Премини към съдържанието
Lenor

Обединяване на две колони в една кола

Препоръчан отговор

Здравейте. Нужно ми е две колони със снимки Small_images и Small_image в една таблица picture. Искам да ги обединя в една колона. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти е много ясно зададен въпросът, но виж това долу:

https://www.ablebits.com/office-addins-blog/2013/10/13/merge-columns-excel-without-losing-data/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Нужно ми е две колони със снимки Small_images и Small_image в една таблица picture. Искам да ги обединя в една колона. Някакви идеи?

Здравейте !

1) Каква е технологията, на която трябва да се реши задачата - СУБД, Excel, NoSQL БД, Document BD, etc.

2) Какъв е типа на данните ? Някакви raw формати, encoded data, чисто символно представяне, уеднаквен ли е и за двете колони ?

3) Как ще се решават конфликтите при обединение - запазване на двете, използване на конкретна, създаване на допълнителен запис с повтарящи се данни ?

Запитването в този формат е много неясно - нека ни бъде дадена повече информация, за да дадем и адекватни отговори :) !

Поздрави !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.