Премини към съдържанието
vanses

Проблем с Restore на *.sbf бекъп файл

Препоръчан отговор

Здравейте! До последно ползвах Alcatel OneTouch Idol 6030x и след като се скапа бях спокоен, защото си бях направил бекъп на контактите с алкателското приложение One Touch Cloud Backup. Сега съм с G4 , но кой ти е знаел че алкателската програма прави sbf файл... и сега е невъзможен restore на LG-то. До колкото разбрах подобен проблем го е имало и с някои Сонита или Сониериксони.
Намерих една програма която прави рестор от sbf файл, но като я инсталирам ми изписва че е предвидена само за Сониериксон.
Няколко часа чета и виждам че няма решение на проблема. Единственото за което мога да помоля някой от вас който има въпросния Алкател или Сониериксон - да му пратя моя sbf файл, да го разархивира на своя телефон посредством One Touch Cloud Backup (за Алкател) или чрез Backup and Restore  (  за Sony Ericsson) (давам и линк за приложението,като в рара са 2 файла, другия е някакъв ненужен): http://www.ulozto.net/8625460/backupandrestore-rar
и след това да направи един бекъп на контактите ми с някоя нормална програма, за да стане архива *.vcf

Който може и иска да ми помогне да ми пише на лични да му пратя файла си на мейл и да свършим работата.Ще съм много благодарен и  ако мога и аз да помогна с нещо - насреща съм!
Поздрави!

Редактирано от vanses (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е защо не ползвате един прост и до болка универсален акаунт в gmail и защо не помислихте как да си запазите нещата така, че да сте спокоен, а сега пищите по форумите?!?!
Гледам и в андроидския са ви отговорили по същия начин, относно gmail, ама то нормално.

Вариант 1 - отивате във Виваком и на някой от демонстративните апарати си слагате картата, добавяте си един gmail-ски акаунт, в който ви е въпросния файл, добавяте си контактите в гугъл, ресторвате им апарата и сте в джаза.

Вариант 2 - отваряте продавалника и си избилате един алкателски апарат за 80-90 лева, купувате си го и си оправяте нещата и имате втори апарат за резерва.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, че вместо помощ получавам критика.  Аз вече си разбрах грешката, работата е, че съм нямал представа, че алкател прави рядък вид бекъп файл. Все пак аз съм просто потребител, а не някакъв специалист.. Всеки е в една област по-силен, а в друга по слаб... И това че търся помощ не бих го нарекъл "пищене по форумите". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, че вместо помощ получавам критика.  Аз вече си разбрах грешката, работата е, че съм нямал представа, че алкател прави рядък вид бекъп файл. Все пак аз съм просто потребител, а не някакъв специалист.. Всеки е в една област по-силен, а в друга по слаб... И това че търся помощ не бих го нарекъл "пищене по форумите". 

Два варианта за помощ ти се струват недостатъчни ?

Искаш някой да дойде у вас и да го направи вместо теб ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това от което имам нужда и начина по който да стане съм го описал в темата. Ако някой може и иска да помогне по начина по който съм писал - нека помогне. Който не - моля да си спестите критиките. Аз съм си осъзнал грешката и това, че ме критикувате на помага. И просто докато намеря човек с подходящия телефон сред моите познати, реших да помоля и тук за съдействие.. какво лошо има?!? Имам важни контакти, които загубих, затова прибягвам до всякакви методи.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.