Премини към съдържанието
idvamzapomosht

Търся програма с която да отварям и(ли) конвертирам .doc файлове

Препоръчан отговор

Здравейте хора!
Моето желание е да отварям и чета или конвертирам файлове (от .doc на .txt примерно).
Винаги когато отворя или след конвертиране на книга от док файл на текст ми се появяват "-" тирета между думите. Някой има ли идея как да ги премахна или на какво се дължат? Ето снимка: http://prikachi.com/images.php?images/513/8413513p.png
Не е проблем толкова, ако ги чета, но аз обичам да ги слушам със Speak text.  И е много неприятно да чувам "тире за пренасяне" на всеки 5 думи...
Много благодаря, ако някой може да помогне! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора!
Моето желание е да отварям и чета или конвертирам файлове (от .doc на .txt примерно).
Винаги когато отворя или след конвертиране на книга от док файл на текст ми се появяват "-" тирета между думите. Някой има ли идея как да ги премахна или на какво се дължат? Ето снимка: http://prikachi.com/images.php?images/513/8413513p.png
Не е проблем толкова, ако ги чета, но аз обичам да ги слушам със Speak text.  И е много неприятно да чувам "тире за пренасяне" на всеки 5 думи...
Много благодаря, ако някой може да помогне! :)

1. С какво ги конвертираш?

2. Сигурен ли си че проблема не е в doc файла, т.е. тиретата да са там заради неправилно форматирано пренасяне?

3. Ако може да качиш някъде примерен такъв файл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си просто да запишеш файла във формат TXT, като преди това си отменил автоматичното сричкопренасяне ?

P.S. Макар, че MSWord е достатъчно интелигентен за да премахне тиретата за автоматично пренасяне при запис на TXT-файл.

Редактирано от Ken
Допълнение (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тиретата се получават винаги. Всяка книга, която съм конвертирал или отварял. Не мисля, че е от файла... :/ Аз току-що си свалих тази програма, от която ви показвам текста (OpenOffise). Поне с нея отварям док файловете, че до сега и това не можех. Отварях ги с ноутпад, но се виждаха само някакви знаци... Опитах да запиша файла просто като txt, но тиретата си остават. Не знам как да махна автоматичното сричкопренасяне :(.
Да опитам ли MSword?
Помогнете ми моля ви се! Как да ги махна :(

Хора, мисля че има надежда... С ноутпад намерих сега опция да избера символ (тирето примерно) и да го отстраня!  Може и всички наведнъж! Ех, не е перфектно, но пак май върши работа! :) Ако искате затворете/ изтрийте темата. Приятен ден! :)

Редактирано от idvamzapomosht (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тиретата се получават винаги. Всяка книга, която съм конвертирал или отварял. Не мисля, че е от файла... :/ Аз току-що си свалих тази програма, от която ви показвам текста (OpenOffise). Поне с нея отварям док файловете, че до сега и това не можех. Отварях ги с ноутпад, но се виждаха само някакви знаци... Опитах да запиша файла просто като txt, но тиретата си остават. Не знам как да махна автоматичното сричкопренасяне :(.
Да опитам ли MSword?
Помогнете ми моля ви се! Как да ги махна :(

Хора, мисля че има надежда... С ноутпад намерих сега опция да избера символ (тирето примерно) и да го отстраня!  Може и всички наведнъж! Ех, не е перфектно, но пак май върши работа! :) Ако искате затворете/ изтрийте темата. Приятен ден! :)

Бих ти препоръчал да използваш Libre Office - безплатна и отваря много формати за документи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, малко избързах с радостта... Въпреки че тиретата биват изтривани, пак се получава една пауза в говора на Гергана (speak text), която е не по-малко неприятна :( Т.е пак си има проблем в текста, но просто не се чува: "тире за пренасяне", ами пауза...
Сега ще пробвам Libre Office. Благодаря за предложението :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си офис пакета на MS и няма да имаш гореописаните проблеми. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.