Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Дойде времето да си купя нов телевизор.И тъй-като от както се помня гледам телевизор с тръба, направо се удавих във възможностите на съвременните телевизори. За това имам нужда от компетентна помощ при избора. Спрял съм се на LED модели с диаметър на екрана около 50" и съм готов да се разделя с не повече от 2000лв. Държа картината да е качествена ( в момента имам Булсатком) и да мога да гледам филми от компютъра си. В Техномаркет веднага ме хванаха консултантите на Сони и ме зарибиха, но по форумите собствениците на модели Сони от 2015 г. се оплакват от  много неща - слаб софтуеър, бавен отговор на дистанционното, проблеми със субтитрите и др. Може ли да ми препотръчате някакъв модел, без Самсунг (Имам лош опит с тази марка).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре вземи и HD приемници от Булсатком. Помня че ги предлагаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре вземи и HD приемници от Булсатком. Помня че ги предлагаха.

това е лесна работа, но първо трябва да взема телевизор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

това е лесна работа, но първо трябва да взема телевизор :)

До 2000лв може да си вземете и 55''-ца.Влизате в http://www.technopolis.bg/bg//TV-и-видео/Телевизори/c/P11090104 ,от филтъра си избирате марка,големина и т.н.Бих ви предложил/като мнение/  LG  и Panasonic.Самсунг до преди около година бяха унгарски,сега е пълно с румънска сглобки.Филипс-вече са турски сглобки.За другите ''китайци'' няма да споменавам.Реално наистина хубаво ТВ 50''-около 1500лв,нагоре ''глезотийките'' оскъпяват.4К панел не ви трябва-няма такъв тв сигнал/то и 1920х1080 е малко мама-мия'',но бива.Екстрите-според вашето потребление/3Д,със или без.............../.Някои модели смарт ТВ-та имат CI/CL+ слотове за картите на операторите,така,че допълнителните HD приемници не са нужни-за целта трябва Тв-то да има DVB-S/DVB-S2 тунер.Има и оператори,които предлагат цифрова кабела телевизия/ DVB-C тунер/+аналогова по кабела-вие си избирате оператора,според местоживеенето.От компа чрез HDMI кабел ще можете да си гледате филми /ТВ-то ще ви бъде като втори монитор/.Това е в общи линии.Успех с покупката!!!;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще гледате филми от компютъра, тогава въобще не ви бърка какви проблеми със субтитри имало, или пък какъв бил софтуера. Изберете си реален 100 херцов екран, евентуално и IPS да е. Вярно е че много трудно се намира 4к съдържание, та на този етап е напълно излишно. Въобще това 4к е новата рекламна зарибявка, както преди време беше 3Д, или пък ФулХД още преди това. Хората масово си накупиха 3Д телевизори, пък имаше десетина такива филма само. Друг е въпросът че това никакво 3Д не е, а просто една оптическа илюзия, разчитаща на биполярното зрение при хората.  Всякаквите смарт приложения ще спрете още на втората седмица да ползвате.  Особено като видите колко трудно се набира Интернет адрес с помощта на дистанционно. В случая новите телевизори на Сони с вграден Андроид имат предимство. Бодваш една безжична мишка и клавиатура и се кефиш на почти истински компютър. 

Или казано вкратце, търсете хубава картина. И дано имате и добър сигнал, защото иначе всякакви Фул. ...4к просто стават излишни. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.