Премини към съдържанието
The Reaper

Въпрос за обновленията при уиндоус 7

Препоръчан отговор

Здравейте, значи тоя проблем като цяло ми е от както изкараха уиндоус 10 и по- точно от както операционната система взе да фигурира в обновленията на уин.7. Няма начин да не сте забелязали как преди 3 седмици, долу при скритите икони как се появи за пръв път едно прозорче на което пишеше нещо от сорта изтегли уин.10 или обнови до уин.10... така по този въпрос се порових в интернет и разбрах че една актуализация е причината за това, деинсталирах актуализация и въпросното прозорче изчезна, тогава всичко изглеждаше наред, до преди 3-4 дена, когато при наличие на актуализации забелязах това: http://prikachi.com/images.php?images/441/8404441o.png и може би се досещате, може би не, но като видя списъка с налични/важни актуализации никъде не виждам уин 10 или нещо от сорта, но при стартиране на опцията "изтегли и инсталирай" хоп започва изтеглянене уин. 10, което АЗ НЕ ИСКАМ. http://prikachi.com/images.php?images/462/8404462T.png ето ги актуализациите които са ми налични, както се убеждавате няма и помет от 10-ката, да ама като дам опцията инсталирай и започва "уж" да налага 10-ката. Чакам мнения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси в мрежата : телеметрия ъпдейти , телеметрични ъпдейти - прочети и ги деинсталирай . Не искам да копирам и пействам директно.

Става дума за customer experience and diagnostic telemetry в Windows 7 и 8. Махни ги, хем ще се освободят малко ресурси на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MicraNT, четеш ли или просто така си пишеш? Какво общо има ъпдейтът за надграждане до Windows 10 и проблемите със следенето? Според мен точно никаква!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЗ НЕ ИСКАМ. http://prikachi.com/images.php?images/462/8404462T.png ето ги актуализациите които са ми налични, както се убеждавате няма и помет от 10-ката, да ама като дам опцията инсталирай и започва "уж" да налага 10-ката. Чакам мнения

Когато не искаш някоя актуализация,от наличните чакащи за инсталация,първо кликаш на линка от дясно „повече информация“.Четеш за какво се отнася,след това ако прецениш че не ти е нужна,поставяш мишката върху нея и маркираш „скрий актуализацията“После тя няма да се появи повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мите, не така! Косачът казва, че при стартиране инсталирането на обновленията, тръгва инсталиране на Windows 10,  а не наличните за Win 7 обновления.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мите, не така! Косачът казва, че при стартиране инсталирането на обновленията, тръгва инсталиране на Windows 10,  а не наличните за Win 7 обновления.

Аз за това му подсказах да прочете,коя от тези актуализации,за какво се отнася.Едната от тях задейства инсталирането на У10.Аз тези новите,всички съм ги проучил и маркирал „скрий“И при мен се опита веднъж да ми набута тази инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там не се вижда KB3035583. Значи е инсталиран и трябва да го деинсталира и забрани и тогава да актуализира останалото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След профилактиката на лаптопа ми и като го пуснах се появи въпросния ъпдейт и с един клик го деинсталирах майче преди това бях пуснал тема тук за актуализацията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MicraNT, четеш ли или просто така си пишеш? Какво общо има ъпдейтът за надграждане до Windows 10 и проблемите със следенето? Според мен точно никаква!!!

Попрочетох малко повече - ъпдейта тръгва - just in case - да се свали за всеки случай на диска- как се достига иначе целта от 75 млн инсталации. И да , мисля че има някаква връзка, но не мога да я докажа.

а като се забранят първо ъпдейтите, след това дали няма да може да маха каквото е инсталирано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината за всички актуализации,които се предлагат е ,че те са общи за всички,но над половината от тях не се отнасят за вашия конкретен случай!Защото ако  четете предварително всяка от тях,ще разберете,че някои от тях имат функции,които въобще не са ви необходими.Като пример,ще дам една система,която се използва само за сърфиране,използване на поща,скайп,гледане на филми и т.н.,в смисъл за неща с обикновено предназначение.Такава система,не се нуждае от всичките актуализации,а от полза са само около 70 до 80 от тях,Не ми  се спори,защото съм ги инсталирал не веднъж,на различни по предназначение компютри.Никога не съм набутвал,повече от 50% от предлаганите,защото съм преценявал всяка поотделно,за какво отнася и дали е нужна за дадения компютър.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там не се вижда KB3035583. Значи е инсталиран и трябва да го деинсталира и забрани и тогава да актуализира останалото.

Да наистина тази актуализация бе инсталирана, както и да е, деинсталирах я, рестартирах, дадох за проверка на актуализации, забраних я (скрих) и като дадох на опцията изтегли и инсталирай останалите пак същата работа... започва да тегли уин10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора: потърси програмката " DWS_Lite". Тя ще сканира системата ти и ще разкара всички ъпдейти, които правят тази мизерия, а те са около 20-тина. Проблема е, че при следващата проверка за ъпдейти, най-вероятно пак ще ги свалиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина тази актуализация бе инсталирана, както и да е, деинсталирах я, рестартирах, дадох за проверка на актуализации, забраних я (скрих) и като дадох на опцията изтегли и инсталирай останалите пак същата работа... започва да тегли уин10

Едиственото решение, е да махнеш всички ъпдейти, от последните два - три месеца. И да забраниш изобщо да се ъпдейтва. Така реших проблема, на другия ми лаптоп, пак със Уиндоус 7. При мен, оставих ъпдейти от месец Март.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери и деинсталирай "Upgrade to Windows 10 Pro" и след рестарта направи проверка и го скрий този ъпдейт.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си с оригинален виндос, аз поне по принцип опцията за ъпдейт я изключвам винаги. Иначе винаги можеш да направиш формат на Ц и да си решиш проблемите. За мен поне една от най-големите глупости, поне що се отнася до личен компютър е да се преинсталирва без формат. Така кашата обикновено става още по-голяма.

Иначе, ако поровиш има прилични поратски копия, аз примерно съм с един който е извлечен на 100% не дава проблеми и при ъпдейти, макар че честно казано за какво са ми тези ъпдейти - не знам.

А защо ти е този дървен виндос 10 нямам идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.