Премини към съдържанието
Докс

Търся програма за контрол на WI-FI мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте,

търся програма за управление на WI-FI мрежа, най вече за контрол на на устройствата в нея. Да ги показва, съответно да може да се премахват от мрежата...
такива най вече "user control function функции... Знам, че това става и от рутера, но ако може и някоя програмка все пак?
Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Универсална такава програма едва ли има,като се има на предвид,че всеки рутер има различни функции и настройки.Не е ли по лесно да влезнеш в настройките на рутера през браузър,след което да си запаметиш отворената страница и паролата за влизане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се ориентирам как се премахват не желани гости от настройките. това е рутера - dlinkgo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се ориентирам как се премахват не желани гости от настройките. това е рутера - dlinkgo

А това е ръководството за работа , където на 30 страница е описано как се разрешават MAC адреси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш упътване към рутера.Не съм запознат с този модел.Трябва някъде в менюто на настройките да има списък на свързаните устройства,към него.Да се виждат Мак адресите им и да можеш да ги забраняваш и триеш ,един по един.За да няма нежелани гости е препоръчително защитата да е WPA2-PSK .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има раздел дето се виждат Мак адресите, но не може да се пипа по тях, не намирам от къде се трият.
Имам го ръководството, ако беше на български ще да ми свърши работа ама...
Няма значение мислех да мина с нещо като Wireless Network Watcher  , но с опция за премахване на закачените устройства... Благодаря все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да търсиш програма, не е ли по-добре да затегнеш режима за достъп до мрежата WPA/TKIP/AES ключ с 12+ символа - малки, главни букви, цифри, символи. Или посети линка долу и си генерирай ключ. Ама преди да го въведеш в рутъра, провери телефонът ще го приеме ли. И тогава го въведи в рутъра.

https://www.grc.com/passwords.htm

или тук:

https://www.random.org/passwords/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да търсиш програма, не е ли по-добре да затегнеш режима за достъп до мрежата WPA/TKIP/AES ключ с 12+ символа - малки, главни букви, цифри, символи. Или посети линка долу и си генерирай ключ. Ама преди да го въведеш в рутъра, провери телефонът ще го приеме ли. И тогава го въведи в рутъра.

https://www.grc.com/passwords.htm

или тук:

https://www.random.org/passwords/

Така ще е :) Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да няма нежелани гости е препоръчително защитата да е WPA2-PSK .

Точно десет минути отнема да се намери паролата, след това избират мак адреса на някоя твое устройство и ходи проверявай като луд кое си пуснал, по кое време е било на линия и какво е правено от него.

Да има раздел дето се виждат Мак адресите, но не може да се пипа по тях, не намирам от къде се трият.
Няма значение мислех да мина с нещо като Wireless Network Watcher  , но с опция за премахване на закачените устройства... Благодаря все пак.

И като го изтриеш кво печелиш, едно нищо. Следващия път като си офлайн ще влезе с твоя мак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно десет минути отнема да се намери паролата, след това избират мак адреса на някоя твое устройство и ходи проверявай като луд кое си пуснал, по кое време е било на линия и какво е правено от него.

И като го изтриеш кво печелиш, едно нищо. Следващия път като си офлайн ще влезе с твоя мак.

Мак адреса няма да помогне въобще,когато е сменена паролата!Тези 10 минути са необходими,само ако защитата е WEP ,а за WPA2-PSK са нужни много часове,дори дни,с много малък процент за успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мак адреса няма да помогне въобще,когато е сменена паролата!Тези 10 минути са необходими,само ако защитата е WEP ,а за WPA2-PSK са нужни много часове,дори дни,с много малък процент за успех !

А да напишеш нещо смислено, което да си заслужава четенето ?

Къде съм написал, че мак адреса помага или си свикнал да слагаш каруцата пред коня ?

След като съм написал, че отнема 10 минути, значи съм имал това предвид и съм говорил точно за WPA2-PSK.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако паролата е била 1234 може и за 10 мин. ако е около 8 символа ти трябват дни а има ли и цифри тогава година-две.

Пробвал съм няколко програми за bruteforce на паролите и нито една не успя за WPA2 в рамките на 10 часа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако паролата е била 1234 може и за 10 мин. ако е около 8 символа ти трябват дни а има ли и цифри тогава година-две.

Пробвал съм няколко програми за bruteforce на паролите и нито една не успя за WPA2 в рамките на 10 часа.

Някъде да виждаш да съм написал brute-force ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше една програма WIFI password dеcryptor но изискваше закупуването на една флашка която прихваща интернет трафика и разбива паролата.но пак по малко от месец за лесна парола ме съмнява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашка прихващаща интернет трафика, хехехе, за такова животно не съм чувал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.