Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да ви попитам забелязах , че диода на power бутона ми премига , оправя се за малко  на моменти даже изцяло изгасва и така .. Кутията ми е Zalman r1 . Все пак знам че това е просто светлинка , но е готино пък да ти свети - искам да попитам трудно ли става подменянето на диода и ще мога ли сам да го сменя ? 

Ето това е кутията ( снимката е от интернет ) : http://prikachi.com/images.php?images/431/8411431Q.jpg

Редактирано от batista2443 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

99% сигурно е, че проблемът не е в светодиода, а в сигнала подаван към него (дъно). Ако кутията/дъното е гаранционна - в сервиза.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи мига мига няколко минути  и след това се оправя за определено време - след което мисля че като цяло диода умря . Да , гаранционни са и двете , обаче ако проблема е само светлинката - то не ми пречи изобщо  , за сега компютъра си работи без проблеми . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това индикаторът за захранването ли е или за активността на твърдите дискове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не - става въпрос за диод сложен според мен само за да си личи на тъмно къде е power бутона.. Около него е осветено с него. Червеният диод дето е стандартен за всеки компютър си работи перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая кутия няма ли си документация - в нея пише кой кой е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е индикатор за включено. И не е добре да не работи както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение диод или светодиод? В техно форум сме все пак правете разлика... Според мен това си е светодиод за активността на твърдите дискове и при четене/писане започва да примигва. Може и да пробвате при писане/четене на диска дали ще стане така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, Blue Ray! Откри топлата вода. А дали всеки посещаващ форума заради проблем с компютъра сии, има достатъчно технически познания, че да го караш да е с технически коректен изказ? Още в началото на темата сме уточнили въпроса с типа на светлинния източник. 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто подай на диодчето 2-3 волта от някаква батерия и виж дали свети..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=1zSXmEI3wVM - Ето и клипче на проблема , както може да видите премига и светлината е малка , преди си светеше без прекъсване и по-ярко .

Редактирано от batista2443 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, Blue Ray! Откри топлата вода. А дали всеки посещаващ форума заради проблем с компютъра сии, има достатъчно технически познания, че да го караш да е с технически коректен изказ? Още в началото на темата сме уточнили въпроса с типа на светлинния източник. 

Това е градивна критика с цел липса на недоразумения и максимално грамотно и правилно писане. Не обвинявам потребителя в незнание, просто вмъквам забележката, за да знае в бъдещи ситуации... Не, че ми пречи по някакъв начин дали ще пише диод или  светодиод и после да трябва да се досетя, но просто е по-добре и за потребителя да знае точното име... Не знам дали аз не съм се изразил правилно, или някой друг не ме е разбрал, но надявам се сега стана достатъчно ясно с каква цел написах това.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=1zSXmEI3wVM - Ето и клипче на проблема , както може да видите премига и светлината е малка , преди си светеше без прекъсване и по-ярко .

Клипчето е късичко, но нещо не видях диода за активността на диска (червения) да премигва. 

Ако двете кабелчета от кутията се разменят и се включат на грешните места на дъното ще има подобна ситуация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.