Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам Ейсър 5742g, но няма никакви есктри в биоса, явно трябва да се отключи. Имам рам на 1600 херца, която ми рестартира лаптопа, явно трябва да я задам на 1066, на колкото работи дъното. Но без да го отключа, явно няма да стане. Трудно ли става и как? Аз пуснах един insydeflash v3.95.00 но вече един час седи на intialization... чудя де дали да не спра процеса и отначало да го пусна или нещо което вие предложите.

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съществува понятие като отключване на BIOS. Има обновяване на BIOS. Но това не значи, че ще излезнат нови настройки, а по скоро оправяне на бъгове, за не разпознат хардуер и т.н.

При лаптопите BIOS-a е много опростен. Не е като на декстоп машините.
Тук лаптопа го дават , че е със 4GB DDR 3 1333Mhz

Трябва да сте сигурни че лаптопа поддържа тази памет. Защото пак  при лаптопите е възможно да има ограничени, каква марка модел и памет "разпознава"

Това се проверява в сайта производител в support листата за RAM памети (ако има подобна).

Не казвате каква точно памет сте взели. Сигурни ли сте че е "читава"?

Не знаем ,каква е сегашната памет (марка и модел) и дали сте добавили нова или сте премахнали старата.

Ако, не може да намерите същата марка и тип памет, се гледа поне типа и както и характеристиките да са като на старата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих биоса. Сега остава рам паметта. Лаптопа поддържа до 1066 мхз. Сегашната памет е Самсунг 4гб ддр3 1333мхз и работи добре. Има два слота за памет по принцип лаптопа. Тази която съм взел е пак самсунг ддр3 4гб, но 1600 мхз, поради грешка е толкова. От биоса имам намерения да й задам друга честота и да видя дали ще рестартира лаптопа. Пробвах само с нея да подкарам лаптопа, но пак го рестартира. Аз гледам на друго място, че лаптопа поддържа 8гб-та, но няма да се изненадам ако макса е 4гб-та. Може ли някой да каже тежката дума? Както казах, има два слота за памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих биоса. Сега остава рам паметта. Лаптопа поддържа до 1066 мхз. Сегашната памет е Самсунг 4гб ддр3 1333мхз и работи добре. Има два слота за памет по принцип лаптопа. Тази която съм взел е пак самсунг ддр3 4гб, но 1600 мхз, поради грешка е толкова. От биоса имам намерения да й задам друга честота и да видя дали ще рестартира лаптопа. Пробвах само с нея да подкарам лаптопа, но пак го рестартира. Аз гледам на друго място, че лаптопа поддържа 8гб-та, но няма да се изненадам ако макса е 4гб-та. Може ли някой да каже тежката дума? Както казах, има два слота за памет. 

Не си казал точния модел на лаптопа. За кой модел става дума? Aspire 5742G или TravelMate 5742G?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

aspire 5742g, дори с ъпгрейднат биос на 3.5 нямам опция да променя честота на рамта, за да спра лаптопа да реска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

aspire 5742g, дори с ъпгрейднат биос на 3.5 нямам опция да променя честота на рамта, за да спра лаптопа да реска. 

Пак, не сте писали каква е точната плочка RAM памет.

Намирате (купувате) абсолютно същата, щом ще добавяте към сегашната RAM.

Гледам питате тук (отворили сте нова тема) дали ще работи DUAL Channel. Това може и тук да попитате , не да отваряте нова тема.

Относно това четете спецификацията (книжката) на въпросният лаптоп, дали поддържа DUAL Channel. Проверявате и в сайта производител Acer.

За да проверите каква е сегашната RAM инсталирате AIDA64 (платена)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах нова, защото избягахме вече от заглавието на темата. В другата тема съм показал каква е сегашната ми рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, веднага и директно те обвинявам в лъжа. В момента пиша от абсолютно същия Ейсър като твоя и карам с две 1600мхц плочки. Работи си без проблем, на 1066 мхз. То мемори контролера на процесорите на тая мобилна платформа /Сокет G1/ поддържат толкова, включително и твоя. Преди карах с една 1333мхц и пак бачкаше на 1066. След това ми изпаднаха две 1333 с по-добри латенции и колкото за тест ги турих, пак си тръгнаха на 1066. Да не говорим че даже фабричната беше 1333.

И първите тестове бяха преди да излезне последния биос. Някъде през 2013 ми изпаднаха плочки рам. Сега съм с последния, де. Така че, без значение от биоса, директно мога да те обвиня че си измисляш или говориш глупости и е по-добре съфорумците да спрат да ти обръщат внимание в тази тема. Никакъв ъпдейт на биоса не ти трябва.

Колкото за дуал ченъл. Плочките, на които сега работи моят, са Hynix и Elpida 1600Mhz CL11. Без проблем си тръгна в dual channel, 128 бита. За двуканалната рам ще може.

На тоя лаптоп няма никакъв шанс в БИОС-а да има blacklist на РАМ паметите.

Редактирано от Depresed (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът по-скоро може да се окаже несъвместимост с точно този модел памет. А честотата на паметта автоматично се разпознава от BIOS и по принцип няма нужда да се задава ръчно. Провери в сайта на лаптопа за списък със съвместими модели памет.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти малоумен ли си? Depresed ли си или там да отиваш да се учиш на английски. Понеже съм депресиран, ей така пускам теми  да се намирам в приказка. Ще направя клипче на лаптопа, но накрая ще направя и с теб. Както казах, плочката кара лаптопа ми да се рестартира. Пробвана е на HP и там нямаше проблем. Ъпгрейднах биоса от 1.3 мисля, че беше на 3.5, за да ми отвори повече опции и да задам ръчно да сменя честота, но пак не ми се откриха такива. Показва, че има инсталирани 8гб-та рам, но стигне ли до windows да зарежда, реска. 

По принцип съм със същия модел рам в лаптопа. Пак самсунг, но 1333мхз - DIMM3: Samsung M471B5273CH0-CH9 ( 2rx8 pc3- 10600s-9-10-f2 )

А тази е - самсунг 4gb m471b5173bho-yko ( 1rx8 pc3l-12800s-11-11-b2 )

В момента тази рам ще я оставя в лаптопа на родителите ми и ще си търся друга. Това е, по възможност същата като моята. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти малоумен ли си? Depresed ли си или там да отиваш да се учиш на английски. Понеже съм депресиран, ей така пускам теми  да се намирам в приказка. Ще направя клипче на лаптопа, но накрая ще направя и с теб. Както казах, плочката кара лаптопа ми да се рестартира. Пробвана е на HP и там нямаше проблем. Ъпгрейднах биоса от 1.3 мисля, че беше на 3.5, за да ми отвори повече опции и да задам ръчно да сменя честота, но пак не ми се откриха такива. Показва, че има инсталирани 8гб-та рам, но стигне ли до windows да зарежда, реска. 

По принцип съм със същия модел рам в лаптопа. Пак самсунг, но 1333мхз - DIMM3: Samsung M471B5273CH0-CH9 ( 2rx8 pc3- 10600s-9-10-f2 )

А тази е - самсунг 4gb m471b5173bho-yko ( 1rx8 pc3l-12800s-11-11-b2 )

В момента тази рам ще я оставя в лаптопа на родителите ми и ще си търся друга. Това е, по възможност същата като моята. 

Първата памет е DDR3 (1.5 V), а втората е DDR3L (1.35 V). Т.е. има разлика между двата модела памет, които се опиваш да ползваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е отговор, а не да ме набеждават за лъжец. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е отговор, а не да ме набеждават за лъжец. ;)

Ако можеше всеки отговор да е такъв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не пускам друга тема. Мога ли да оверклокна моят процесор i5-480m? И как? Някаква сейв зона да е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В никой случай не препоръчвам да правите това. И без това охлаждането в лаптопите е слабо, та има опасност да се повреди нещо. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак има ли начин? Стига да е през Биоса, че не ми се занимава с програми, които да са все пуснати, за да има клок. 

http://prntscr.com/8s8czh

ето го процесора. лаптопа е с нова профилактика и подложка, не вдига повече от 65 градуса в игрите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.