Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

откакто преинсталирах Windows-а (беше на 8.1, сега - също) се появи проблем при пускането. Предполагам се дължи на драйвърите или някои настройки, но не мога да бъда сигурен.

При включване (при рестартиране не стоят така нещата) ми изписва, че не е свързан към Wi-Fi рутер-а, към който съм му задал да се свързва автоматично. След като погледна мрежите към които мога да се свържа и натисна на моята - зарежда около 30 секунди и ми казва, че свързването е невъзможно.

Давам troubleshoot problems, като от там за резултат ми показва следната грешка: Problem with wireless adapter or access point

Поправя я и при следващо включване - пак същото нещо. Грешката се оправя и при Disable + Enable от Control Panel -> Network adapters setting, но отново до следващото пускане на системата.

Инсталирах/деинсталирах драйвърите за Wi-Fi, опитах с нови, после върнах отново най-новите за модела, не и не.

Редактирано от URIEL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий мрежата от рутъра и се свържи отново, задавайки ключа за мрежата.:

http://www.eightforums.com/tutorials/20085-wireless-network-profile-delete-windows-8-a.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правих го това, но без ефект.

Сега го направих и по тая последователност, да видим при следващото пускане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А инсталира ли оригинален фирмен драйвър за безжичния адаптер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с последователността от действия по-горе - не става.

Инсталирал съм 2-та драйвъра, които са дадени в сайта на производителя, оставих единия след това, за да не си противоречат, после другия - няма угодия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си модела на безжичната карта и какви стандарти поддържа. Погледни и как е настроена безжичната мрежа на рутера. Провери да не би да имаш допълнителен софтуер, с който се управлява безжичната карта. Той може да преди на Windows.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От диспеечера на устройства деинсталирай wireless adapter, без да маркирай изтриване на файловете на драйвъра. Рестартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От диспеечера на устройства деинсталирай wireless adapter, без да маркирай изтриване на файловете на драйвъра. Рестартирай.

След рестарта си ги инсталира същите, без дори да ми покаже, че го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема изчезна след чистене с PrivaZer.

Случайно опитах да чистя с програмата, като преди това си запаметих регистъра и вече няколко включвания, нямам проблема описан по-горе.

Благодаря на всички включили се в темата.

Ако модераторите решат, могат спокойно да заключват!

Редактирано от Sc0user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.