Премини към съдържанието
kpetrov.ibox

Голям проблем с NT 2003 server

Препоръчан отговор

Почти всичко вече го оправихме, но много странно се появиха много проблеми. Значи става въпрос за мрежа с доста компютри. Проблемите започнаха, след като забраних достъпа на групата Users, но не от sharing i security, а от advanced-security. Аз не че съм мн в час с NT, но това което стана не ми изглежда много логично. Системата ми забрани достъпа и на мен, Определени файлове и папки се бъгнаха и не даваха достъп, все едно сървъра се заключи. Почти всичко го оправихме с ownership, бяха се задействали и adult рисктрикции. Прецакаха се кирилизаторите, някои програми автоматично им се смени сшорткъта.

Почти всичко е оправено, но се чудя каква може да е причината за всичко това? И има ли някакъв вариант, да не се работи на парче а всичко да се върне нормално. Защото продължават да изскачат нови проблеми, такам разрешим някой от предишните и следва нов.

Не мога да схвана, защо след като забраних достъп на юзърите, цялата система се бъгна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнете от това какви права и какви рестрикции са зададени на определените групи от потребители. Проверете логовете за грешки. Някой счупен сървиз може да прави тези проблеми. Предполагам имате бекъп на сървъра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнете от това какви права и какви рестрикции са зададени на определените групи от потребители. Проверете логовете за грешки. Някой счупен сървиз може да прави тези проблеми. Предполагам имате бекъп на сървъра ?

Бекъп има, но това не върши особена работа, защото се прави месец за месец. Къде точно да проверя логовете за грешки? Аз не можах да намеря в интернет такъв проблем. По принцип с ownership и премахване на рестрикциите би трябвало да се оправи но все още дава бъгове. Въобще някои кирилизатори се прецакаха, дос файловете за бдс примерно, друго примерно линквам дос файла да взема от кир.ком оправя се, на другият ден пак си е сменил линка. Отначало дори не искаше да ми приложи атрибутите към подиректориите, че си играх на ръка файл по файл.

Въобще стана някаква каша, която се оправи на 99% но продължава да дава проблеми.

А при нас системата е такава, че е от преди 20 години и аз обработвам информацията през 1000 и едно досовски ексета, разхвърляно и неподредено.

Направо ще напускам.

И другото което не схващам, как така аз зададох денай на юзърите, акаунта ми е администраторски, а системата ми забрани достъпа и на мен ?!

Редактирано от kpetrov.ibox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.