Премини към съдържанието
me4000

Конфигурация за програмиране

Препоръчан отговор

Здравейте,

Навлизам в дебрите на програмирането и искам да взема сносна настолна машина.

Бюджетът ми е ограничен - 700лв. Имам предложение от приятел за неговия стар компютър, който е със следните характеристики и всички компоненти имат гаранция над 2г:

MB GIGABYTE GA 990 XA- UD3

CPU AMD FX X6 6300, 3500MHz, 14MB, socket AM3+ 6 CORES @ 4700MHz

4X4GB DDR3 1600 A-DATA 

SSD 128GB ADATA SP900NS38

PSU SEASONIC 520 BRONZE MODULAR ACTIVE PFC 80+

CASE COOLER MASTER ELITE 372

Water Cooling MAELSTROM 120

Имам следните две питания към вас:

1. Конфигурацията ще бъде ли подходяща за Visual Studio?

2. Заслужава ли си да дам за нея 650лв. (без видео карта е и да взема някаква за 30-40лв.) и ако не, бихте ли ми предложили конфигурация до 700лв.

Монитор имам, 29инча Филипс 298X4QJAB 2560x1080 

Благодаря за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето заради някои качествени компоненти и гаранцията цената почти си заслужава. Но може да се пазарите за по-ниска цена, за да има за малко по-добра видеокарта, отколкото може да се закупи за 30-40лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

INTEL CORE I3-6100, 3.70GHz, 3MB, BOX, LGA1151, Skylake 

KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 

MSI B150M PRO-DH, B150, DDR4 2133 MHz, DVI, HDMI, SATA Express, USB 3.1, LGA1151 

SEASONIC Захранване SSR-350ST Bronze, 350W 

FRACTAL DESIGN Core 1300, USB3.0, Micro ATX, BLACK w/o PSU 

Крайна цена 763 лв.

Плюса е че е ново не само като технология но и че е с пълната си гаранция. Иначе като производителност процесора е по-добър.

Друг плюс е отличната вградена графика която е по-добра от всяка карта за 30-40 лв. ако въобще има такива както и от такива за 100 лв.

Ако изчакаш за по-скопените дъна с H110 чипсет ще имаш възможност да спестиш към 50 лв. Може да се вземе и по-скапана кутия и захранване.

Сега за АМД-то ами като изключим слабия процесор и че трябва покупка на видео частите са добри та дори има глезотии като SSD.

Цената също е изгодна та ако се абстрахираме от слабия процесор и въобще старата платформа е изгодна покупка.

пс. Ако купуваш АМД-то внимателно избирай видеокартата. Ако няма DisplayPort задължително проверявай до каква резолюция поддържа през HDMI.

Старите са до 1920х1200 та да няма после чуденки с тоя монитор.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.