Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Няколко пъти днес се опитвах да направя запис на диск DVD-R Verbatim със стандартен

размер от 4.7 GB , с помощта на програмата Express Nero . Всичките ми опити за съжаление

ми излязоха безуспешни, тъй като тя ми връщаше диска и ме подканяше да си търся "празен",

тъй като на този е имало информация ! Дискът макар че не ми е нов е празен, тъй като на него не е записвано

абсолютно нищо ! Това личи и като се обърне, защото не се дели на ТЪМНА и ПО-СВЕТЛА ЧАСТ като тези

на които има запис ! Правих опити да отворя тези файлове с около 5-6 програми , но всички те ми дават - ERROR !

Към темата си прилагам и снимка от ИНФОРМАЦИЯТА, която ми даде програмата Express Nero за него !

Мога ли да форматирам диска и дали след това той ще е годен за запис . . . ?

http://prikachi.com/images.php?f=images/99/8403099U.jpg&tag=Nero Express

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да се справя с проблема . . !?

Като сложиш друг диск. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Дискът Ви е  DVD-R , което от своя страна значи че е за еднократна употреба и форматиране не може да се прави на такива дискове. При започване на записа явно сте избрал неправилна функция и Nero e направил запис на диска с размер от 340 килобайта, което се вижда и от линка, който сте дал. В този случай информацията , която е много малка не може да се види като "по-тъмна" както сте споменал с просто око. От тук нататък този диск става неизползван за запис и каквото и да било "четене" Редно би било по обстойно да се запознаете с Неро(как се работи със самата програма) за да нямате впоследствие същите неприятности с развалени дискове. Иначе програмата се справя отлично със всяко действие, което и е посочено. В пакета на  "Express Nero" за по добра работа можете да ползвате  само "Nero Burning Rom" което има по добър интерфейс от "Express Nero". От мен успех!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко Nero-то не е платено ,а е с някакъв кракнат ключ,ще ти изхаби по този начин още много дискове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Burnaware е един добър заместител, който има и безплатна версия и е с много удобен интерфейс.

А иначе един съвет - за да не похабявате повече дискове, ако нямате презаписваем диск, то тогава не използвайте опциите при запис за "затваряне" или "финализиране" на диска.

Така ще можете да си тествате и да добавяте нови файлове на вече използван диск, но диска ще стане мултисесиен. После ще се показва само последната сесия на записаната информация. Но мисля, че пак от Nero можеше да се избира и предходните сесии и да се копира информацията от тях при нужда. Ако не с Nero, то IsoBuster  със сигурност можеше да вижда мултисесийното съдържание + да спасява данните от надраскани или окислени дискове.

Поздрави! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, дискът е провален и вече  е или за коша или за някакви дизайнерски (декораторски) цели (направи си часовник или настолна лампа с LED. :)

Не мога да разбера защо е това масово налитане на този мастодонт Nero? Има толкова много програми за обслужване на дискове.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това което споменаваш Митко, се оказва много важно условие.До версия 4,5 или 5 Неро беше безплатно (не съм напълно сигурен) защото към почти всяка записвачка имаше и диск с Неро, версия 5.Х.Х. и винаги съм ползвал програмата от диска. След версия 6, особено 6.1.4.1 стана платена и си закупих оригинална версия от Германия с която работих до към 2012 година. Сега съм с версия 11 (подробно не помня другите цифри) също купена с лиценз от Германия. Никога до сега не съм имал проблем с тази програма. Отлично записва CD, DVD и Bly Ray дискове.

Да, дискът е провален и вече  е или за коша или за някакви дизайнерски (декораторски) цели (направи си часовник или настолна лампа с LED. :)

Не мога да разбера защо е това масово налитане на този мастодонт Nero? Има толкова много програми за обслужване на дискове.

Приятелю!

Аз не я рекламирам, нито я хваля. Просто от как съм почнал запис на дискове използвам само нея и нямам никакво наблюдение за други, макар че чудесно зная, че има и такива, които не сруват един лев, но могат да направят същият запис. Свикнал съм с нея и че съм дал 30 евро 2012 година за мен си е заслужавало, като зная колко полезна информация имам благодарение на тези 30 Евра. Това исках да кажа. Иначе всеки си избира и решава кое да ползва. Моето лично мнение е такова. То не е огледало за другите потребители на този вид софтуер. Аз гледам на това много по сериозно. Иначе не си струва труда да купувам записвачки и дискове и да ги хвърлям след това в коша за боклук.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да има и друг проблем - някои устройства изпитват затруднения с някои марки/модели подложки, заради фърмуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да има и друг проблем - някои устройства изпитват затруднения с някои марки/модели подложки, заради фърмуер.

Тъй като се очаква с тази програма и за в бъдеще, да ми се появяват проблеми от ТЕХНИЧЕСКО естество, то какво ще кажете

за тази алтернатива :

http://cdburnerxp-32-bit.en.softonic.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо точно от софтоник? За да си натресете маса адуеър?

https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=51122

https://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1265

https://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=967

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо точно от софтоник? За да си натресете маса адуеър?

https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=51122

Във Softonic я предлагат 32 битова, което не ме устройва !

Какви са възможностите от Kaldata да се изтегли пълна 64 битова версия !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изввинявам се за тона,. ама четете малко по-съсредоточено - в линка към страница в кадейта има линк към официалната страница.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Във Softonic я предлагат 32 битова, което не ме устройва !

Какви са възможностите от Kaldata да се изтегли пълна 64 битова версия !?

http://www.burnaware.com/download.html

Както те посъветва B-boy/StyLe/  .

Free версията ще ти свърши чудесна работа.Тази програмка няма грешка.Успех!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък от много години си използвам за тази цел друга програма.Има си Български интерфейс,не ми е правила отказ за запис и не ми е изхабила нито един диск до сега.https://www.ashampoo.com/en/usd/pla/7110/burning-software/burning-studio-free

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.burnaware.com/download.html

Както те посъветва B-boy/StyLe/  .

Free версията ще ти свърши чудесна работа.Тази програмка няма грешка.Успех!!!

Колега благодаря ви за насоката която ми дадохте, но след като тази сутрин се опитах

да я сваля от адреса който ми посочихте, се получи това:

https://www.virustotal.com/bg/file/c0027e793fbd9aba4bd1465eda8ee763061ac77243c555fc32b6906ab427259f/analysis/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма набутвация е с тея безплатните програми - напоследък ти пробутват покрай тях и няколко напълно (без)полезни и дори вредни програми.

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма набутвация е с тея безплатните програми - напоследък ти пробутват покрай тях и няколко напълно (без)полезни и дори вредни програми.

Предложете и вие нещо ЧИТАВО, защото тези които ми ги предлагат до този момент, повечето от  тях  "бъкат"  от

зловреден софтуер, както виждате . . !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова се гледа внимателно какво се инсталира с тях по време на инсталацията, вместо да се клика Next, next.

Просто се махат съответните отметки или се ползва Unchecky програмката. И авторите на тези програми трябва да се хранят все пак.

Иначе извинявай, но едва ли ползвате платени легално програми...а кракнатите са още по-голяма набутвация, защото не винаги лафа "изключвай си антивирусната, защото винаги намира крака като вирус" важи...понякога просто това не са фалшиви тревоги, а реални опасности...

И другата тенденция която забелязвам е....Nero и компания станаха доста тромави и пълни с излишни модули и услуги. Е извинявайте, но за запис на диск, не искам да инсталирам 300-900MB-това програма...както са я подкарали скоро ще стане цяла самостоятелна Операционна Система...

Лично за мен от безплатните BurnAware Free и IMGBURN са класа над останалите...като втората е с големи възможности и смешно малък размер.

Колега благодаря ви за насоката която ми дадохте, но след като тази сутрин се опитах

да я сваля от адреса който ми посочихте, се получи това:

https://www.virustotal.com/bg/file/c0027e793fbd9aba4bd1465eda8ee763061ac77243c555fc32b6906ab427259f/analysis/

Програмата е чиста и безопасна. Просто трябва да се избере Custom Installation и да се махне една отметка по време на инсталацията и...

deRDSmK.jpg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложете и вие нещо ЧИТАВО, защото тези които ми ги предлагат до този момент, повечето от  тях  "бъкат"  от

зловреден софтуер, както виждате . . !?

пробвай това http://infrarecorder.org/?page_id=5

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,може да набутат програми,тул барове,реклами и т.н.,нали за това са безплатни!Но прекарват само онези наивни потребители,които много бързат.Те са тези,които не обичат да четат на всеки клик,за да разберат какво ненужно,ще им се инсталира допълнително,за да махнат отметките.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето ти още един безплатен вариант за записване.И както писаха по-горе:''внимавайте по време на инсталацията какво инсталирате-гледане и четене му е майката.За това предложение можеш да бъдеш спокоен.То и  burnaware free е без проблем,но както и да е.Все пак какво ще ползваш си избираш ти.Безплатни алтернативи има доста.Успех!!!

Screenshot from 2015-10-13 13:04:28.png

Screenshot from 2015-10-13 13:04:08.png

Screenshot from 2015-10-13 13:04:42.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти още един безплатен вариант за записване.И както писаха по-горе:''внимавайте по време на инсталацията какво инсталирате-гледане и четене му е майката.За това предложение можеш да бъдеш спокоен.То и  burnaware free е без проблем,но както и да е.Все пак какво ще ползваш си избираш ти.Безплатни алтернативи има доста.Успех!!!

Screenshot from 2015-10-13 13:04:28.png

Screenshot from 2015-10-13 13:04:08.png

Screenshot from 2015-10-13 13:04:42.png

Благодаря ви, имам доста възможности които ще проверя как ще работят в бъдеще . . . на практика !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.