Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, решил съм да си сглобя нов компютър като от стария мога евентуално да ползвам харда който е някакъв самсунг 500гб. 7200 об. но е на 7 години и потраква,дрънка но работи... :D  така че може да включите и 1 хард ! Бюджета с който разполагам е 1000 лв. ще се ползва предимно за игри така че предпочитам Intel за процесор а видео не знам нямам претенции AMD или NVIDIA защото не съм толкоз запознат... за това и ви питам вас де  ;) ! Мерси предварително ! Наздраве ! ;)  
п.с. Няма да ползвам старата кутия ! Не прилича на нищо... шутовете са и били в повече ! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PALIT 2048M GTX750Ti StormX Dual PCI-E 3.0 

INTEL CORE I3-6100, 3.70GHz, 3MB, BOX, LGA1151, Skylake 

MSI B150M PRO-DH, B150, DDR4 2133 MHz, DVI, HDMI, SATA Express, USB 3.1, LGA1151 

KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 

SEASONIC Захранване SSR-350ST Bronze, 350W 

ZALMAN T5, mATX, USB3.0 Black, w/o PSU 

Крайна цена 978 лв. и ти остават 22 лв. за транспортни разходи. Между другото скоро ще има и дънни платки с H110 чипсет които ще са по-евтини...

Една от основните причини хората все още да се набутват със старата платформа при малък бюджет са именно евтините дънни платки. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че ме съветваш да изчакам този H110 чипсет ? Кога ще излезне и по добър ли е ? И общо взето плюса е че ще е по евтино само ли ? Мерси предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е излезнал както и I3/Pentium но у нас още не са ги заредили търговците та чакаме. Нищо не те съветвам само те информирам.

Вероятно ще може да се спестят до към 50 лв. в най-добрия случай и да това е плюса. Ако държиш да ги изхарчиш може да се вземе по-добра видеокарта.

Другият вариант е да инвестираш в добра кутия ако шумът наистина толкова те притеснява.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както наруто каза, 50 лева- за 50 лева можеш да сложиш по-хубава видеокарта или по-мощно захранване, кутията не я коментирам, защото би свършила перфектна работа за всичко ( долно разположение на захранване, има дупки за Cable Management)

Между B и H чипсет разлика няма да видиш според мен с тази i3-ка, освен някой порт, което не струва 50 лева според мен. От друга страна ако пуснат пак H дъно за малко пари с 4 слота ще е много добре, преди на старата платформа беше така. H81M-D3H вървеше по 115 лева, а B85M-D3H по 140, като разликата беше в някой порт. Друг е въпроса колко ти се чака, защото като излезе GTX 960 си изчакахме 2-3 седмици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с чакането, предпочитам да изчакам и да си взема нещо по добро разбира се ! Но се чудя дали с стария чипсет и i5 4460 защото i3 не знам някак си... няма ли да се мъчи сравнение с i5 4460 ? И вместо 750 Ti -   GTX 950 примерно няма ли  да е по добре ? И другото не е ли по добре кит 2 по 4ГБ рам ? Може да мръднем 100-тина лева на горе но да не се изхвърлям...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с чакането, предпочитам да изчакам и да си взема нещо по добро разбира се ! Но се чудя дали с стария чипсет и i5 4460 защото i3 не знам някак си... няма ли да се мъчи сравнение с i5 4460 ? И вместо 750 Ti -   GTX 950 примерно няма ли  да е по добре ? И другото не е ли по добре кит 2 по 4ГБ рам ? Може да мръднем 100-тина лева на горе но да не се изхвърлям...

Мен ако питаш- i5 4460 и r9 280.

GTX 950 е много скъпа видеокарта за това, което е. Тоест тя не е по-бърза от R9 280, но струва повече от нея.

PALIT 2048M GTX750Ti StormX Dual PCI-E 3.0

GIGABYTE H81M-DS2, H81, DDR III 1600/1333, VGA, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150

ADATA 2 x 4GB DDR III 1600G XPG v1.0

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

ZALMAN T5, mATX, USB3.0 Black, w/o PSU

SEASONIC Захранване SSR-350ST Bronze, 350W

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

Крайна цена 1 041,60 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.