Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Обмислям да си купувам нов телефон.Искам да е над 5" да може да се справя с игри и по-тежки приложения.За снимки,клипове нямам претенции.

За сега съм се спрял на това телефонче : Lenovo A916 осем ядрен смартфон 1,4 гигахерца Media Tek, 1гб рам /оперативна/ 8 гигабайта вградена 1280х720 резолюция на екрана 5,5" като цяло телефона ми допада но единственото което не ми харесва е батерията тя е само 2500 милиампера, а в момента съм с леново а536 и имам доста  ядове с тази батерия :mad:

Та въпроса ми е да си кажете мнението за телефона ако има нещо по-добро или подобно моля да го споделите. :)

Бюджет до 500 лева!

Lenovo A916 - http://www.gsmarena.com/lenovo_a916-6855.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш телефон който да се справя са по-тежките игри трябва да погледнеш телефони с по-добри процесори и разбира се повече от 1 гб РАМ.

Леново П70 е добър вариант,Хуауей П8Лите също е много добър вариант.

Редактирано от COD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде мислиш да пазариш?

Гледам си се насочил към Китаец, погледни моделите на Xiaomi.

https://www.xiaomiforsale.com/en/3-phones 

Магазина е в Европа, не се дължат мита и дава година гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде мислиш да пазариш?

Гледам си се насочил към Китаец, погледни моделите на Xiaomi.

https://www.xiaomiforsale.com/en/3-phones 

Магазина е в Европа, не се дължат мита и дава година гаранция.

Дори и в китай да беше, пак нямаше да дължи мито. Иначе и аз гласувам за някой Xiaomi, но ако автора иска да е от български магазин и може да разшири с около 50 лева, му предлагам ето това. Мощен е, 2gb рам, голям дисплей, хубав дизайн и може да не си взима фотоапарата когато прави снимки. Пробвал съм и съм виждал снимки на други правени с този телефон. Прави ги хубави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P70 не бих го препоръчал, тъй като нещо се бавят с ъпдейта до близалката, доколкото разбрах е имало публикуван такъв но са го махнали от OTA заради бъгове. Като характеристики иначе е добър. Ако се вдигне бюджета с 50-на левчета се взима Vibe Z2, който се вписва идеално в изискванията (5,5 '') и има ъпдейт до последна версия на Lollipop. Вероятно ще получи ъпдейт до Android M, но за сега е рано да се твърди. P8Lite е също добра идея, но дисплея му е 5", а автора иска над 5".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

niki292002 средно на месец правя по около 10 поръчки от АлиЕкспрес и подобни сайтове, около 30% от нещата ми минават през митница.

Дори и да не се плати мито се плащат такси и се губи време. 

Xiaomi ползвам от около 9 месеца, смених няколко модела, добро съотношение цена-качество има защо да са в челната тройка по продажби.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще си позволя да загърбиш импровизациите и ако можеш да си позволиш 80-90 лева повече да го направиш и да си вземеш едно LG G3.
Ако ме послушаш ще имаш един прекрасен за парите си апарат и не случайно 80% от ползвателите му не счетоха за необходимо да преминат към G4.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Потвърждавам. Имам P70-A, но заради ъпдейта който вече половин година го няма ще го сменям с Lenovo K3 Note. Смятам също е доста добро предложение цена/качество и е доста под бюджета от 500 лв. (380 лв. средно в страната и около 300 лв. в момента онлайн от Китай)
Редактирано от Dumper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже скоро си сменях телефона и бях със същите пари смятам че ще съм ти от полза :)

Lenovo е добър избор но дизайнът им не ме привлича особено. Бит ти препоръчал HTC Desire 820 в онлайн магазините върви по 520 лева, малко надхвърля бюджета ти но те уверявам че си заслужава парите. Ползвам го вече повече от месец и е страхотна машинка, а и излгежда много stylish :) http://www.gsmarena.com/htc_desire_820-6636.php 

Друг телефон със подобни характеристики (ама без 8-те ядра :D ) http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_g7-6646.php Едно от предимствата е батерията, но силно са взаимствали от Iphone 5s и изглежда по скоро като реплика.

И последно http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php Пак подобни характеристики, приятел го има и е доволен батерията му държи 3 дена нон-стоп ръчкане, но си помисли за копчето отзаде, което според мен е крайно не на място :). Мисля обаче, че вече не получава Андройд ъпдейти май не стигаше и до 4.4.2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P8Lite е също добра идея, но дисплея му е 5", а автора иска над 5".

Да, Huawei P8Lite виж също-добро китайче се оказа.http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php 

Жена ми го ползва от 2 месеца и нямаме никакви забележки. Напълно отключен телефон. Минимално количество собствени (неизтривяеми) апове. Батерията държи 2 дни, при позване на игри, нет и т.н. Както каза Маниака-с 5" е, но пък нищо не му се е опънало до сега. 

Иначе ако търсиш нещо за тежки апове: гледай освен процесор да е с повече от 8 GB RAM (които всъщност са 4, тъй като андроида изяжда половината) и с над 1 GB RAM (външна), които обикновено са около 800 MB max, заради приложенията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

niki292002 средно на месец правя по около 10 поръчки от АлиЕкспрес и подобни сайтове, около 30% от нещата ми минават през митница.

Дори и да не се плати мито се плащат такси и се губи време. 

Xiaomi ползвам от около 9 месеца, смених няколко модела, добро съотношение цена-качество има защо да са в челната тройка по продажби.

Аз казах мито. ;) За таблети и смартфони мито НЕ се дължи, но не споменах нищо за ДДС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...И последно http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php Пак подобни характеристики, приятел го има и е доволен батерията му държи 3 дена нон-стоп ръчкане, но си помисли за копчето отзаде, което според мен е крайно не на място :). Мисля обаче, че вече не получава Андройд ъпдейти май не стигаше и до 4.4.2.

За ъпдейта е вярно засега, батерията държи ОК, но "копчето отзаде" си е много повече "от крайно на място" - и аз му се чудих 1-2 часа през първия ден, а след това се възхитих на тоя дизайнер, който се е  сетил да го измести и направи максимално удобно за ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И последно http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php Пак подобни характеристики, приятел го има и е доволен батерията му държи 3 дена нон-стоп ръчкане, но си помисли за копчето отзаде, което според мен е крайно не на място :). Мисля обаче, че вече не получава Андройд ъпдейти май не стигаше и до 4.4.2.

Той си има ъпдейт до 5.0. Хубав е телефона, но ако може да разшири малко си е добре G3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си има ъпдейт до 5.0...

Поне към днешна дата го няма, не знам откъде ти е информацията, но телефонът (LG G2)е в ръцете ми - 4.4.2. и според центъра по обновяване е актуален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off://

През OTA има някакви бъгове, и е възможно да не получите ъпдейта въобще. Съветват да се опита през PC Suite ъпдейта:

http://nixanbal.com/lg-g2-v-balgariya-poluchava-apdeyt-do-android-5-lollipop

http://smartnews.bg/lg-g2-получи-android-5-0-2-lollipop-но-има-и-още-нещо-важно/

ПС:

Бих предложил още един модел на автора, който излиза малко над бюджета, а именно One Plus One (16 GB версия). 5.5" екран и добра производителност, изчистен дизайн... etc..

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете, не знаех, че е пуснат, защото разчитах на ОТА. Ще пробвам през компютъра,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off://

Моля, няма защо. Дано има ефект с това което е посочено в статиите. :)

Към автора:

Нека поне сподели към кои модели се е насочил от предложените до момента. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off:

Ъпдейтнах LG G2 до 5.0.2 през PC Suite без никакви резети и каквото и да е друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти, че има ъпдейт. Но не са особени доволни от него, оплакват се особено от забавена работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти предложил meizu metal които е по-добър от всички изброени. Твой си избор..

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Ultimate Computers написа:

Аз бих ти предложил meizu metal които е по-добър от всички изброени. Твой си избор..

Толкова ли си сигурен ? Цък. Аз пак оставам на G3. И може да почетеш малко, последния отговор е от 16-и Октомври и съм сигурен, че автора вече си е взел телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е LTE версията, а за 600 лева най-много версията с 2 рам да вземе. Който е и с стар процесор....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от The Piper
      Притежавам телефон Redmi 3S, Miui 9,Android 6.0.1 който е с две сим карти.Искам определен контакт от тел.указател да мога да го избирам и да говоря с него от едната симкарта,а други номера с другата сим карта.В момента когато тръгна да избирам някой от тел.указател ме пита с коя сим карта да го избера.
    • от UserOfKaldata
      Здравейте,преди 3 години си купих телефон Samsung Grand Neо преди няколко месеца играх една стара игра, от която се запознах с 2 момчета, братя.Имаха предложение да ми дават ингейм пари за бууст на друга игра.Съгласих се, но не можех да влизам в акаунта на 1 от момчетата от Гугъл Плей следователно с камерата им показах, секунди по-късно бяха влезли в самия ми телефон и можеха да използват нещата на него.Въпроса ми е какво да правя ? Как да спра достъпа им,не ми е пращано нищо (сайтове,линкове и тн.) казаха ми, че няма да злоупотребяват, и това е било само за да мога да вляза в акаунта за да бууствам, но не се чувствам сигурен, могат да виждат всичко и то без да разбирам.
    • от xXx*Triple*xXx
      Добра вечер От няколко дни забелязвам в Event Viewer-а ми голям брой грешки от типа CAPI2 Event 4107
      В описанието на грешката пише : Грешка при извличане на списък с главни сертификати на трети лица от архивен файл за автоматична актуализация в: <http://www.download.windowsupdate.com/msdownload/update/v3/static/trustedr/en/authrootstl.cab> с грешка: Задължителният сертификат не се намира в своя период на валидност, когато е проверен за съответствие с текущия системен часовник или времевото клеймо в подписания файл.
      Това ми се случва сефте и наистина незнам какво е и как да го поправя да спрат да се появяват тези грешки P.S. Windows-a ми е 7 Ultimate 64 bit Някой ако може да помогне с нещо/ако знае нещо относно тези Errors дали има начин да се поправят да драска в коментарите !!!
    • от invinoveritas
      Здравейте,имам някъкъв телефон UTOK 40 ,произведен в Румъния и внесен от там.
      Някой ползвал ли е подобен....
      С Андройд система 4.4.2
      Интресува ме как да премахна румънските заводски приложения,които не са ми нужни.....
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.
      За момента се колебая между следните модели:
      1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 
      Операционна система: Android 7.1 Nougat
      Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Камера: 13 MP
      Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение
      2. Xiaomi Redmi Note 5А
      Операционна система: Android 7.0 Nougat
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 2 GB
      Вградена памет: 16 GB
      Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.
      3. Meizu M3 Note
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 
      4.  Meizu U20
      Операционна система: Android 6.0
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.
      5. HTC Desire 728G
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Оперативна памет: 1.5 GB
      Камера: 13 M
      По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.
      6. HTC Desire 820
      Операционна система: Android 4.4.2
      Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.
      7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL
      Операционна система: Android 6.0
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.
      Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.
      Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас  
      Благодаря предварително на всеки!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.