Премини към съдържанието
perlichkata

Парола на bios-а, проблемна клавиатура

Препоръчан отговор

Здравейте,

изчетох не малко материали, преди да се реша да потърся помощ тук...  

Въпроса е : Има ли екранна клавиатура на BIOS-а, както на Windows? 

Защото.... рових из интернет и свалих един тулбар и няколко минути по-късно спряха да работят клавишите 1,2,e,t,u,i,o, и 8 от малката клавиатурка (почти сигурна съм, че не е хардуерен проблем, понеже лаптопа не е заливан или удрян, аз работих с него).

Естествено веднага го деинсталирах и изтрих където се сетих, че може да е останало от него и понеже имам пароли на windows и bios , деактивирах искането на паролата за windows, а след като не открих начин да направя това и за биос-а(от windows-a), реших да изключа лаптопа и да извадя батерията(онази "малката")...И когато включих лаптопа много се зарадвах, че не ми иска парола за биоса и бързо посърнах, понеже вече ми искаше парола за HDD, а тя е същата както за биоса и съдържа буквичката 'о', а този бутон е от неработещите.. За да деактивирам искането на паролата, трябва да я въведа, за да стартирам OS пак трябва да я въведа. В момента нямам резервна клавиатура. Лаптопа е Toshiba Satelitte C660. Предварително благодаря за помощта и моля за снизхождение, ако въпросът ми е абсурден и по подразбиране отговора е "не", но надеждата умира последна....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук,мисля,видях съвет за подобен проблем с не действащата буква О - когато ти иска парола някъде на екрана трябва да има иконка като инвалидна количка,която ще ти изкара екранната клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук,мисля,видях съвет за подобен проблем с не действащата буква О - когато ти иска парола някъде на екрана трябва да има иконка като инвалидна количка,която ще ти изкара екранната клавиатура.

Това се отнася само когато ще пише парола за влизане в уиндоус.А тя трябва да напише парола за HDD,без което въобще няма да започне стартирането на системата. Проблема трябва да го разреши техник,с евентуален ремонт на бутона.Иначе имаше вариант за премахване на искането на паролата за хард диска,от настройките на БИОС,но пак ще иска потвърждение на паролата там.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта е да опиташ с безжична клавиатура, от някой познат. 

Щом си махала батерията  (онази малката ) пак я махни и окъси клемите. Ще ресетнеш БИОС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем може да се окаже ресетването на BIOS - премахването на батерията не решава затруднението с нулиране на паролите.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Георги Ламбов
      Всичко започна един ден. Включвам компютъра за да поиграя. Вече започвам да играя и разбирам че клавиатурата не работи но свети. В първия момент си мислих че се развалила. Шремахнах я от компютъра и го рестартирах. След премахването на клавиатурата при зареждането на Windows започва да пищи за 5 секунди и ми излизат тези неща на екрана но когато е с клавиатура не ми излизат. Купих си нова но  тя свети и като тръгна да я използван не реагира.Според вас какво е. 

• от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от Ivan Minyov
      Здраейте пичове, тъй като си счупих клавиатурата си търся нова. Обмислям закупуването на COUGAR DEATHFIRE EX COMBO, тъй като съм фен на марката, а и е на добра цена. Но искам да питам дали някой има мнение за нея и дали става за доста дълги гейминг сесии. Удобна ли е, мишката как е кой каквото знае ще ми е от полза. Мерси предварително.
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.