплунг. Това че ще  работи на SATA 2.0 не ме притеснява за времето на запис.  Желателно е последната да записва и дискове  "двойна плътност"  8,5 гигабайта. На всички благодаря и Ви желая приятна нова седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=dvd+%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%BE+%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%BD%D0%BE&orderby=1

http://www.emag.bg/v-nshni-optichni-ustrojstva/sort-priceasc/c

LiteOn или LG

Постарах се да са посортирани за леснинка. :)

Кат' за стари 'ора. (just joke)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На баща ми за лаптопа му бях взел ей такава. Не е бавничка, записва си основно по няколко филма на диск. Имаш лично положително мнение относно тази. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайта на emag е малко заблуждаващ заради непълната информация. ако гледаш какво пише в него само asus-а записва двуслойни дискове което на практика не е така и най-евтината LG за 47 лв го прави - друг е въпроса защо изобщо трябва да се записва такъв диск, при положение че е по-скъп и не е ясно дали изобщо ще се запише както трябва, ако се запише дали ще се прочете на друго DVD?,ако се прочете дали ще се чете и след няколко месеца?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...друг е въпроса защо изобщо трябва да се записва такъв диск, при положение че е по-скъп и не е ясно дали изобщо ще се запише както трябва, ако се запише дали ще се прочете на друго DVD?,ако се прочете дали ще се чете и след няколко месеца?

1. Не е по-скъп от 2 еднослойни диска от по 4,37 ГБ, а и не е въпрос само на пари.

2. Как ще запише на диск фаил с големина 4,37+ ГБ?

3. Какъв е проблемът да се запише както трябва?

4. Чете се на всяко друго оптично устройство, не виждам никаква причина за обратното.

5. Чете се безпроблемно и след години.

Записвачката на най-често ползвания ми лаптоп спря да работи след 5-6 записа, т.е. още на първия ден. Звъннах в магазина, от който взех машината, казаха, че няма проблем и ще отстранят проблема до 30 дни. Благодарих и си купих външна LG записвачка за 60 лв, която тормозя всякак, без да ми създава каквито и да са проблеми, включително и с двуслойните дискове, които ползвам най-често.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска може да не се чете след няколко месеца, ако не го предпазваш когато не го използваш. За това има кутийки за тях, както и пликчета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползването на кутийки е задължително, за да се гарантира предпазването на диска от механични въздействия и многогодишното му запазване.

П.П. Авторът на темата е човек-перфекционист, той знае кое как се съхранява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и при перфектни условия много от носителите след време страдат от амнезия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползването на кутийки е задължително, за да се гарантира предпазването на диска от механични въздействия и многогодишното му запазване.

П.П. Авторът на темата е човек-перфекционист, той знае кое как се съхранява.

Знам какъв е автора, това беше за @ined.

Дори и при перфектни условия много от носителите след време страдат от амнезия

Точно по тази причина, ако файловете са важни не се съхраняват само на 1 носител.

А мислиш ли, че ще ми дреме ако 1 диск с филм се строши ? Не, просто ще си го запиша отново. Същото важи и за музиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ценното инфо - на HDD, DVD  и в облаците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се насочил към външна записвачка на Samsung. Имал съм LiteOn...за мен това са най-проблемните устройства, създавани някога, но може и кофти бройка да съм имал, защото монетата винаги има две страни и мненията в нета са противоречиви. Иначе като марки освен LG, добри са и тези на Asus. Дори в момента съм с ASUS DRW-2014S1T, но не съм проверявал дали имат и външни. Иначе в офиса от години ползваме две външни на Samsung и не са мръднали. Просто са железни. Доста мини лаптопи съм преинсталирал с тях. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То моята е на LG, но не е външна. И за Asus-а знам че е железен, понеже имайте в предвид факта, че баща ми е тираджия и често е излагана на големи вибраций, както и доста често пада... Но пък върши чудесна работа. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сайта на emag е малко заблуждаващ заради непълната информация. ако гледаш какво пише в него само asus-а записва двуслойни дискове което на практика не е така и най-евтината LG за 47 лв го прави - друг е въпроса защо изобщо трябва да се записва такъв диск, при положение че е по-скъп и не е ясно дали изобщо ще се запише както трябва, ако се запише дали ще се прочете на друго DVD?,ако се прочете дали ще се чете и след няколко месеца?

За препоръките благодаря. Аз попитах за външни, защото никога до сега не съм ползвал. За разлика вътрешни съм имал минимум 16 от които имам 4 запазени при мен. При мен нещата стоят така. Често записвам и то само за себе си концерти които са до 8 гига или такива, които вече съм ги преработил за диск"двойна плътност" Не зная каква параноя ви гони много от Вас, но всичките ми дискове се четат  и тези които са от 2009г. "двойна плътност" защото ги правя както трябва и използвам 2 или три типа дискове - не каквото ми падне. Записвам с купено NERO - купено, а не кракнато.На тези работи държа почти професионално, за да имам проблем. Смяната на записвачка при мен е задължителна след 250 диска.Споменавам го, за да не ми правите забележки.А и дисковете с този обем не са скъпи, щом все още пуша цигари. Дисковете се четат само и единствено в къщи. Не ги правя за никой, а за себе си. ""Dune"плеарът не ми е отказал прочитането на никакъв диск до сега. А търся външна записвачка, защото нямам свободен SATA куплунг на дъното. Съвсем скоро прибавих още два диска и за записвачка  освен външна , нямам порт.

"1. Не е по-скъп от 2 еднослойни диска от по 4,37 ГБ, а и не е въпрос само на пари."

Отговорил си същото, което исках да кажа и ти благодаря!

"За това има кутийки за тях, както и пликчета."

"Аз бих се насочил към външна записвачка на Samsung"

Благодаря приятелю!

Ще погледна  и препоръката от теб и до края на седмицата ще поръчам каквото реша.

Да Ники! Всичко е в кутийки и се пази от прах, влага и т.н.  където колегата от Свищов е забелязал, че съм много стриктен към тези неща.

"Ценното инфо - на HDD, DVD  и в облаците."

Твоето мнение винаги го ценя и това което казваш е така, но си представи за 100 концерта кой облак може да ти даде свободно пространство. Що се касае за HDD,  май най е добре да са на такива съхранени, но нали се сещаш, че след време дисковете ще се увеличават, докато счупят рафтовете от тежест! Ха,ха,ха!

"Аз бих се насочил към външна записвачка на Samsung"

Благодаря приятелю!

Ще разгледам и до края на седмицата ще поръчам каквото ми хареса.

Само един въпрос!

Какъв е куплунгът на външната записвачка за интерфейсният кабел. Честно, не го зная, защото не съм имал такава.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е куплунгът на външната записвачка за интерфейсният кабел. Честно, не го зная, защото не съм имал такава.

USB

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или firewire

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.