Премини към съдържанието
Greeed1

Брава, която отваряме със звънец

Препоръчан отговор

Здравейте. Търсих насам-натам информация, но така и не останах удовлетворен от това, което намерих. Интересувам се дали има как да си направя входната врата да ми се отваря ( която е с ел. брава) чрез нещо, като запазен код през звънеца. Пример: Натискам 5 пъти бързо звънеца и вратата се отваря за 5 секунди. Натискам 2 бързо и 2 бавно звънеца и отново се отваря.

П.С. Не знам дали пиша в правилната тема.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла от тоя странен и рисков метод?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми е ако нося багаж, да не се налага да търся ключ и да отворя по бърз начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти и багаж ли ще държиш в имот с такова отключване !

Аз мислех че ходиш куче да храниш някъде.

Виж сериозно. По добре си сложи брава с набиране на код

.http://seifove.com/?page_id=15&record_id=312

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D то става въпрос за жилищна схрада, където тези екстри не са присъщи на бабите по етажите. Идеята е когато звъня на себе си и да сглобя някаква примерна схема, която мога да побера в домофона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си сложиш брава, която се отваря с магнитна карта. Не мога обаче да ти кажа цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако някой циганин види как отваряш вратата, какво правим ? Ще ти изкърти всичкото желязо във входа.

Може да си сложиш брава, която се отваря с магнитна карта. Не мога обаче да ти кажа цени.

Може, но трябва да е със съгласието на всичко, като той поеме разходите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е само за неговата врата мисля, че не би трябвало да иска разрешение от всички в блока. Иначе естествено, че разходите са за негова сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми е за входната врата на входа. Не за тази на апартамента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава искаш от домоуправителя да направите събрание и да дадеш идеята за подобно нещо. На входа може да се сложи система с персонален код за всеки и входната врата да е постоянно заключена. Проблема е, че трябва да е съгласен всеки от входа.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че трябва да е съгласен всеки от входа.

Не. Трябва да са съгласни повечето от присъстващите на общото събрание, което трябва да се свика по въпроса. Чисто теоретично това може да е и само 1 човек (ако като се свика общо събрание по законния ред, първия ден не се явят поне собствениците на поне 33.3% а втория ден се яви само той  - по закон в този случай решението е валидно независимо от кворума. :)) Макар че в тоя случай законът е неясен поне за мен по отношение на кворум и съгласие

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва ти кодова брава, но това е по подходящо за входна врата за жилищна сграда - проблемът е че кодът е прекалено прост - 4 символа + 1 до 2 за апартамента (ако е по голям ще става бавно, особено ако объркаш цифрите, пък пак няма да е много сигурно - щото само цифри)... друг вариант е отварянето с дистанционно - като централно на кола...  а може и с пръстов отпечатък или сканиране на ретината на окото, стига да ти е по джоба...

на нашия вход сме монтирали такава щото много разбиваха патрона, като си забравят/загубят ключа... а и партона се износваше - всеки ден по 50-60 отключвания най малко..

кодовата брава управлява реле, което пък управлява електромагнитен насрещник, който заключва езика на бравата

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте......

За тая идея ще трябва тоя който иска да влиза да минава курс за радисти а и да са винаги еднакво трезви, че ше спят на стълбите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Не знам защо останах с впечатлението, че говорите всички от входа да използват този начин на отваряне на вратата. Искам само аз да си го ползвам. Ако се сетите нещо, като схема, която мога сам да изпълня ( начинаещ съм) ще съм ви благодарен! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Не знам защо останах с впечатлението, че говорите всички от входа да използват този начин на отваряне на вратата. Искам само аз да си го ползвам. Ако се сетите нещо, като схема, която мога сам да изпълня ( начинаещ съм) ще съм ви благодарен! 

Щом ще го слагаш на врата които ВСИЧКИ използват, значи е редно всички да могат да го използват. Идеята с чиповете е добра, но и малко скъпичка. Иначе, устройва ли те да я отключваш със смартфона си ? (ако имаш)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина носиш багаж и в двете си ръце: Оставяш багажа от ръката, която най-добре ползуваш, на цимента или на стелката пред входа, ако е торбичка с дръжка, прехвърляш временно в другата ръка. Отключваш си, вземаш отново багажа и влизаш. Не струва нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или пък ако е тотален мързел, може да сложи система с RFID (пък който иска да си вади чип) и да си инплантира това.

tumblr_inline_nfk2fgmG5M1sjf6lz.jpg

Това е RFID чип, инплантиран в човешка ръка.

rfid-chip-obamacare-300x300.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми е ако нося багаж, да не се налага да търся ключ и да отворя по бърз начин.

Какво значение има, ключ ли ще извадиш от джоба или копче? А във джоба освен ключове, ще трябва да носиш и копче. Това е достатъчно да се откажеш от идеята.

Ако ще ти стои монтирано копчето на стената, то ми се струва вариант със званец, който няма да звани у вас а ще звани на вратата. Самоче, вместо да пусне ток на зумера, ще го пусне на ел. реле, което ще затвори веригата и ще отвори вратата.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение има, ключ ли ще извадиш от джоба или копче? А във джоба освен ключове, ще трябва да носиш и копче. Това е достатъчно да се откажеш от идеята.

Ако ще ти стои монтирано копчето на стената, то ми се струва вариант със званец, който няма да звани у вас а ще звани на вратата. Самоче, вместо да пусне ток на зумера, ще го пусне на ел. реле, което ще затвори веригата и ще отвори вратата.

И така всеки ще може да си влиза свободно във входа, когато му звъни. Не мисля че е много логичен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така всеки ще може да си влиза свободно във входа, когато му звъни. Не мисля че е много логичен вариант.

Малко идеотизъм ще вкарам. Ще сложи цк ключе на копчето:). Цъка ключето и звани на звънеца. Щом иска комбинация, слага четири ключета, като ги завъртва както му е кеф за да има комбинация.   Двата ключа ги цъкаш на горе, другите два на долу и натискаш звънеца. Ама със заети ръце ще е малко сложно.  Мерак да има човек, може от отпадъци да вземе ключа и компютъра от кола. С имобилайзер ще се отваря вратата или пък със айр ключ. Там от метър пред вратата и ще се отваря сама. Само чипа да е в джоба му.. 

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.