Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Иначе казано, доколко са качествени психо тестовете и кадрите, които на базата на показаното от кандидатите в тези тестове определят годността за носенето на съответната служба и естествено на служебно оръжие.

Принципно този въпрос може да се отнесе и по отношение на ловците. 

Доколко дълбоко е проникнала корупцията и некадърността в тези среди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(оff) Що питаш бе 1Force1, ша кандидатстваш за полицай ли? 

Преди да започна на сегашната си работа (преди много-о-го вече години) бях кандидатствал за полицай, ходих на изпити даже и ме приеха.Обаче съдбата ми посочи друго-и добре, че не се набих в тая тъпа полиция.Та мисълта ми е...наемат, наемат-не се притеснявай.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хехе :) с такъв белстящ "интелект" , направо ще им "вдигне нивото" :)

Няма лошо :) Като му знам мнението за прословутото убийство на границата, направо с мед и пита ще посреща бежанците :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами общо взето въпроси, изникващи покрай някои "случки" от родното ежедневие. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ловците, задържали бежанците, се учудват на смелостта на граничните полицаи, които се отзовали на сигнала им. Те били само трима.

"Не знам дори как успяват граничарите, аз лично бих се изплашил ако срещу мен има 30 здрави, млади мъже", коментира Здравко Белев.

http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/lovna-druzhinka-hvana-50-nelegalni-migranti-6044049

И тия тримата ли са психопати? Както и в друга тема споменах, някой хора не са служили и си нямат понятие за какво става въпрос. Та, когато си на служба и получиш заповед я изпълняваш. Не може да кажеш "ама страх ме е", "50 човека са много, няма да отидем само 3-ма" и т.н.

Да, има такива, които не стават. Ама то само в МО и МВР ли ги има?

Редактирано от darco (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да започна на сегашната си работа (преди много-о-го вече години) бях кандидатствал за полицай, ходих на изпити даже и ме приеха.Обаче съдбата ми посочи друго-и добре, че не се набих в тая тъпа полиция.Та мисълта ми е...наемат, наемат-не се притеснявай.

Абе много сте смешни, като кажете "преди много години".

Колко е това много ? 4 ? 5 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и вие сте смешни като задавате тъпи въпроси, ама хайде....Преди 14-15!

Други въпроси?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и вие сте смешни като задавате тъпи въпроси, ама хайде....Преди 14-15!

Други въпроси?

Не са малко.
Но не са и чак толкова много :)
Нямам други въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля придържайте се към темата, а не бъдете неин обект!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 30 години.:P През 1985г. в едно специализирано учреждение на МВР, което вече не съществува или поне не под тази форма. Психо изпитите бяха доста тежки, продължаваха 3 дни. Първият ден беше по-скоро медицински преглед - чичко невролог с чукчето по капачките на колената, стоене на един крак и подобни, след което същия ден на машините (светват разни лампички и различни звукови сигнали, при което ти трябва да натискаш съответните копчета и педали и др. подобни). Втория ден 4 часа тестове (главно логически) за време. Някой с възможни три отговора, други, в които ти сам трябва да си съчиниш отговора и да обясниш с няколко изречения защо мислиш така. За тези 4 часа се решаваха около 20 теста. Дават ти теста и ти обявяват времето, на секундата минават и ти дърпат листа, без да се обясняват. Третия ден събеседване с трима психолози, поне час. Питат те за всичко, няма непозволени въпроси. И така...

Доста хора изкапваха. Поне на 50%. Тогава там връзките не помагаха.

След това имаше изпити за физическа пригодност - скачане, бягане, опори, плуване...

Това беше най-напред, не успееш ли да преминеш през тези два "рубежа", просто си тръгваш и не продължаваш напред.

Не знам как е сега. Предполагам, че пак има някакви тестове, но дали са тежки и какво е значението им при крайната оценката на кандидата не мога да кажа. 

Като гледам каква свободия цари сега в държавата ни, предполагам, че може да се уредиш ако не с връзки с пари.;)

И за да не е само оф топик, на основния въпрос в темата бих отговорил по-скоро ДА! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е чисто политическа. Не знам кой с какъв акъл(или без наличието на такъв) я е преместил в "Право и юридически консултации"? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е чисто политическа. Не знам кой с какъв акъл(или без наличието на такъв) я е преместил в "Право и юридически консултации"? 

Аз докладвах да се премести от политика (но не съм предлагал къде) явно има поне един съгласен с мен. Както си задал въпроса, нищо политическо няма в него. Полицията и армията се очаква да са аполитически организации. Все едно всяка власт сменя тестовете и уволнява назначените редови полицаи и военни преди нея, ако не издържат новите...

Ти питаш дали се назначават негодни за служба, не (примерно) правителството/министерството/президентството/кметовете (ако изобщо им е в компетенцията) затварят ли си очите, че се назначават такива.

Ако си намеквал нещо друго с въпроса си, което е с политическа насоченост, трябваше да го пишеш директно, иначе темата ти беше на грешно място, според мен.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз докладвах да се премести от политика (но не съм предлагал къде) явно има поне един съгласен с мен. Както си задал въпроса, нищо политическо няма в него. Полицията и армията се очаква да са аполитически организации. Все едно всяка власт сменя тестовете и уволнява назначените редови полицаи и военни преди нея, ако не издържат новите...

Ти питаш дали се назначават негодни за служба, не (примерно) правителството/министерството/президентството/кметовете (ако изобщо им е в компетенцията) затварят ли си очите, че се назначават такива.

Ако си намеквал нещо друго с въпроса си, което е с политическа насоченост, трябваше да го пишеш директно, иначе темата ти беше на грешно място, според мен.

А аз мисля да те докладвам, че си нямаш никаква работа да ми оценяваш местоположението на темите! Явно просто някой недоспал ти е прочел доклада и в просънища е натиснал преместването. Ще те помоля най-учтиво да ме игнорираш, за да не виждаш и да не се месиш повече в моите теми! Никога повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз мисля да те докладвам, че си нямаш никаква работа да ми оценяваш местоположението на темите! Явно просто някой недоспал ти е прочел доклада и в просънища е натиснал преместването. Ще те помоля най-учтиво да ме игнорираш, за да не виждаш и да не се месиш повече в моите теми! Никога повече!

Офтопик

Твое право е да ме докладваш, но действието ми е съвсем според 2.9 и съответно 2.2. Не мисля че е нужно да ти давам обяснения, просто си поех моята част от отговорността за обвинението в липса на акъл. Ако искаш да те игнорирам не пиши теми и постове чието съдържание ме засяга тук, аз други форуми не чета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик

Твое право е да ме докладваш, но действието ми е съвсем според 2.9 и съответно 2.2. Не мисля че е нужно да ти давам обяснения, просто си поех моята част от отговорността за обвинението в липса на акъл. Ако искаш да те игнорирам не пиши теми и постове чието съдържание ме засяга тук, аз други форуми не чета.

Моите теми са си мои теми, аз не те и спирам да пишеш мнението си по съответната тема вътре в самата тема. Но ти си най-обикновен потребител и нямаш никакви други права. Освен ако не правиш св*рки на някой модератор или администратор и да ти пускат аванти? Не съм нов потребител, че да не знам къде искам и защо на съответното място си пускам темата, а не ми трябва някакви "пламъци" да ми светят над решенията. Капиш! Ако не си разбрал достатъчно добре. Може да ти го преведа на друг език!

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите теми са си мои теми, аз не те и спирам да пишеш мнението си вътре в тях. Но ти си най-обикновен потребител и нямаш никкави други права. Освен ако не правиш св*рки на някой модератор и да ти пускат аванти?

И къде видя да съм ползвал някакви привилегии?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде видя да съм ползвал някакви привилегии?

Това е последният ми отговор към теб, за да не се стигне до престъпление спрямо твоята личност. Ако въобще имаш поне малко акъл останал и чувство за самосъхранение, просто направи като мен:

vdwuITv.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е последният ми отговор към теб, за да не се стигне до престъпление спрямо твоята личност. Ако въобще имаш поне малко акъл останал и чувство за самосъхранение, просто направи като мен:

vdwuITv.png

Пушите някаква нова смес ли, какво ли ?
Напоследък много агресия по форума се излива.

И не само по този форум.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пушите някаква нова смес ли, какво ли ?Напоследък много агресия по форума се излива.
И не само по този форум.

Отговорността, без съмнение е  на някой член  на екипа, неправилно доверил  се на преценката на потребителя flare(в случая с тази тема) Чудя се, как се допуска в секции извън техническите, където има специфични изисквания за местоположението в зависимост от въпроса на темата, на някакъв запъртък да командва екипа къде да ми местят темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пушите някаква нова смес ли, какво ли ?Напоследък много агресия по форума се излива.
И не само по този форум.

То, агресията да беше само по форумите, щеше да е лесно. Струва ми се, че автора изхожда от личен опит и не е лошо да се създаде тема "Има ли психопати в Kaldata".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорността, без съмнение е  на някой член  на екипа, неправилно доверил  се на преценката на потребителя flare(в случая с тази тема) Чудя се, как се допуска в секции извън техническите, където има специфични изисквания за местоположението в зависимост от въпроса на темата, на някакъв запъртък да командва екипа къде да ми местят темата?

И мен ако питаш (но знам, че няма да го направиш), мястото на тази тема не е в Политика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен ако питаш (но знам, че няма да го направиш), мястото на тази тема не е в Политика.

Да.

Според мен темата е за Всичко останало.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е за политика, защото е свързана с граничният инцидент, при който беше убит емигрант, вероятно това действие е с негласната политическа подкрепа на премиера Бойко Борисов. Нищо общо няма с юрисдикцията и понеже не е свързана с дейността на цялото правителство ,не съм я постнал като коментар в съответната тема, а съм я извел като отделна тема в "Политика". Оная мишка президента няма волята да нареди такова действие на граничните полицаи, дори и тайно. Темата стоя доста дни на правилното си място и не може да се каже, че не е била видяна от никой член на екипа. Защо тогава не беше преместена още преди няколко дни? Отново ще кажа: Някой полузаспал модератор, е отворил доклада на flare преди няколко часа, някак си му е повярвал, или въобще е действал автоматично - без да мисли по въпроса, камо ли да го обсъжда с колегите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е за политика, защото е свързана с граничният инцидент, при който беше убит емигрант, вероятно това действие е с негласната политическа подкрепа на премиера Бойко Борисов. Нищо общо няма с юрисдикцията и понеже не е свързана с дейността на цялото правителство ,не съм я постнал като коментар в съответната тема, а съм я извел като отделна тема в "Политика". Оная мишка президента няма волята да нареди такова действие на граничните полицаи, дори и тайно. Темата стоя доста дни на правилното си място и не може да се каже, че не е била видяна от никой член на екипа. Защо тогава не беше преместена още преди няколко дни? Отново ще кажа: Някой полузаспал модератор, е отворил доклада на flare преди няколко часа, някак си му е повярвал, или въобще е действал автоматично - без да мисли по въпроса, камо ли да го обсъжда с колегите си.

Ако това беше първият ти пост по темата, можеше и да се замисли човек, къде и е мястото.
Но само "ако".
Като си засадил тиква, колкото и да я поливаш и пръскаш след това  няма да стане кафеен храст.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това беше първият ти пост по темата, можеше и да се замисли човек, къде и е мястото.Но само "ако".
Като си засадил тиква, колкото и да я поливаш и пръскаш след това  няма да стане кафеен храст.

Колегата darco  как разбра още в началото на темата за какво иде въпрос. Явно е много по-умен от повечето, или от всички останали писали в нея. 

П.П. Преценката на flare стига в най-добрия случай точно толкова, колкото да определи за себе си дали го гони голяма, или малка естествена нужда.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Този
      Извинявам се ако не съм уцелил подходящият раздел.
      Та става въпрос за следната страница:

Всичко изглежда ОК. Но за по-голяма сигурност го отворих през Safe money на Kaspersky и излезе това:

Изпълних инструкциите от това ръководство https://support.mozilla.org/en-US/kb/troubleshoot-SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER#w_kaspersky (и двата варианта - инсталирах браузърен сертификат на Касперски и понеже не промени нищо изключих SSL-сканирането) но промяна не настъпи.
      Та чудя се на кое от двете да вярвам. Надеждна ли е връзката към тази меверейска страница?
    • от georgi6
      Много ми е интересно вашето мнение за протестите на полицаите и другите заети в "сектор сигурност".
      Ако питате мен - моето е отрицателно - по закон нямат право на такива действия, друг е въпроса колко са прави в своите искания.
    • от Soviet Soldier
      Информацията, че 27 моряци от свръхмодерния US есминец "Доналд Кук" са подали рапорти за уволнение след като руски СУ-24 прелетял 12 пъти ниско над палубата и им причинил тежък емоционален и психически стрес предизвика небивал интерес и множество коментари в т.ч. Мнозина се питат обаче с какво е вцепенил от ужас американците невъоръженият руски бомбардировач, който далеч не е от най-съвременните руски самолети. Специалисти и експерти, които обменят мнения и коментари за високотехнологични постижения в sdelanounas.ru твърдят, че това, което е стресирало американците не е някакво ново супероръжие, а модерната система за радиоелектронна борба (РЕБ) с кодовото наименование "Хибини-У" (планински масив в Колския полуостров). Тя вече била използвана от СУ-24 на учения в Бурятия.
      Нищо не може да деморализира така военен човек, както собственото му безсилие, обясняват те необикновения ефект от използването на тази система. И припомнят хронологията на събитията.

На 10 април 2014 г. есминецът "Доналд Кук" навлиза в неутрални води на Черно море, за да изпълни акция по демонстрация на сила във връзка с непреклонната позиция на Русия за Украйна. На поредното дрънкане на оръжие Русия отговаря сдържано, но убийствено.

На 12 април, в Деня на космонавтиката и три дни преди празника на войските за РЕБ, излита невъоръжен СУ-24МП, но с прикачена под крилото "Хибини". Есминецът отдалеч засича самолета с прехвалената система "Иджис" и вдига екипажа на учебна тревога. Нещата вървят като по книга: радарите фиксират курса на сближение с целта, "Иджис" управлява системите за насочване. И изведнъж всички екрани угасват, вижда се някаква мътилка. "Иджис" спира работа, ПВО комплексът "Фаланг" не може да получи целеуказване.

През това време СУ-24 прелита ниско над палубата, прави боен маньовър и имитира ракетна атака. Противодействие никакво. Повтаря номера. После още 10 пъти. Опитите на моряците да съживят "Инжис", за да може ПВО-системите да бъдат насочени към целта, остават неуспешни.

Едва когато силуетът на самолета се губи към руските брегове, радарите на американския кораб оживяват и показват чисто, пусто и синьо априлско небе. Така завършва поредната проверката на ефективността на системата за РЕБ "Хибини". А след нея, разбирайки собственото си безсилие, 27 военни моряци от многострадалния есминец USS Donald Cook, подават рапорти за уволнение с мотив, че не искат да рискуват живота си, коментират в sdelanounas.ru.

Според официална информация уникалният комплекс от нов клас за РЕБ "Хибини-У" е предназначен за самолетите от фронтовата авиация на руските ВВС и защитата им от управляеми ракети. Той е разработка на Калужкия научно-изследователски радиотехнически институт (КНИРТИ) от концерна "Радиоелектронни технологии". Проектът е финансиран с 1.5 милиарда рубли от министерството на отбраната на Русия.

Специалистите по РЕБ твърдят, че "Хибини-У" може да изчисли местоположението на радиоелектронните средства на противника, да повреди всякаква вражеска апаратура, да ослепи чуждите радари, да задръсти ефира с радиосмущения и на направи невъзможна работата на противниковите системи за управление на огъня.

https://www.youtube.com/watch?v=6R-Mwji-8ok
    • от krustonoseca
      Здравейте.Аз съм ученик в 10ти клас(още е рано де,но се интересувам) и съм много мотивиран да вляза в полицията.Интересувам се от няколко неща: 1.Има ли значение оценката от дипломата ми за кандидастването и има ли някакви норми (примерно: ако имам оценка под 4.50 немога да се явя). 2.Интересува ме,ако вляза успешно как да се издигна нагоре,и възможно ли е да работя и в същото време да уча висше? 3.Ако може просто малко да ми разясните как стоят нещата Благодаря предварително P.S.Съжалявам,ако съм объркал категорията!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.