Премини към съдържанието
NAKATA1972

Автоматично преминаване от една wifi към друга

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следното питане на което не мога да намеря отговор. Възможно ли е и ако да как,  да се преминава от една wi fi мрежа  в друга,(която е с по добър сигнал) без да е нужно това да се прави ръчно? Да се получи нещо, като при GSM клетките. 

Питам защото в къщи имам две мрежи с два рутера TP-LINK,които работят без проблем, но е много досадно когато трябва да превключвам между тях в зависимост от това къде се намирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам следното питане на което не мога да намеря отговор. Възможно ли е и ако да как,  да се преминава от една wi fi мрежа  в друга,(която е с по добър сигнал) без да е нужно това да се прави ръчно? Да се получи нещо, като при GSM клетките. 

Питам защото в къщи имам две мрежи с два рутера TP-LINK,които работят без проблем, но е много досадно когато трябва да превключвам между тях в зависимост от това къде се намирам.

Например това : Best WiFi

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това приложение за андроид ще го пробвам и ще бъде супер ако върши работа.

А има ли решение за лаптоп с WIN 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това приложение за андроид ще го пробвам и ще бъде супер ако върши работа.

А има ли решение за лаптоп с WIN 7?

http://www.msdonkey.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/12/IntelR-CentrinoR-Advanced-N-6205-Properties-2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два рутъра с един SSID:

http://www.hanselman.com/blog/ConfiguringTwoWirelessRoutersWithOneSSIDNetworkNameAtHomeForFreeRoaming.aspx

и няма да ти се налага да се презакачаш.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си задал автоматично свързване към мрежите,ще се превключи автоматично,но само когато едната загуби обхват.От управление на безжичните мрежи,можеш да ги подредиш по приоритет,за да се свързва първо с тази,която е с по-добрия сигнал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама защо трябва да има няколко мрежи (колкото рутъри!)? При положение, че може да е с една мрежа (един SSID)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз опитах по този съвет,но нещо не се получи.

"Първия рутер го оставяш с адрес 192.168.1.1 и да раздава адреси от 192.168.1.100 нагоре, вторият му задаваш адрес 192.168.1.2 и изключваш DHCP-то му.
LAN порт едно на първи рутер, към LAN порт едно на втория.
Двата рутера ги правиш с един SSID, тип криптиране /напр. WPA2/, еднаква парола.
Така ще имаш една мрежа е две точки на достъп, в зависимост от това къде е по-добър сигнала.
Това е!"

Сега като гледам този линк

Два рутъра с един SSID:

http://www.hanselman.com/blog/ConfiguringTwoWirelessRoutersWithOneSSIDNetworkNameAtHomeForFreeRoaming.aspx

и няма да ти се налага да се презакачаш.

май съм объркал,че оставих каналите на AUTO и двата рутера работеха на една честота и явно са си пречели.

Възможно ли е да е това?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Есенцията от статията:

• Първи рутър
  • 192.168.1.1
  • DHCP да използва обхвата 192.168.1.3-192.168.1.254
  • Канал: 11(примерно)
  • Втори рутър
  • 192.168.1.2
  • DHCP е disabled
  • Идентични настройки на сигурността като на първия рутър
    • Ако първият канал е 11, на втория го направи примерно 6.
  • Включи кабела в LAN порта на втория рутър, а не в WAN порта.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това е била грешката ми. Сега и на двата рутера настройките са идентични от-до (като на втория е спряно  DHCP-то) . Каналите ги сложих  на 13 и 7. Сега рутерите  работят като една мрежа. 

Обаче има едно нещо което ме дразни при тази една мрежа. Значи колкото и слаб да е сигнала от единия рутер, телефона ми не се свързва с другия въпреки,че подава по-добър сигнал.

Не знам дали варианта с отделните мрежи и програмата Best WiFi, не е по-удачен,защото там програмата сканира за по-добра мрежа и щом намери (има опция да зададеш определена сила на сигнала) , те закача за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами задай автоматично да се свързва с мрежата с по-силния сигнал, а за другия махни тази отметка за автоматично свързване. А тогава защо ти е нужен рутърът със слабия сигнал, щом другият го покрива като обхват?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам такива настройки в телефона(Android 4.2.1).

Покрива е силно казано. На някои места има,но на някои е -90db което си е като да няма. За това и казвам, че дори и при -90db не иска да мине на другия рутер. Имам двор и искам да имам обхват  на всякъде в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модни си рутърите (антените) - сложи им рефлектори да "осветяват" двора и да няма назад (встрани).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос малко в страни от темата, по какъв начин може да се защити ей такава ситуация->Цък

Никой ли няма мнение

Редактирано от NAKATA1972 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл да се защити?

Безжичните мрежи се защитават по много начини, не само със силна парола за самата мрежа и вид криптиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да се сложи парола (или нещо друго) на новата мрежа създадена чрез WDS. При самото конфигуриране ,тя остава отворена и всеки може да влезне в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам такива настройки в телефона(Android 4.2.1).

Покрива е силно казано. На някои места има,но на някои е -90db което си е като да няма. За това и казвам, че дори и при -90db не иска да мине на другия рутер. Имам двор и искам да имам обхват  на всякъде в него.

За компютър с Уиндоус настройката е в пропъртис на безжичната карта и се нарича Roaming Aggressiveness. За андроид обаче, не съм убеден, че има такава настройка на повечето телефони. Ако бяха две мрежи с различни имена, можеше да ги закачаш ръчно, но нали за удобство на компютрите си ги направи с роуминг... не може и туй в онуй и душата в рая. Алтернативно ти предлагам, ако вторият рутер поддържа правенето на гост мрежи, да направиш една специално за телефона и да си я презакачаш ръчно нея за телефона, а компютрите да си роумват там между двете главни мрежи с еднаквите имена.

Един въпрос малко в страни от темата, по какъв начин може да се защити ей такава ситуация->Цък

Никой ли няма мнение

Ами да се сложи парола (или нещо друго) на новата мрежа създадена чрез WDS. При самото конфигуриране ,тя остава отворена и всеки може да влезне в нея.

Не съм го правил с дифолтен фърм на тплинк, но вероятно нещо не доглеждате, защото автора на статията видимо с просто око не разбира съвсем какво пише, т.е. статията е преписана и има чат-пат грешки, така че това дето оня е написал, че трябва да е отворена мрежата не бих го приемал на 100%. По скоро си виж и в другото меню wireless security.

С използване на алтернативен фърмуер може да се запароли със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.