Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 
Искам скоро да си купя нов компютър на части. Моля за вашите съвете и препоръки за тази конфигорация (Бюджетът ми е около 1300 лв.  :

CPU:  Intel it 6500 3.2 Ghz 4 cores 
GPU: Sapphire R9 280 3GB 384bit 
MB: Asrock B150m 
RAM: 8Gb Ram 2133 Mhz 

HDD:1TB WG 
CASE: Cooler Master 500 \ CM Storm Scout 2
П.П:
Напишете и вашите критики също. Кое мога да подобря или с кое мога да го заменя ?  

Редактирано от CrazyDude33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ясно какво е захранването но вероятно си избрал най-евтиното на КМ та най-добре го смени с нещо по-читаво.

Може и да греша тъй като има и добри с тяхното лого за това уточни модела че си лепят лепенките на каквото им падне.

Кутията пък e тотално изхвърляне та я смени с по-евтина и вкарай пари в нещо по-смислено.

HDD-то предполагам е WD? Ако е така гледай единствено Blue модела всичко друго е или неподходящо за системен или набутване ценово.

INTEL CORE i5-6500, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1151, Skylake 

MSI B150M PRO-DH, B150, DDR4 2133 MHz, DVI, HDMI, SATA Express, USB 3.1, LGA1151 

KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

DEEPCOOL Кутия TESSERACT SW, Window, USB 3.0, w/o PSU  

SAPPHIRE 3072M R9 280 OC DUAL-X WITH BOOST DDR5 PCI-E 3.0 

Крайна цена 1 270 лв. и ти остават 30 лв. за транспортни разходи и т.н.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет не бих си взел 1151.

GIGABYTE B85M-D2V, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, LGA1150GIGABYTE B85M-D2V, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, LGA1150 ***

23313    Изтрий91,87 лв.91,87 лв.
INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell RefreshINTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh ***

24345    Изтрий364,36 лв.364,36 лв.
GEIL 8GB DDR III 1600 /BULK/GEIL 8GB DDR III 1600 /BULK/

23349    Изтрий80,18 лв.80,18 лв.
GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0 ***

27298    Изтрий412,38 лв.412,38 лв.
WD 1000GB 64MB SATA III BlueWD 1000GB 64MB SATA III Blue ***

20679    Изтрий101,48 лв.101,48 лв.
SAMSUNG 120GB 2.5SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 650 /SSD/, SATA III /BULK/ ***

26813    Изтрий107,76 лв.107,76 лв.
ZALMAN ZM-T1 Plus, mATX, USB3.0 Black, w/o PSUZALMAN ZM-T1 Plus, mATX, USB3.0 Black, w/o PSU ***

27174    Изтрий48,11 лв.48,11 лв.
COOLER MASTER Fan 120mm, 1200 rpm, 19.8 dBCOOLER MASTER Fan 120mm, 1200 rpm, 19.8 dB ***

16073    Изтрий10,02 лв.10,02 лв.
CORSAIR Захранване 450W VS, CP-9020096-EUCORSAIR Захранване 450W VS, CP-9020096-EU ***

21713    Изтрий82,48 лв.82,48 лв.
Междинна сума:1 082,19 лв.
ДДС (20%):216,44 лв.
Крайна цена:1 298,63 лв
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет не бих си взел 1151.

GIGABYTE B85M-D2V, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, LGA1150GIGABYTE B85M-D2V, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, LGA1150 ***

23313   Изтрий91,87 лв.91,87 лв.
INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell RefreshINTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh ***

24345   Изтрий364,36 лв.364,36 лв.
GEIL 8GB DDR III 1600 /BULK/GEIL 8GB DDR III 1600 /BULK/

23349   Изтрий80,18 лв.80,18 лв.
GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0 ***

27298   Изтрий412,38 лв.412,38 лв.
WD 1000GB 64MB SATA III BlueWD 1000GB 64MB SATA III Blue ***

20679   Изтрий101,48 лв.101,48 лв.
SAMSUNG 120GB 2.5SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 650 /SSD/, SATA III /BULK/ ***

26813   Изтрий107,76 лв.107,76 лв.
ZALMAN ZM-T1 Plus, mATX, USB3.0 Black, w/o PSUZALMAN ZM-T1 Plus, mATX, USB3.0 Black, w/o PSU ***

27174   Изтрий48,11 лв.48,11 лв.
COOLER MASTER Fan 120mm, 1200 rpm, 19.8 dBCOOLER MASTER Fan 120mm, 1200 rpm, 19.8 dB ***

16073   Изтрий10,02 лв.10,02 лв.
CORSAIR Захранване 450W VS, CP-9020096-EUCORSAIR Захранване 450W VS, CP-9020096-EU ***

21713   Изтрий82,48 лв.82,48 лв.
Междинна сума:1 082,19 лв.
ДДС (20%):216,44 лв.
Крайна цена:1 298,63 лв

Build-да ти ми харесва. Единствено се чудя дали няма да е по-добре ако сложа Дъно с 4 слота за рам за по-нататъшен upgrate.
Също се чудя при видео картите, кое е по важно паметта или битовете, понеже си ми предложил 4ГБ вместо 2ГБ, но с по слаба битова система. Моля за помощ понеже искам всичко да е ок с работа с компютъра и игри в следвающите поне 3-4 години. :)  

Не е ясно какво е захранването но вероятно си избрал най-евтиното на КМ та най-добре го смени с нещо по-читаво.

Може и да греша тъй като има и добри с тяхното лого за това уточни модела че си лепят лепенките на каквото им падне.

Кутията пък e тотално изхвърляне та я смени с по-евтина и вкарай пари в нещо по-смислено.

HDD-то предполагам е WD? Ако е така гледай единствено Blue модела всичко друго е или неподходящо за системен или набутване ценово.

INTEL CORE i5-6500, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1151, Skylake 

MSI B150M PRO-DH, B150, DDR4 2133 MHz, DVI, HDMI, SATA Express, USB 3.1, LGA1151 

KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

DEEPCOOL Кутия TESSERACT SW, Window, USB 3.0, w/o PSU  

SAPPHIRE 3072M R9 280 OC DUAL-X WITH BOOST DDR5 PCI-E 3.0 

Крайна цена 1 270 лв. и ти остават 30 лв. за транспортни разходи и т.н.

Благодаря и на теб за обърнатото внимание! ( Извинявай ако те засяга "Ти" формата. Оведо ми ме ако е така. )
Много ми харесва, че си се придърждал при build-да към моят по-горе, значи ти харесва. Твоя вариант е доста обещаващ.
За Харда: Да и аз така знам. Blue edition-а е по- добрият вариант от останалите.
А за захранването:
Да, не бях много информиран и затова не го написах. Иначе получих съвети, че наистина си заслужава да си взема нещо по-качествено. 
Исках да те попитам само защо си избрал точно тази видео карта. 
П.П: Още едно въпросче имам. Ще ми е проблем ли сглабянето на самите части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта е най-изгодната в тоя ценови диапазон. За малко по-добра като 380/960 отиваме 90 лв. отгоре та надскачаме бюджета пък и смяташ ли че си заслужава?

При поръчката спомени че го искаш сглобен - безплатно е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се сложи дъно с 4 слота рам ако не ти е проблем допълнителните пари за това.

Картата е идеална - а за 3,4 години вече не може да се гадае като се има предвид че и сега това е среден клас комп или минимума за комфортен гейминг за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина тази видео карта е worth.  
Благодаря момчета! Скоро се надявам да ви се похваля с новия ми комп. 
Ако нещо изникне  ще се консултирам отново с вас. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, момци :D !
Имам въпрос, от който ще реша кога ще имам компа :) :
Ок кой сайт (фирма) да си поръчам компа ? За да ми излезе изгодно и качествено. Кажете вашите препоръки и опити. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, момци :D !
Имам въпрос, от който ще реша кога ще имам компа :) :
Ок кой сайт (фирма) да си поръчам компа ? За да ми излезе изгодно и качествено. Кажете вашите препоръки и опити. 

Добре де,ти не видя ли от кои сайтове са препоръките до тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де,ти не видя ли от кои сайтове са препоръките до тук?

Да, видях и прегледах всичките линкове. Сайта е SKY. Просто исках да се консултирам, за да знам кои са най-сигорни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да прегледаш Скай, Никем, HL, е-маг и pazaruvaj.com  за по-сигурно. Ако не ти е проблем доставката, може от различни места. Иначе смятай и доставката. 

Що се отнася до това, дали компютъра ще е ОК за игри през следващите 3-4 години...ами той и сега не е ОК ;)  Но за толкова пари, толкова. За да ти ОК компа поне две години, приготви поне едно 3 бона, че може и те да са малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да прегледаш Скай, Никем, HL, е-маг и pazaruvaj.com  за по-сигурно. Ако не ти е проблем доставката, може от различни места. Иначе смятай и доставката. 

Що се отнася до това, дали компютъра ще е ОК за игри през следващите 3-4 години...ами той и сега не е ОК ;)  Но за толкова пари, толкова. За да ти ОК компа поне две години, приготви поне едно 3 бона, че може и те да са малко. 

Ок ще прегледам сайтовете. 
За втория ти коментар мога да кажа само BullSh*t ! Познавам момчета с много по-слаби конфигорации, които са с никакви проблеми вече с години. Много зависи как си поддържаш компютъра! Ако искаш да ти е верен се дръж с него като с жена. Моето лаптопче е вече от 3 години и нямам проблеми за неговото ниво параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ще прегледам сайтовете. За втория ти коментар мога да кажа само BullSh*t ! Познавам момчета с много по-слаби конфигорации, които са с никакви проблеми вече с години. Много зависи как си поддържаш компютъра! Ако искаш да ти е верен се дръж с него като с жена. Моето лаптопче е вече от 3 години и нямам проблеми за неговото ниво параметри.

Нещо понятията ни за игри  май са различни.  По  принцип една конфигурация може да изкара дотогава, докато играта успее да стартира  с дадена видеокарта. А това означава много години. Лично аз съм подкарвал някои по-нови игри с GF6600  и съм играл, но с 5-6 fps. Ако това за теб е  игра, да, ще те изкара и 10 години, стига новите игри да поддържат и стария ти хардуер. Всичко се развива. До вчера беше модерна резолюция 1920х1080, днес никой сериозен геймър не си мисли за монитор с подобна резолюция и вече се говори за по-високи резолюции и по-разтегнати екрани. Виж, ако монитора ти е примерно с резолюция 1600х1200 и не мислиш  да ползваш по-висока, то може да си караш години наред със слабата си конфигурация, но с едно уточнение, че новите игри почват да ползват и повече процесорна мощ, та в един момент и процесора ще те подпре в желанието ти да играеш добре.  Изобщо, темата е обширна. Една игра има средно 10-15 настройки за картината. Едни драйвери винаги са спънати леко от страна на NVIDIA или AMD.  Например стандартните стойносто на Texture filtering  при NVIDIA  са high, докато за very high  е оставена ръчната намеса. А това означава няколко кадъра повече при стандартните настройки, които са за сметка на качествената картина. Ако искаш още кадри, примерно заради слабия си хардуер, може да поставиш и стойност low,  с която кадрите ще хвръкнат, но картината ти ще бъде доста зле. Такива примери с клипчета много в интернет, където някой си мисли, че прави нещо, но всъщност се самозалъгва. Дори вчера в една тема постнах  едни настройки за GTA 5, които много покачват кадрите. Та от игра до игра има не разлика, а огромна разлика. Ако искаш да играеш игрите така, както е замислил разработчика и 3000 лева няма да  ти стигнат. Но ако искаш да си играеш така, както играхме преди 10 години, ще са ти достатъчни и 400 лева. Никакъв проблем. Дори ако вземеш някои неща на старо, като процесор, РАМ и кутия, ще ти излезе още по-евтино. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо понятията ни за игри  май са различни.  По  принцип една конфигурация може да изкара дотогава, докато играта успее да стартира  с дадена видеокарта. А това означава много години. Лично аз съм подкарвал някои по-нови игри с GF6600  и съм играл, но с 5-6 fps. Ако това за теб е  игра, да, ще те изкара и 10 години, стига новите игри да поддържат и стария ти хардуер. Всичко се развива. До вчера беше модерна резолюция 1920х1080, днес никой сериозен геймър не си мисли за монитор с подобна резолюция и вече се говори за по-високи резолюции и по-разтегнати екрани. Виж, ако монитора ти е примерно с резолюция 1600х1200 и не мислиш  да ползваш по-висока, то може да си караш години наред със слабата си конфигурация, но с едно уточнение, че новите игри почват да ползват и повече процесорна мощ, та в един момент и процесора ще те подпре в желанието ти да играеш добре.  Изобщо, темата е обширна. Една игра има средно 10-15 настройки за картината. Едни драйвери винаги са спънати леко от страна на NVIDIA или AMD.  Например стандартните стойносто на Texture filtering  при NVIDIA  са high, докато за very high  е оставена ръчната намеса. А това означава няколко кадъра повече при стандартните настройки, които са за сметка на качествената картина. Ако искаш още кадри, примерно заради слабия си хардуер, може да поставиш и стойност low,  с която кадрите ще хвръкнат, но картината ти ще бъде доста зле. Такива примери с клипчета много в интернет, където някой си мисли, че прави нещо, но всъщност се самозалъгва. Дори вчера в една тема постнах  едни настройки за GTA 5, които много покачват кадрите. Та от игра до игра има не разлика, а огромна разлика. Ако искаш да играеш игрите така, както е замислил разработчика и 3000 лева няма да  ти стигнат. Но ако искаш да си играеш така, както играхме преди 10 години, ще са ти достатъчни и 400 лева. Никакъв проблем. Дори ако вземеш някои неща на старо, като процесор, РАМ и кутия, ще ти излезе още по-евтино. 

Точно това имах предвид. Не е нужно всяка игра да е на ultra settings, за да е забавна. Има игри, които са напрвени за тази цел. Например multiplayer игрите са създадени с мисъл за fun и вкарване на логика. Ако вече е модерно да играеш игри с  4К, отколкото да се забавляваш с приятели и не се впрягаш толкова в детайлите, значи съм демоде. Играл съм игри и с 20fps и с 60fps и забавата е на макс независимо от графиката ако е с приятели. Тя е бонус. 
А за втората употреба, за парите да прав си, но не си струва за 40-50 лв. да си скъсявам живота на компа още. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид. Не е нужно всяка игра да е на ultra settings, за да е забавна. Има игри, които са напрвени за тази цел. Например multiplayer игрите са създадени с мисъл за fun и вкарване на логика. Ако вече е модерно да играеш игри с  4К, отколкото да се забавляваш с приятели и не се впрягаш толкова в детайлите, значи съм демоде. Играл съм игри и с 20fps и с 60fps и забавата е на макс независимо от графиката ако е с приятели. Тя е бонус. А за втората употреба, за парите да прав си, но не си струва за 40-50 лв. да си скъсявам живота на компа още. 

Е, значи се разбрахме :)  Аз спомненах 3000 лева, визирайки новите игри. Обикновено когато някой иска конфигурация за години напшред, има предвид и детайлите при игра. А за тия пари с тая видеокарта и тоя процесор, още отсега си увяхнал за най-новите игри, ако искаш да ги играеш максимално добре и с добри кадри. С тая карта за АА изобщо не може да се говори при новите игри. Не знам какво забавление ще е ръбатата картина и размазаните текстури. честно казано, като искам да се забавлявам, пускам някоя стара, добре известна игра, та да не се тормозя кое как и защо. R9 280  може да ти се струва изгодна видеокарта, но дори AMD  я зарязаха отдавна. Не знам какво ще бъде следващите 3-4 години както искаш, но с тая карта ще бъде нещо като днес със GTX460. Тоест, след клок кадри ще имаш при ниска резолюция и почти без АА, но много от игрите или няма да тръгнат или ще тръгнат не така както трябва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, значи се разбрахме :)  Аз спомненах 3000 лева, визирайки новите игри. Обикновено когато някой иска конфигурация за години напшред, има предвид и детайлите при игра. А за тия пари с тая видеокарта и тоя процесор, още отсега си увяхнал за най-новите игри, ако искаш да ги играеш максимално добре и с добри кадри. С тая карта за АА изобщо не може да се говори при новите игри. Не знам какво забавление ще е ръбатата картина и размазаните текстури. честно казано, като искам да се забавлявам, пускам някоя стара, добре известна игра, та да не се тормозя кое как и защо. R9 280  може да ти се струва изгодна видеокарта, но дори AMD  я зарязаха отдавна. Не знам какво ще бъде следващите 3-4 години както искаш, но с тая карта ще бъде нещо като днес със GTX460. Тоест, след клок кадри ще имаш при ниска резолюция и почти без АА, но много от игрите или няма да тръгнат или ще тръгнат не така както трябва. 

Да разбирам какво имаш предвид. Новите технологии се развиват докато си говорим. Това ми е първи компютър и със сигорност след време ще има update за още толкова от цената та дори и повече. Имам интерес и мисля след време да се занимавам точно в IT областа.Та за там ще ми е нужен monster. 
П.П:
Сега погледнах доста сайтове и няма голяма разлика в цената. Единствено в Mallbg цената на процесора ми беше 400лв. понеже е на намаление. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е поне 10%. Може да ти се струва малко но при цяла конфигурация това са минимум 100 лв. разлика.

пс. С промоциите нещата вече са други но внимавай понеже като платиш 20 лв. доставка нищо няма да спестиш от тоя процесор.

Та е вариант само ако доставката е безплатна или можеш да отидеш лично да го вземеш (обикновено се оказва че е изчерпан).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на теб за обърнатото внимание! ( Извинявай ако те засяга "Ти" формата. Оведо ми ме ако е така. )Много ми харесва, че си се придърждал при build-да към моят по-горе, значи ти харесва. Твоя вариант е доста обещаващ.
За Харда: Да и аз така знам. Blue edition-а е по- добрият вариант от останалите.
А за захранването:
Да, не бях много информиран и затова не го написах. Иначе получих съвети, че наистина си заслужава да си взема нещо по-качествено. 

Конфигурацията предложена от Roujin Z,

Това е най-доброто предложение дотук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Сега се придържам към нея.
Първата също е много стабилна, но гледам да се придържам към дъно с ДДР4 поради високата скорост на РАМ-та. Също и съм фен на видео картите с по-голяма битова система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на теб за обърнатото внимание! ( Извинявай ако те засяга "Ти" формата. Оведо ми ме ако е така. )Много ми харесва, че си се придърждал при build-да към моят по-горе, значи ти харесва. Твоя вариант е доста обещаващ.
А за захранването:

Можеш да кажеш да ти ги сглобят там, избрал е тази видеокарта, защото за тези пари това е най-доброто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основно гаражи с много стар хардуер разбирай препродажба. Купувал съм монитори, памети и т.н. (на старо) и нямам оплаквания.

Иначе нова машина от там не бих взел. Просто не е изгодно.

пс. Хората които пишат във форума от години следят цените и не случайно препоръчват Скай и Никем.

Ако говорим за промоция или нещо на старо да но цяла конфигурация винаги е по-изгодно от горните две фирми.

Ако се появи конкуренция несъмнено ще се разбере бързичко. :wink12: За момента обаче всичко друго значи от 10% до 20% по-скъпо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основно гаражи с много стар хардуер разбирай препродажба. Купувал съм монитори, памети и т.н. (на старо) и нямам оплаквания.

Иначе нова машина от там не бих взел. Просто не е изгодно.

пс. Хората които пишат във форума от години следят цените и не случайно препоръчват Скай и Никем.

Ако говорим за промоция или нещо на старо да но цяла конфигурация винаги е по-изгодно от горните две фирми.

Ако се появи конкуренция несъмнено ще се разбере бързичко. :wink12: За момента обаче всичко друго значи от 10% до 20% по-скъпо.

Ок, мерси за бързия отговор. Намерих човек,който да ми свърши работа и съответно да ми даде бъдеща поддръжка на щайгата. Ще ми каже цени до няколко дни ако ме устройва направо от него ще го взема понеже и инсталиране и всичко ми поема. Ще ви споделя скоро за неговата дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за захранването:

Казваш по телефона, че искаш компа сглобен и си в джаза :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.