Премини към съдържанието
backinblack

Уиндоус 7сп1х64 ултимейд не ми вижда повече от 8ГБ рам!!?

Препоръчан отговор

Здравейте група!

Бях до скоро с 2х4ГБ рам и сложих още 2 плочки по 4ГБ, ама ми показва, че са 16, но само 7,94 са usble и на 7 почва да пищи, че не стигат. Уиндоуса е 7 ultimate x64. Междувременно до като се опитвах да реша проблема сам го омазах и току-що направих чиста инсталация и пак същата работа.

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай поне марката и модела на дъното.

Информацията за видеокартата - по твое желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж в БИОС-а дали има настройка memory remap или нещо подобно и я разреши.

стартирай msconfog ,в boot->advanced->чекни maximum memory.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарско за опита колега, но междувременно го реших проблема като продължих да ровя и стигнах до тази http://www.eightforums.com/drivers-hardware/57316-16-gb-ram-installed-but-only-8-gb-usable.html в друг форум. И през акъл не ми беше идвало да погледна в биоса какво става, защото до онзи ден компа беше с 4х2ГБ плочки, а тези 4х4 са работили без проблеми на други мои компютри, а и това, че не изписка и уиндоуса и си ги показва 16 ме е заблудило, че всичко с хардуера е по реда си, но не било съвсем и с малко разместване  и почистване се оправи. 

Иначе компютъра е HP dc8100 lga1156 процесора i5 760 с видео карта NVS 300 . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.