Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте Колеги  имам проблем със черен екран  понякога работи нормално 2,3 седмици понякога когато го включа черен екран монитора e във sleep Mode стартира нормално нито пищене нищо дори се чува звукът  за отчитане на рамта вентилаторът върти нормално проверих за надути кондензатори чистих слота за видео картата също и нея проверих за надути кондензатори почистен е старателно дори се чува звукът на скайпа  сменях видео картата със вградената и там не показва когато изкарам батерията на дъното и свържа кабелът към външната видео карта показва само логото на компютъра и до там замръзва имах  четец за Карти на компютъра със него го купих искарах го смених свързах хард дискът на 2-ри слот и показа картина сега го прейнсталирах за сега е добре но рядко става така и ме дразни бяха ми казали че захранването е китайско и не може да захранва дъното ето модела на захранването atx-350pnf Модел на Дъното  ECS RC410-m 

Редактирано от Петър Чакъров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не се събужда монитора, да няма бип код за хардуерен проблем, но да се чува звука от зареждането на скайп и след разместване на хардуер да тръгва ....... доста разнопосочно инфо. 

Захранването е Фортрон, но това не означава, че и те не страдат като остареят.

Трябва малко по-старателно да се прави диагностиката. Прави се една промяна и се пали отново за да се види ефекта от нея. 

Какво бих направил при подобен проблем:

Ако имам под ръка сус сигурност работещо захранване бих го сменил, ако няма бих изчакал РСто да поседи включено да речем 10-15 минути нищо че не дава изображение на монитора и след това рестарт. Ако тръгне след това вероятно проблема е възрастта на захранването

Ако не тръгне бих откачил всичко което може да остане само захранване, дъно, памет и вграденото видео. Ако тръгне врустате всичко едно по едно и след всеки добавен хардуер отново се пали.

Ако не вадене на памет разместване на плочки, почистване на контактите на паметта с гумичка.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във момента работи компютъра нямам захранване най добре да искарам тука зимата с него че до година живот и здраве направо нова машина ще поръчам от НИКЕМ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.