Премини към съдържанието
kaldatausername

Въпрос относно видео карта на PALIT свързан с PCI-E

Препоръчан отговор

PALIT GeForce® GT 720 (2048MB DDR3)

Bus Support PCI-E 2.0 x 8 - това е в описанието на видео картата, до колкото знам това е информация за слота.

И аз искам да попитам тъй, като съм новак в тази област :

Моето дънно има : 

1 x PCI Express x16 slot

1 x PCI Express x1 slot

2 x PCI slots

И сега да попитам онази видео карта е с PCI-E x 8, а аз нямам PCI-E x 8 това някакъв проблем ми е ?

И възможно ли е видео картата да не тръгне на моето дънно ?

А ето го и дънното ми : N68-S

Искам да знам те биха били съвместими и би трябвало всичко да е наред ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е съвместимо та не се притеснявай. Само имай предвид че картата става само за филми тъй като е на ниво съвременна вградена графика.

Ако идеята ти е да замести старото ти вградено видео понеже процесора кляка при филми с висока резолюция има смисъл.

Теглиш MPC-HC без да инсталираш пакети с кодеци и се възползваш от хард. ускорение на видеото. Така ще гледаш и 1080p без процесора да умира.

Но ако идеята ти е да играеш игри просто забрави за тая видеокарта. Минимум 750 ти трябва и то за ниски настройки.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не кои да е игри, а само една искам да подкарам - > Dota 2 и то на най-ниски параметри, просто искам да я играя.

Мисля, че за нея тази видео карта би трябвало да я подкара?

А да попитам на кой слот трябва да я сложа?

Редактирано от kaldatausername (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AFpN7cO.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Йордан Ружинов
      Тъй като бях писал във форума запитване каква видеокарта да си купя и каква ще стане на моя компютър, реших след като вече съм си купил и сложил хардуера, да ви покажа и малко снимки Как аджеба стана тва ?! 
      Трябваха ми клещи и отвертка  , като разбира се внимавах да не нараня дънната платка.
      С тази линия описвам до къде е височината на кутията.

• от Йордан Ружинов
      Здравейте kaldata комюнити,
      Търся процесор с вградена видеокарта, по възможност не много скъп(може и втора употреба). Имам желанието да си купя този http://321.bg/магазин/продукти/amd-a8-5600k-x4-3-6ghz-fm2-box-детайли , но не знам къде да гледам какъв сокет имам.Все пак съм си инсталирал everest и прикачвам снимки тук за да ми помогнете в разчитането им.  

• от Plamen Traikov
      Здравейте, колеги.
      Преди да започна, искам да предупредя ЧЕ СЪМ NOOB - не разбирам почти нищо от дънни платки, процесори т.н.  Продадох ПС4-ката миналия месец, главно заради шуутърите - така и не му свикнах на тоя Дуалшок Та, имам сега 700-710 лева г/д и съм решил да се върна пак към ПС... в нас компа е купуван 2014,, далеч от Гейминг ПС, но не е чак боклук... модела е: 
      ACER ASPIRE TC-605

4 ГБ РАМ (ще купя още 4)
      Intel Celeron CPU 1820 2.70 GHz 
      Дъно Intel H81
      ............
      Исках да ви помоля да ми препоръчате нова видео карта и процесор за тези пари... знам, че бюджета е ограничен, но такова е положението в момента 
      Питах съседа, който е ИТ и той ми каза да си купя видео за 700 лева, още рам и ще ми вървят по-новите игри за следващите 2 години г/д... На други места ми казват, че ако процесора си остане същия от това ще страда видеото и няма да има ефект... Много съм объркан и ви моля за помощ и съвети... Искам да играя игри като Фифа 17, GTA 5, CS GO (той и в момента си върви),  евентуално Battlefield 1, Witcher 3 и бъдещите да кажем 2 FIFA 
      Благодаря ви предварително, ако ми препоръчате точни модели на процесори и видео карти или само видео като съседа ми ще съм ви много благодарен 
    • от Joke3a
      Здравейте хора след преинсталация на компютъра ми pci-e слота спря да работи . Пробвах всичко почти което видях в нета,инсталирал съм драйверите на дъното и всичко . Прикачвам ви снимка за да видите какво пише в manage-мента ... Благодаря на всички , който се опитат да помогнат . 

• от Никола Лилов
      Здравейте, наскоро си купих Ati radeon r7 360 nitro модел на Sapphirе проблемът ми е следния , понеже на кутията и във нета пише че клока на рамта и е 6500 MHz а във програмата radeon пише че клока и е 1625 MHz  също така във cpu id когато съм я натоварил със някоя игра максимума пак излиза 1625 MHz . 
      Мисълта ми е това дали е защото дъното ми е със pcie 2.0 a видео картата е със 3.0 ?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.