Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Получих на имейла си един файл, но не мога да го отворя. Изписва ми, че формата му е " XML " Моля за помощ - с каква програма може да го отворя? Нищо не разбирам.... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Получих на имейла си един файл, но не мога да го отворя. Изписва ми, че формата му е " XML " Моля за помощ - с каква програма може да го отворя? Нищо не разбирам.... :(

С обикновен текстови редактор

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня, че независимо от формата и вида на получения файл, е непрепоръчително да отваряте каквото и да било, ако не знаете какво и особено от кой е. А точно така ми изглежда - ако не знаете какво да го правите, би било странно всичко да е ок. Макар че XML, ако е такъв, е безвреден, все пак е много лош навик, да отваряте всичко което ви дойде на пощата.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това писмо е от племенника ми в което е файла... Трябвало нещо да пише в него, но като опитах да го отворя, нищо не стана - отвори се прозорец в който пише на маймуница. Използвам офис пакета от 2003 година... Да не би в това да е проблема? Ако инсталирам по-нова версия, имам ли шанс да успея с нея или е безсмислено да си играя? Между другото, нямам навика да отварям всичко, което е в пощата ми... Просто племенника ми ме помоли да му разпечатам това от файла, че няма принтер, но не можах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това писмо е от племенника ми в което е файла... Трябвало нещо да пише в него, но като опитах да го отворя, нищо не стана - отвори се прозорец в който пише на маймуница. Използвам офис пакета от 2003 година... Да не би в това да е проблема? Ако инсталирам по-нова версия, имам ли шанс да успея с нея или е безсмислено да си играя? Между другото, нямам навика да отварям всичко, което е в пощата ми... Просто племенника ми ме помоли да му разпечатам това от файла, че няма принтер, но не можах.

Моля проверете отново разширението на файла. И под текстови редактор имах предвид notepad :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че племенникът ти не е пратил правилно нещото за разпечатване или ти не го сваляш правилно от пощата...

Ако искаш, промени разширението на файла на txt и го отвори. Няма да е по-различно. XML-ите се ползват за съдържание, не за представяне/форматиране. Тоест, обикновено има и отделен код който взима xml-а и прави нещо със данните вътре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се отвори! Вместо да губиш време, то помоли твоя човек да изпрати отново файла и то "грамотно"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай десен бутон, Open with и избери браузъра който ползваш попринцип. Ако не се показва избери последната опция Choose Program и го търсиш. Но не съм сигурен че ще се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.