Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Скоро мисля да направя ъпгрейд на пс-то. Какво е добре да заменя/ъпгрейдна в машината?

Параметри

Процесор: Intel Core i5 2400 3.1Ghz

Видео: AMD Radeon HD6770 

Рам: 2x4GB 

Захранване: 650W 

Дъно: FOXCONN H61MXV 

HDD: 1TB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за какво предимно се използва конфигурацията? Едно SSD няма да е лошо да се добави за операционната система и по възможност останалите програми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подробно описание на захранването няма да е излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията се използва главно за графични програми - Photoshop, Illustrator, InDesign, Sony Vegas и др. (за да не изброявам), както и за някои игри сред които са CS:GO, Planetside 2, Payday2 и други шутъри. Относно ССД-то мисля да добавя 120GB версия на самсунг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно за сега това е най-добрия вариант за ъпгрейд при който ще забележите съществена разлика от преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подробно описание на захранването няма да е излишно.

Не мога да дам точно описание, но е на Turbo-X

Най-вероятно за сега това е най-добрия вариант за ъпгрейд при който ще забележите съществена разлика от преди.

Заслужава ли си да ъпгрейдвам видеото и дъното, като за видеото мисля да го заменя с R9 380 4Gb или с GTX 960 2Gb?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен за посочените по-горе игри не си заслужава. За дъното също не мисля, че на този етап има нужда от ъпгрейд. Поддържа PCI 3.0, който е необходим за една добра видео карта, но разликата м/у PCI 2.0 и PCI 3.0 е минимална... Освен ако няма да се играят на макс графики и не се очаква доста висок резултат. Обаче дъното има 4 Sata 2 порта... 

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро мисля да направя ъпгрейд на пс-то. Какво е добре да заменя/ъпгрейдна в машината?

Параметри

Процесор: Intel Core i5 2400 3.1Ghz

Видео: AMD Radeon HD6770 

Рам: 2x4GB 

Захранване: 650W 

Дъно: FOXCONN H61MXV 

HDD: 1TB

Зависи,ако е за игри една видео карта и едно SSD и ще си ок... i5 е добър процесор,8GB RAM са си напълно достатъчни,но тази карта за новите игри е слаба...Тая карта е 2GB DDR3,вземи нова с GDDR5 VRAM...Ако е за игри де и зависи от бюджета,щото може и да ти кажа да вземеш GTX980,ама ако бюджетът ти е 500 лева примерно,няма как да стане...

Редактирано от Дани С. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията се използва главно за графични програми - Photoshop, Illustrator, InDesign, Sony Vegas и др. (за да не изброявам), както и за някои игри сред които са CS:GO, Planetside 2, Payday2 и други шутъри. Относно ССД-то мисля да добавя 120GB версия на самсунг.

Еми щом ще се използва за графични програми,значи едно SSD,може малко памет още и май това стига...Но ако си със S-ATA 2 няма да ползваш максималната скорост на SSD-то,разлика ще има,ноо примерно вместо да чете с 550MB/sec,ще чете с 200-250...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста глупости прочетох в темата. За CS:GO може да се мине и със съществуващата 6770 която не знам от къде им хрумна на някой хора че е с DDR3?

Това че трябва PCIе 3 също е абсурд. Дори при висок клас карта разлика ще има само при бенчове а това може да развълнува само някой дечко.

Процесора е екстра паметта е под желателния минимум за работа но дъното е с два слота та ще е приключение. 

Ако имаш възможност вземи кит 2х8 и пусни за продажба старата. SSD също е добра идея.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То важните файлове, които забързват работата, се четат с много по-малка скорост от максималната пропускателна  способност на SATA 2 интерфейса. И със SATA 1  да е, все ще има добра работа.  Фотошоп се влияе най-вече от РАМ паметта, не от SSD. Ако сериозно ще се работи, а игрите са на заден план, то добра идея е да се вземе SSD  и още RAM.  А ако целта е игри, видеокартата е с предимство пред RAM паметта. От друга страна в момента РАМ паметта е на ниска ценна и не си заслужава да се отлага във времето, освен ако следващата спирка не е DDR4. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста глупости прочетох в темата. За CS:GO може да се мине и със съществуващата 6770 която не знам от къде им хрумна на някой хора че е с DDR3?

Това че трябва PCIе 3 също е абсурд. Дори при висок клас карта разлика ще има само при бенчове а това може да развълнува само някой дечко.

Процесора е екстра паметта е под желателния минимум за работа но дъното е с два слота та ще е приключение. 

Ако имаш възможност вземи кит 2х8 и пусни за продажба старата. SSD също е добра идея.

Тоесто дори и да си взема R9 380 или GTX 960 работата ще е същата заради дъното? Относно рамта може и да си помисля да я заменя с 2х8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти е за работа (написал си точно обратното) и ще играеш нещо повече от CS:GO има смисъл от по-добра карта. 

Дъното не те бърка та слагай каквато видеокарта искаш.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоесто дори и да си взема R9 380 или GTX 960 работата ще е същата заради дъното? Относно рамта може и да си помисля да я заменя с 2х8.

Дъното няма нищо общо. За какво ти е тая видеокарта, за работа или за игра? Ако е за игри, ще имаш доста голямо подобрение в картина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.