Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Обмислям да си купувам нов телефон.Искам да е над 5" да може да се справя с игри и по-тежки приложения.За снимки,клипове нямам претенции.

За сега съм се спрял на това телефонче : Lenovo A916 осем ядрен смартфон 1,4 гигахерца Media Tek, 1гб рам /оперативна/ 8 гигабайта вградена 1280х720 резолюция на екрана 5,5" като цяло телефона ми допада но единственото което не ми харесва е батерията тя е само 2500 милиампера, а в момента съм с леново а536 и имам доста  ядове с тази батерия :mad:

Та въпроса ми е да си кажете мнението за телефона ако има нещо по-добро или подобно моля да го споделите. :)

Бюджет до 500 лева!

Lenovo A916 - http://www.gsmarena.com/lenovo_a916-6855.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш телефон който да се справя са по-тежките игри трябва да погледнеш телефони с по-добри процесори и разбира се повече от 1 гб РАМ.

Леново П70 е добър вариант,Хуауей П8Лите също е много добър вариант.

Редактирано от COD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде мислиш да пазариш?

Гледам си се насочил към Китаец, погледни моделите на Xiaomi.

https://www.xiaomiforsale.com/en/3-phones 

Магазина е в Европа, не се дължат мита и дава година гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде мислиш да пазариш?

Гледам си се насочил към Китаец, погледни моделите на Xiaomi.

https://www.xiaomiforsale.com/en/3-phones 

Магазина е в Европа, не се дължат мита и дава година гаранция.

Дори и в китай да беше, пак нямаше да дължи мито. Иначе и аз гласувам за някой Xiaomi, но ако автора иска да е от български магазин и може да разшири с около 50 лева, му предлагам ето това. Мощен е, 2gb рам, голям дисплей, хубав дизайн и може да не си взима фотоапарата когато прави снимки. Пробвал съм и съм виждал снимки на други правени с този телефон. Прави ги хубави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P70 не бих го препоръчал, тъй като нещо се бавят с ъпдейта до близалката, доколкото разбрах е имало публикуван такъв но са го махнали от OTA заради бъгове. Като характеристики иначе е добър. Ако се вдигне бюджета с 50-на левчета се взима Vibe Z2, който се вписва идеално в изискванията (5,5 '') и има ъпдейт до последна версия на Lollipop. Вероятно ще получи ъпдейт до Android M, но за сега е рано да се твърди. P8Lite е също добра идея, но дисплея му е 5", а автора иска над 5".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

niki292002 средно на месец правя по около 10 поръчки от АлиЕкспрес и подобни сайтове, около 30% от нещата ми минават през митница.

Дори и да не се плати мито се плащат такси и се губи време. 

Xiaomi ползвам от около 9 месеца, смених няколко модела, добро съотношение цена-качество има защо да са в челната тройка по продажби.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще си позволя да загърбиш импровизациите и ако можеш да си позволиш 80-90 лева повече да го направиш и да си вземеш едно LG G3.
Ако ме послушаш ще имаш един прекрасен за парите си апарат и не случайно 80% от ползвателите му не счетоха за необходимо да преминат към G4.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Потвърждавам. Имам P70-A, но заради ъпдейта който вече половин година го няма ще го сменям с Lenovo K3 Note. Смятам също е доста добро предложение цена/качество и е доста под бюджета от 500 лв. (380 лв. средно в страната и около 300 лв. в момента онлайн от Китай)
Редактирано от Dumper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже скоро си сменях телефона и бях със същите пари смятам че ще съм ти от полза :)

Lenovo е добър избор но дизайнът им не ме привлича особено. Бит ти препоръчал HTC Desire 820 в онлайн магазините върви по 520 лева, малко надхвърля бюджета ти но те уверявам че си заслужава парите. Ползвам го вече повече от месец и е страхотна машинка, а и излгежда много stylish :) http://www.gsmarena.com/htc_desire_820-6636.php 

Друг телефон със подобни характеристики (ама без 8-те ядра :D ) http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_g7-6646.php Едно от предимствата е батерията, но силно са взаимствали от Iphone 5s и изглежда по скоро като реплика.

И последно http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php Пак подобни характеристики, приятел го има и е доволен батерията му държи 3 дена нон-стоп ръчкане, но си помисли за копчето отзаде, което според мен е крайно не на място :). Мисля обаче, че вече не получава Андройд ъпдейти май не стигаше и до 4.4.2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P8Lite е също добра идея, но дисплея му е 5", а автора иска над 5".

Да, Huawei P8Lite виж също-добро китайче се оказа.http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php 

Жена ми го ползва от 2 месеца и нямаме никакви забележки. Напълно отключен телефон. Минимално количество собствени (неизтривяеми) апове. Батерията държи 2 дни, при позване на игри, нет и т.н. Както каза Маниака-с 5" е, но пък нищо не му се е опънало до сега. 

Иначе ако търсиш нещо за тежки апове: гледай освен процесор да е с повече от 8 GB RAM (които всъщност са 4, тъй като андроида изяжда половината) и с над 1 GB RAM (външна), които обикновено са около 800 MB max, заради приложенията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

niki292002 средно на месец правя по около 10 поръчки от АлиЕкспрес и подобни сайтове, около 30% от нещата ми минават през митница.

Дори и да не се плати мито се плащат такси и се губи време. 

Xiaomi ползвам от около 9 месеца, смених няколко модела, добро съотношение цена-качество има защо да са в челната тройка по продажби.

Аз казах мито. ;) За таблети и смартфони мито НЕ се дължи, но не споменах нищо за ДДС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...И последно http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php Пак подобни характеристики, приятел го има и е доволен батерията му държи 3 дена нон-стоп ръчкане, но си помисли за копчето отзаде, което според мен е крайно не на място :). Мисля обаче, че вече не получава Андройд ъпдейти май не стигаше и до 4.4.2.

За ъпдейта е вярно засега, батерията държи ОК, но "копчето отзаде" си е много повече "от крайно на място" - и аз му се чудих 1-2 часа през първия ден, а след това се възхитих на тоя дизайнер, който се е  сетил да го измести и направи максимално удобно за ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И последно http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php Пак подобни характеристики, приятел го има и е доволен батерията му държи 3 дена нон-стоп ръчкане, но си помисли за копчето отзаде, което според мен е крайно не на място :). Мисля обаче, че вече не получава Андройд ъпдейти май не стигаше и до 4.4.2.

Той си има ъпдейт до 5.0. Хубав е телефона, но ако може да разшири малко си е добре G3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си има ъпдейт до 5.0...

Поне към днешна дата го няма, не знам откъде ти е информацията, но телефонът (LG G2)е в ръцете ми - 4.4.2. и според центъра по обновяване е актуален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off://

През OTA има някакви бъгове, и е възможно да не получите ъпдейта въобще. Съветват да се опита през PC Suite ъпдейта:

http://nixanbal.com/lg-g2-v-balgariya-poluchava-apdeyt-do-android-5-lollipop

http://smartnews.bg/lg-g2-получи-android-5-0-2-lollipop-но-има-и-още-нещо-важно/

ПС:

Бих предложил още един модел на автора, който излиза малко над бюджета, а именно One Plus One (16 GB версия). 5.5" екран и добра производителност, изчистен дизайн... etc..

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете, не знаех, че е пуснат, защото разчитах на ОТА. Ще пробвам през компютъра,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off://

Моля, няма защо. Дано има ефект с това което е посочено в статиите. :)

Към автора:

Нека поне сподели към кои модели се е насочил от предложените до момента. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off:

Ъпдейтнах LG G2 до 5.0.2 през PC Suite без никакви резети и каквото и да е друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти, че има ъпдейт. Но не са особени доволни от него, оплакват се особено от забавена работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за предложенията!

Телефона, на който се спрях е LG G3.

Добре си се спрял. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти предложил meizu metal които е по-добър от всички изброени. Твой си избор..

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Ultimate Computers написа:

Аз бих ти предложил meizu metal които е по-добър от всички изброени. Твой си избор..

Толкова ли си сигурен ? Цък. Аз пак оставам на G3. И може да почетеш малко, последния отговор е от 16-и Октомври и съм сигурен, че автора вече си е взел телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е LTE версията, а за 600 лева най-много версията с 2 рам да вземе. Който е и с стар процесор....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от Soviet Soldier
      Здравейте!
      Днес за първи път получих следното съобщение относно активиране на защитата на литиево-полимерната батерия на моя телефон. Стори ми се странно, защото се активира при сравнително висока температура (11-12 градуса) по време на зареждане. 

Реших да прочета някой ред относно батерията на устройството и намерих следната информация: 

Та искам да попитам, тази защита нормално ли е да се активира при толкова висока температура? В крайна сметка 11 градуса не са нищо, на фона на условията, в които би трябвало да функционират тези устройства в далеч по-студени части на света. Ползвал съм други устройства на далеч по-ниски температури от тази, без абсолютно никакви проблеми, та ми с стори странно активирането на този вид защита. Възможно ли е да се е активирала поради софтуерен или хардуерен проблем, или е напълно нормално? 
    • от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от hhumpff
      Здравейте!
      Имам няколко въпроса свързани с една стара система Сони MHC-GRX8, която имам. Поради неясна за мен причина, когато включа източник MP3 Player или звук от телефона си към някой от входовете на системата посредством Jack Cinch AUX Audio кабел звука е много тих (5 пъти по-слаб от звука при радио или CD режим на работа). Въпроса ми е мога ли да ползвам входа за микрофон, които е по чувствителен без това да е опасно за системата както и заизточника -  телефона или МР3 плеъра, ако се ползва 3,5мм към 6,3мм кабел(мъжки/мъжки).
      Втория ми въпрос е свързан с поставянето на блутут платка вътре в системата, която да работи като източник вместо CD или касетния дек. В момента я ползвам само на радио режим. Възможно ли е да се направи и можете ли да ми дадете идея за някаква ориентировъчна цена за платката и труда.
      Системата има много хубави 8ома колони и ми харесва като звук, но морално е остаряла. Има ли смисъл да се прави такъв ъпгрейд, или да си закупя един евтин усилвател с вграден блутут (от типа на Nobsound TPA3116)
      Благодаря предварително на тези, които ми отговорят или проявят интерес по темата!
    • от Yuriy Ivanov
      Здравейте имам един стар Радио Телефон Harvest ht-3 и искам да си го ползвам на Село защото няма обхват на Мобилните Оператори та въпроса ми е работи но Слушалката се чува едвам,едвам дори и на най силна степен пробвах да сменя Говорителя но резултата е същия от какво може да е това Благодаря ви за Вниманието!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.