Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, някои от тук ме знаят, други не, с добро или лошо. Искам помощ за видеокарта конфигурацията ми е : 

Gigabyte B85-HD3 (пълноразмерно)

Intel Core i5 4440

8 GB ram Kingston 1600 Single 

CoolerMaster 690 II Advanced ( модела е някаква лимитирана серия с черно и бяло ) 

Fortron Raider 550 захранване

1TB SG 14-ка, не съм сигурен

500GB SG Sata 2

SSD ADATA SP600 128G ( ОС не е на него, защото като сглобих компа нямах кабели да го вържа, а беше с ОС на харда )

Охлаждане : 

Имам един 120ММ заден и 140ММ преден, предния е Lian LI, задния CoolerMaster, не съм ги пипал, но съм ги вързал към дъното и не се чуват (ниски обороти)

Та търся видеокарта само за гейминг и филми, не робувам на марки, но имам предпочитания като Sapphire, Gigabyte. Asus не харесвам.

Искам да записвам, следователнo бих се насочил към GTX 960 или AMD R9 380, която е по-мощна и ще компенсира по-голямата загуба на кадри, монитора ми е Full HD 21.5 IPS панел на AOC

За фирми предпочитам JAR, Emag, Nikem, Sky- може би ще взимам без ДДС или с някаква отстъпка- имам отстъпки в МОСТ, които са от порядъка на 10-15 %. Искам само да кажа, че монитора го взех за 180 лева, колкото и да не им се вярваше, че е възможно на повечето тролове из форума. ( в емаг беше на 225 )

Бюджета ми е 400 лева, бих дал 20-30 лева отгоре, не повече.

Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

960 е по-добрия избор. Като цяло близка производителност и цена но Nvidia-та е с доста по-ниско TDP от AMD-то.

GIGABYTE 4096M GTX960 N960OC-4GD DDR5 PCI-E3.0 

пс. При АМД изгоден вариант е 280 ако решиш че не ти се дават 400 лв.   SAPPHIRE 3072M R9 280 OC DUAL-X WITH BOOST DDR5 PCI-E 3.0 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, но 280 ми стъпва на 270 лева, а 960 на 330, тъй като искам и DSR ще се насоча към 960-ката. По отношение на тишината предполагам, че 960-ката ще е наистина хладна при Windforce с два вентилатора, TDP-то го дават 125, което е доста добре. 960-ката има ли задна пластина? 

Също искам да попитам как точно се монтира тази видеокарта, защото имам 2 тона кабеляк отзад на кутията, тоест направил съм Cable Management. Всичко минава отзад, но през коя дупка трябва да мине кабела за видеокартата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не със планка са доста по-скъпи вариантите. На GB модела е G1 на MSI е 100ME (по-тихата) но е само с 2ГБ.

GIGABYTE 4096M GTX960 N960G1 GAMING-4GD  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не със планка са доста по-скъпи вариантите. На GB модела е G1 на MSI е 100ME (по-тихата) но е само с 2ГБ.

GIGABYTE 4096M GTX960 N960G1 GAMING-4GD  

Насочвам се към тази с 2 вентилатора, мерси, сега трябва да си уредя парите и фактурата ;) Мерси за помощта отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мони, какво им е на Асуса? При това имат 960-ка със задна планка.:P

Не знам, имал съм лош опит с тази фирма в миналото, също цената е добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мони, какво им е на Асуса? При това имат 960-ка със задна планка.:P

И кво като е със задна планка,че си точи училищната ножка на нея ли?

Монка,добре дошъл! Сигурен съм,че те^ те знаят.:D Изтърси цицията някой лев още за 970ка и си перфе.Ако решиш,питай в"Буркана" какво имат налично и ще обсъдим в скайпа коя да е.Зарежи ги тия 960ки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кво като е със задна планка,че си точи училищната ножка на нея ли?

Зарежи ги тия 960ки.

И аз това се чудя, но Мони така я иска.;) 

Какво им е на 960-те?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Билдера нали разправяше, че отзад греела и било недостатък, аз информативно питах, че не видях снимки в нета. Работата седи така, имам заделени 150 лева и някъв пич ми предлага още 260 лева за лаптопа, ако не го продам до седмица го пускам на 200.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това - http://www.gigabyte.com/fileupload/product/3/5571/20150731180406_big.png

2. http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5401#ov 

Явно и по-евтината има. При 970 няма явно това ме е подвело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Билдера нали разправяше, че отзад греела и било недостатък, аз информативно питах, че не видях снимки в нета. Работата седи така, имам заделени 150 лева и някъв пич ми предлага още 260 лева за лаптопа, ако не го продам до седмица го пускам на 200.

Аз казвах, че това важи за GTX970 на MSI. 960 е къде къде по-икономична и хладна, а и хората са си взели поуки. Тя моята си грее, но това е без значение при наличието на добро охлаждане за процесора. Та приказката ми тогава бе, че нагрява бокса, а от  там почва да вдига врява и аха да стигне 95 градуса. Процесора де. 

Що се отнася до Асус...аз постепенно сменям всичко с Асус. Без да искам нарочно. Е,  няма да е всичко, щото смятам звука да е нещо съвсем различно, че там са се осрали Асус или по-точно Realtek. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз казвах, че това важи за GTX970 на MSI. 960 е къде къде по-икономична и хладна, а и хората са си взели поуки. 

Поуката е че вече слагат планка и на по-бюджетния модел на по-студената 960 и единствено най-смотаната е без.

Кой каквото иска да си приказва но ситуацията е като отключен процесор със заводско охлаждане... разбирайте примера ми както ви харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, да речем реша да е Асус ? Какво получавам при Асус повече от Гигабайт- получавам 2 гигабайта памет по-малко и планка. На Наруто примера го разбирам в смисъл, че картата има огромен потенциал за OC, понеже тя фабрично е доста хладна. От друга страна пък според мен 2-та вентилатора на Windforce биха дали известна възможност за OC.Също забелязах при асуса 190 Mhz повече на паметта.

Редактирано от ЛЕВСКИ ВЕКОВЕНЪ
добавяне (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мони,за мен 960 е скъпа и слаба карта,но щом си решил-твоя си работа.Разгледай колко фази е и как е направено охлаждането (макар по-скоро това да се отнася за картите над 960).Имаше някаква "екзотика" Inno3D в hleshop (или да беше из китайските сайтове...),която е 960ка с платка на 980-поне ще си играеш с клок с нея,ако не друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми естествено че Асус е по-добре от Гигабайт или МСИ! Дамс вземи си Креативка!;)

Ако има Евга или Инно 3Д на тая цена още по-добре!

http://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-zxr

Хубаво, да речем реша да е Асус ? Какво получавам при Асус повече от Гигабайт- получавам 2 гигабайта памет по-малко и планка. На Наруто примера го разбирам в смисъл, че картата има огромен потенциал за OC, понеже тя фабрично е доста хладна. От друга страна пък според мен 2-та вентилатора на Windforce биха дали известна възможност за OC.Също забелязах при асуса 190 Mhz повече на паметта.

Според мен нищо нито в повече нито в по-малко не получаваш. А тия гигабайти ( имам предвид памет)  както сте ги подхванали... Просто слагаш един Win 10  и  няма проблем при високи резолюции. Гледай колко е заетата видеопамет при GTX970  и Far Cry 4  на 3840х2160:

За да не се кьориш ще ти кажа. Над 4600 МБ ;)  Но не това обединение на паметта е важно. Важен е факта, че няма спад в   натоварването на видеокартата, а от там и няма дроп в кадрите.  Имай предвид, че в същото време снимам и клип, та и той отнема някой друг кадър от играта. Толква за паметта, не се ли изтърка тая тема вече? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, имаме бюджета, последно на какво да се спра? Asus или Gigabyte ?  Разубедихте ме до някаква степен за Асуса, за предпочитане е 3 годишна гаранция, което ги има и при Asus,и при Gigabyte.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мони,при коментираната Асус,виждам една фаза по-малко (общо 5) и некадърно проектиран кулер-две от тръбите (общо 4ри)-не контактуват с чипа.При Гигата-6 фази и от трите тръби на кулера-ляга средната и половините на 1ва и 3та;нещата при Г1 обаче са:по-добре направени ВРМи (макар пак с 6 фази),кулерът вече не е със странично минаващи контактни тръби,а са по дължината и лягат и 4те на чипа,3 фана на кулера.И трите карти са с радиатор на мосфетите.По отношение на врама-не видях чиповете какви са,но по моя преценка-Самсунг се клокват най-добре;не знам дали се ползват в тия Асус/Гб 960.

Аз бих я пропуснал Асуса.

пп Темата ,мисля,че е коя карта да вземе Мони,а не кой какво си купил и раздумка на кавала...Ако греша-моля за извинение,то нали съм трол като Хес,макар да не омазвам навсякъде с моето Аз!

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екстра Кико и слушалки от сто кинта и ще видиш голяма разлика от риалтек и слушалки от 20лв.;)

И ти беше много доволен от Инно 3Д и защо мина на Палитка?

Слушалките ми от 6 години са за 130 кинта, а към днешна дата HD215 II  мисля е към 170. Слушалки имам и затова недоволствам от Realteк. Досега съм ги пробвал с 3 Realtek-a  и една VIA. При Realtek  е едно и също с малки нюанси, като ALC662  не е боклук, а най-големия възможенн боклук. Другите аудиокарти са  си просто боклуци. Не че и VIA   няма трески за дялане, но поне положението е доста  по-добро. Все пак това е съвсем малко вградено чипче. 

Палитката отдавна  я смених с MSI, иначе си взех Палит, щото едно, че бях ограничен финансово  и не ми се  даваха много пари за видеокарта, която е малко по-бърза от GTX460 и второ, защото самата серия GTX750  се състои от хладни и тихи видеокарти така, че е без значение кой ще е производителя. Същата работа и с GTX960,  затова и се чудя на тая тема. Виж, ако ставаше въпрос за R9 290  да поспорим кое как. Ама за GTX960...

Всъщност, когато купувах миналата година GTX970, мислех да  се спра на най-евтината Inno3D  за 620 лева тогава. Но това бе съвсем опростен  модел, макар и не турбина, та се отказах. Вместо това предпочетох карта с  добро охлаждане, което всъщност се оказа добро само за ядрото. Аз и на Асус бях противник, ама вече си взех механична клавиатура, записвачка и дъно на Асус. Зарязах дъната на GB,  че доста проблеми имах напоследък и трябва да съм мазохист, за да  повторя пак. 

А да, забравих да спомена и най-важното. В CM 690  се побират  карти до около 30 сантиметра. Това автоматично изключи като покупка и GB  и след това Inno3D, макар че като се засилих да купувам, Inno3D  не бяха изкарали гигантските си карти още на българския пазар. 

Относно бързината на картите (r9 380) бих споменал, че GTX960  се клоква добре. След клок и двете карти са равни, поне като средно представяне. В различни игри една  от двете има предимство. Например при GTA 5  GTX960 има много голямо предимство дори без клок.  Не те знам какви игри ще снимаш, но не си прави илюзията, че R9 380  ще ти даде повече кадри и така ще компенсираш нещо си. Повече кадри, ама при коя игра? Задай си тоя въпрос. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, реших да е Gigabyte, защото ...

Мони,при коментираната Асус,виждам една фаза по-малко (общо 5) и некадърно проектиран кулер-две от тръбите (общо 4ри)-не контактуват с чипа.При Гигата-6 фази и от трите тръби на кулера-ляга средната и половините на 1ва и 3та;нещата при Г1 обаче са:по-добре направени ВРМи (макар пак с 6 фази),кулерът вече не е със странично минаващи контактни тръби,а са по дължината и лягат и 4те на чипа,3 фана на кулера.И трите карти са с радиатор на мосфетите.По отношение на врама-не видях чиповете какви са,но по моя преценка-Самсунг се клокват най-добре;не знам дали се ползват в тия Асус/Гб 960.

Аз бих я пропуснал Асуса.

4-те гигабайта може да не са предимство, но за охлаждането бих се насочил към GB. G1 ми е доста скъпа, разглеждал съм я много пъти, но е скъпа.

Ако някой се чуди, защо съм взел 690- джони ми я показа в съседния форум за 110 лева, а беше като нова.

Редактирано от ЛЕВСКИ ВЕКОВЕНЪ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, реших да е Gigabyte, защото ...

4-те гигабайта може да не са предимство, но за охлаждането бих се насочил към GB. G1 ми е доста скъпа, разглеждал съм я много пъти, но е скъпа.

Хм,все пак за тия пари може да си намериш 290ка,а и проца и захранването са подходящи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушалките ми от 6 години са за 130 кинта, а към днешна дата HD215 II  мисля е към 170. Слушалки имам и затова недоволствам от Realteк. Досега съм ги пробвал с 3 Realtek-a  и една VIA. При Realtek  е едно и също с малки нюанси, като ALC662  не е боклук, а най-големия възможенн боклук. Другите аудиокарти са  си просто боклуци. Не че и VIA   няма трески за дялане, но поне положението е доста  по-добро. Все пак това е съвсем малко вградено чипче. 

Палитката отдавна  я смених с MSI, иначе си взех Палит, щото едно, че бях ограничен финансово  и не ми се  даваха много пари за видеокарта, която е малко по-бърза от GTX460 и второ, защото самата серия GTX750  се състои от хладни и тихи видеокарти така, че е без значение кой ще е производителя. Същата работа и с GTX960,  затова и се чудя на тая тема. Виж, ако ставаше въпрос за R9 290  да поспорим кое как. Ама за GTX960...

Всъщност, когато купувах миналата година GTX970, мислех да  се спра на най-евтината Inno3D  за 620 лева тогава. Но това бе съвсем опростен  модел, макар и не турбина, та се отказах. Вместо това предпочетох карта с  добро охлаждане, което всъщност се оказа добро само за ядрото. Аз и на Асус бях противник, ама вече си взех механична клавиатура, записвачка и дъно на Асус. Зарязах дъната на GB,  че доста проблеми имах напоследък и трябва да съм мазохист, за да  повторя пак. 

А да, забравих да спомена и най-важното. В CM 690  се побират  карти до около 30 сантиметра. Това автоматично изключи като покупка и GB  и след това Inno3D, макар че като се засилих да купувам, Inno3D  не бяха изкарали гигантските си карти още на българския пазар. 

Относно бързината на картите (r9 380) бих споменал, че GTX960  се клоква добре. След клок и двете карти са равни, поне като средно представяне. В различни игри една  от двете има предимство. Например при GTA 5  GTX960 има много голямо предимство дори без клок.  Не те знам какви игри ще снимаш, но не си прави илюзията, че R9 380  ще ти даде повече кадри и така ще компенсираш нещо си. Повече кадри, ама при коя игра? Задай си тоя въпрос. 

Да, вчера гледах разни клипове и картите са равни, в някои игри 960 се представя по-добре, в някои 380 изкарва 3-4 кадъра повече.

Джонка, 290-ка ама втора ръка, а аз не искам втора ръка, тоест искам нова карта, която да знам какво е правила през живота си така да се каже. Не съдрана копачка.

Редактирано от ЛЕВСКИ ВЕКОВЕНЪ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво излиза? Вместо да си вземеш Mercedes се примиряваш с Форд. Това е аналогията при видеокартите на Асус и Гигабайт. А за това, че охладителя на Стрикса бил некадърно проектиран не знам как да го коментирам(всъщност знам, но не ми се влиза в излишни спорове). Пишете на съпорта на Асус да им дадете малко акъл. Ха-ха, балоните с хелий как летят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво излиза? Вместо да си вземеш Mercedes се примиряваш с Форд. Това е аналогията при видеокартите на Асус и Гигабайт. А за това, че охладителя на Стрикса бил некадърно проектиран не знам как да го коментирам(всъщност знам, но не ми се влиза в излишни спорове). Пишете на съпорта на Асус да им дадете малко акъл. Ха-ха, балоните с хелий как летят...

Форд, ама нов. Мерцедеса  не се знае колко и как е каран. Но тук го има и момента, че човек не трябва да се колебае между Мерцдедес и Форд, а между Ауди и Форд - дали да даде повече пари за качествена изработка или да се примири с по-посредствена, но евтина като цяло кола (видеокарта в случая). Защото единственото предимство на тия имиджови и скъпи автомобили е точно имиджа, а при Ауди и изработката. Всичко останало, включително Мерцедес и БМВ, може да се пренебрегне и спокойно да се подминат шоурумите им. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шемет,завчера питаше за 7770 кво е;вчера разправяше,че 7950 не била 280ка;днес се отваряш.Не е единствената с омазан кулер-като не разбираш,поне чети какво съм писал и за Евга 970 и не се обаждай в хардуера-пак ще оспамиш и отролиш всичко.Ти и рецензента!Дано като пораснеш,не захванеш с това да се занимаваш,че ще умреш от глад...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.