Премини към съдържанието
dagrozdanoff

Проблем вероятно с видеокартата на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, не съм някой хептен леимър, обаче това не мога да оправя.

Имам следния проблем с игрите- играя си една- две безпроблемно, но много новоисталирани на компютъра игри забиват и компютъра крашва тотално. Не става дума за игри които са над изискванията за моя компютър или от кофти торент. Вчера си купих едно старо call of duty на което препокривам 3пъти изискванията(но е съвместимо с windows7) компютъра ми тотално забива....

Става следното: син екран, звука от вградената пищялка "тъъъъъ", dumping psychical memory..% и от резет с копчето....

Нямам вируси! Преинсталирах windows!!! правих update, после пък downgrade на видео драиверите, звука също...
Няма промяна... Компа не грее! Пак "играя по- тежка" игра с часове и там нямам проблем. Но други игри забива, старото call of duty което си купих забива след 1-2 мин.
Инсталирах програмата "who crashed" изписва следния репорт: 

crash dump file: C:\Windows\Minidump\101315-22978-01.dmp
This was probably caused by the following module: dxgkrnl.sys (dxgkrnl+0x8CFB3) 
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFFFF87DED008, 0xFFFFFFFF93F08872, 0xFFFFFFFFC000009A, 0x4)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgkrnl.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: DirectX Graphics Kernel
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed. 
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time

От VIDEO_TDR_ERROR маи става дума за видеокартата. на някой игри работи, на други не. Но не може самата видеокарта да е за ремонт, тъй като играя по- тежкс игра оттези на които забива и то с часове.

имам 2видеокарти на лаптопа- вградена intel HD grachics, и geforce 630m
Вчера тествах една слаба игра на вградената видеокарта и работи- бавно насича но работи; превключих отново на geforce и играта забива.
Обаче geforce работи на някои доста по тежки игри; Тъй че за мен лично проблема няма да е самата видеокарта да е за подмяна или ремонт, просто някакъв софтлер проблем, но не знам как да го оправя.

Ако някой знае за какво става въпрос и как мога да го оправя ще му бъда много благодарен.

Редактирано от dagrozdanoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.