Премини към съдържанието
embataaaa

Проблем с инсталиране на нова Win ОС

Препоръчан отговор

Колеги помагайте купих си един хард сата 500гб от олх втора ръка пишеше ,че е форматиран и готов за нов windows обаче започвам да инсталирам  windows xp и ми показва надписите от снимката четох някаде ,че по принцип като е сата трябва самият windows xp да има драйвери за сата намерих такъв windows xp с вградени драйвери за сата и пак ми показва надписа от снимката пробвах и с windows 7 там ми показва че няма дялове и не ми позволява да направя нови ?   Колеги къде може да е проблема и как да го оправя ???

setup-did-not-find-any-hard-disk-drives.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте купих си един хард сата 500гб от олх втора ръка пишеше ,че е форматиран и готов за нов windows обаче започвам да инсталирам  windows xp и ми показва надписите от снимката четох някаде ,че по принцип като е сата трябва самият windows xp да има драйвери за сата намерих такъв windows xp с вградени драйвери за сата и пак ми показва надписа от снимката пробвах и с windows 7 там ми показва че няма дялове и не ми позволява да направя нови ?   Колеги къде може да е проблема и как да го оправя ???

setup-did-not-find-any-hard-disk-drives.png

В БИОС настройвате диска да е legacy PATA или PATA emulation (каквато е опцията при вас)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачете диска на друга машина и тествате с инструмент за диагностика. Като нищо може да е развален...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В БИОС настройвате диска да е legacy PATA или PATA emulation (каквато е опцията при вас)

Не искам да съм лош пророк но май не е това проблема. При липса на сата драйвери съобщението при XP беше нещо от сорта (на памет) 00000000b а пък със 7 изобщо не трябва да има проблем.

Няма да е излишна една диагностика на закупен втора ръка диск.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно, че не е от това. Аз такива шашми по BIOS не съм правил при инсталация на XP. При 7 за драйвери и дума не може да става, не се ли разпознава са много малко вариантите - диска не е свързан както трябва, или е повреден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Провери дали биос вижда този хард диск като устройство. Ако да колко гигабайта. Ако не го вижда кард диска е повреден.

2. Ако хард диска е наред, за да инсталираш Windows XP трябва с програмата Nlite или друга подобна на нея да вградиш драйверите за чипсета и сата драйверите и да си направиш нов диск на Windows XP. Тогава инсталацията ще мине успешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно, че не е от това. Аз такива шашми по BIOS не съм правил при инсталация на XP. При 7 за драйвери и дума не може да става, не се ли разпознава са много малко вариантите - диска не е свързан както трябва, или е повреден.

Аз съм ползвал и тая опция която спомена Капитана но преди това ми дава точна грешка за която споменах вече. След което вариантите са или вграждане на драйвери или биос ако разрешава тая опция. Първия вариант препоръчителен макар че е занимавка но тук ми се струва че не е в това проблема. Или поне по описанието така си мисля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискът които беше с хп имаше вградени драйвери на сата и пак излизаха тези надписи ще трябва да тествам харда с някоя програма,някои да препоръча някоя програма където е за диагностика и да оправи грешките сама ?

Редактирано от embataaaa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли в BIOS дали се вижда? Провери и кабелите. (Вчера с един чисто нов SerailATA кабел за данни брах ядове за кратко - с него забива компютъра. Смених го и тръгна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с други кабели същата работа в биоса харда не се вижда в началния екран тества рам паметта-ок и след това изписва много бързо някакви надписи и след това показва тъмен екран с една мигаща чертичка и се пускат други надписи пак с мигаща чертичка когато натисна ентар започват да слизат на долу едни и същи надписи ? Някакви идеи с някаква програма да го оправя ??? 

Редактирано от embataaaa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с други кабели същата работа в биоса харда не се вижда в началния екран тества рам паметта-ок и след това изписва много бързо някакви надписи и след това показва тъмен екран с една мигаща чертичка и се пускат други надписи пак с мигаща чертичка когато натисна ентар започват да слизат на долу едни и същи надписи ? Някакви идеи с някаква програма да го оправя ??? 

Програма за да го тества и оправи евентуално първо трябва да го види.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи тест с бутващ диск или флашка с hiren's boot cd  /DOS/HARD DISK TOOLS/Sentinel и там виж дали е проблема в кабела или харда.Подобен проблем при мен под заредено виртуално MiniXP показва това

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с тази програма hiren's която е много добра заредих MiniXP но просто не вижда харда нито една опция от  DOS/HARD DISK TOOLS не вижда харда моят хард има едни крачета виждат се на снимката която не е направена от мен а е от нета моите  не са свързани по между си възможно ли е да е от тях ?

sata.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси диска в сервиз и ще ти кажат дали работи.

Не искам да се набутвам повече не си заслужава някои от колегите ако е имал такъв проблем или се досеща какъв е проблема да пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпрати му го с наложен платеж и отриоцателен коментар във форума на olx, ако е от там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.