Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам HDD и CD-DVD ще се ползва само за игри аз се спрях на няколко вида конфигураций.

ASROCK H81M-VG4 /1150 
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150 
8GB DDR3 1600 A-DATA 
DeepCool mATX SMARTER Black USB3.0 
NJOY 500WGX 500W Passive PFC 
ASUS R7 250X 2GD5 

Обща стойност - 619.39 лв. с ДДС

MSI B150M PRO-DH LGA1151 
I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
8G DDR4 2133 ADATA 

Обща стойност - 593.40 лв. с ДДС

ASROCK N68-GS4 FX /AM3+ 
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 
8GB DDR3 1600 A-DATA 

Обща стойност - 484.39 лв. с ДДС

Давайте мнения и препоръки! :D

Редактирано от URIEL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е лош избор. Гледай за това ако ще е за около 70 лв.

Третата въобще не я гледай втората щеше да е по-добре от първата ама без видеокарта какви игри ще играеш? Демек първата е единствения вариант.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре според теб това е най-добрата конфигуразия за игри до 650 лв?

ASROCK H81M-VG4 /1150 
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150 
8GB DDR3 1600 A-DATA 
ASUS R7 250X 2GD5 
PSU Chieftec GPA-500B8 500W 

Обща стойност - 620.48 лв. с ДДС

Нещо да се смени? като видеокартата например след месец ще добавя още 8 рам ддр3 1600 на адата за да деиства Dual Chanell и едно 120gb SSD и това ще е ще вървят ли игри като GTA IV ; CS GO ; CRYSIS 3 ; BATTLEFIELD3/4 на макс настройки? като гледам G3258 VS. FX 8350 Интела го мачка на gaming test здраво AMD за нищо не стават сега съм на AMD и е отврат еми нормално всички програми си вдигнаха ресурсите и няма как машина на 7 години да успява да бачка добре cs 1.6 лаги ужас ... 50-60 fps едвам на SuperHero / Zombie 15-20...

Още мнения момчета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесор g4400 с h110 дъно и ако останат пари ddr4(ако не d3 )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесор g4400 с h110 дъно и ако останат пари ddr4(ако не d3 )

Този вариант отпада пичага тъй като става 150 лв за дъно и отпада красивата ми видео карта :D  а новите игри с вграденото видео забрави! :)  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

16 гъби със селерона? Ммм, няма смисъл. Како направиш парички да го подмениш примерно с i5, тогава добави втори модул оперативна памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-VG4 /1150
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150
8GB DDR3 1600 A-DATA
ASUS R7 250X 2GD5
PSU Chieftec GPA-500B8 500W

Обща стойност - 620.48 лв. с ДДС

Значи според мен това за мойте нужди е най-доброто за най-ниската пара не искам да давам много пари не си заслужава онези пичаги да дават по 2 бона ,но всеки си знае аз искам максимално евтина машина която да подкарва всички нови игри и да е бърза...

GTA IV

CS:GO

CRYSIS 3

BATTLEFIELD 4

NFS WOLRD ще вървят ли на High ; Very High 60-70 fps ? с 1 сървър на цс 1.6 ? ще може ли да рекордвам с fraps да си правя клипчета и да gameplay?

Давайте пичаги мнения. Че не остана време :D

Не искам да се изхвърлям в високи бюджети искам максимално най-ниския бюждет в ,който всичко да върви и да е пушка :D

16 гъби със селерона? Ммм, няма смисъл. Како направиш парички да го подмениш примерно с i5, тогава добави втори модул оперативна памет.

Какъв селерон???

Intel® Pentium® Processor

Редактирано от Bonbona123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTA IV  е стара игра. Тоя процесор е добре, но след клок. А щом даваш малко пари, търси компоненти, които ще се клокнат добре и ще застигнат доста по-скъпи компоненти. Процесорчето  е точно това, което ти трябва за тоя бюджет. Видеото не. По-добре една GTX750 за същите пари, което да клокнеш колкото може, дори и с малка промяна на BIOS. Щом не ти се дават пари, научи се да клокваш системата си добре. Това е най-добрия вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля да клоквам компонентите.

на nesa007 конфига е най-убав него взимай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се преебаваш със стария Пентиум които дори не поддържа рам на 1600MHz и е на ниски честоти а цената му е висока.

Предложението на Ultimate Computers е разумно. Човека ти е предложил дъно с H110 чипсет демек няма да е 150 лв. 

Това е най-скопения вариант разбирай заместник на H81 като това дето си избрал. За съжаление все още никой от търговците ни не е заредил такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости. Излагаш се. Правиш това, което не се прави. Всъщност, така губиш поне едно 200 лева. Давай пари на вятъра. 

G3258  тогава не е за теб, както разбира се и 250X, защото за тия пари и R7 360  и GTX750 са  много по-добрия и бърз избор. А тоя Crysis 3 и GTA 4  ще подкараш на путкин ден с тоя процесор на тая честота. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се преебаваш със стария Пентиум които дори не поддържа рам на 1600MHz и е на ниски честоти а цената му е висока.

Предложението на Ultimate Computers е разумно. Човека ти е предложил дъно с H110 чипсет демек няма да е 150 лв. 

Това е най-скопения вариант разбирай заместник на H81 като това дето си избрал. За съжаление все още никой от търговците ни не е заредил такива.

В никем има такъв процесор. И h110 дъна има но са малко(h110 има в скай)

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове събрах 740лв.

Ще мога ли да си играя игрите и да си хоствам сървър на cs 1.6 ?

И всичко съвместимо ли е? ще тръгнат ли?

ПродуктКоличество Цена
imgASRock H81M-VG4 R2.0, H81, LGA1150, DDR3, PCI-E (D-Sub), SB5.1, Lan1000, 2x SATA 6Gb/s, 2x USB3.0, mATX

Налично в централен склад Код: MBIASROCKH81MVG4R20

премахни
 78.94 лв
imgIntel Pentium® G3258 (Haswell) дву-ядрен (3.2GHz, 3MB L3, 350MHz-1.1GHz GPU, LGA1150) BOX

Налично във външен склад Код: CPUPIPENTG3258BOX

премахни
 154.88 лв
img8GB DDR3 1600MHz, A-Data Premier Series

Налично във външен склад Код: MRAMADPRMR8G1600

премахни
 87.49 лв
imgATX, Delux MV418, без захранване

Налично в централен склад Код: CASEPDELUXMV418

премахни
 36.91 лв
imgЗахранване 600W GOLDENFIELD , 120mm

Налично в централен склад Код: PWRPCGLDFLD600W

премахни
 40.96 лв
imgAMD R7 250X, 2GB, ASUS R7250X-2GD5, PCI-E3.0, DDR5, 128bit, HDMI, 2xDVI, DisplayPort

Налично във външен склад Код: VCRASUSR7250X2GD5

премахни
 246.26 лв
imgAsus DRW-24F1ST, SATA, черна

Налично в централен склад Код: DVDASUSDRW24F1ST

премахни
 25.31 лв
img320GB, WD, refurbished, SATA2, 7200rpm, 8MB

Налично във външен склад Код: HDD320WD3200AVJS

премахни
 64.15 лв

Сума:

734.91 лв

Редактирано от Bonbona123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрал си втора ръка хард. Най-добре избягвай стоки с надпис "refurbished".

Захранването е бомбичка а кутията не е ясно има ли въобще някви вентилатори та не се чуди ако температурите са високи.

За тия пари спокойно се взима читаво захранване и кутия както и нов 1TB HDD включително малко по-добро дъно. 

Голямото набутване е от процесора които е с 20 лв. надценка и скапания Асус дето е с 50 лв. по-скъп от нормална 250Х.

За 250 лв. се взима по-добрата 750TI та до тук имаш 70 лв. преразход.

SAPPHIRE 2048M R7 250X VAPOR-X GHZ EDITION DDR5 PCI-E 3.0 

INTEL PENTIUM DUAL CORE G3258, 3.20GHz, 3M, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

ADATA 8GB DDR3L 1600  

TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA050  За +10 лв. се взима двойно по-голямо.

MSI H81M-P33, H81, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, LGA1150 

SEASONIC Захранване SSR-350ST Bronze, 350W 

ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU  

Крайна цена 735 лв. - Може да се вземе T5 вместо Z1 и да се спестят 10 лв. но идва само с един вентилатор при това малък та е леко набутване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с този бюджет ако искаш да си събереш компютърче за игри, някои работи трябва да ги вземиш 2 ръка, разходи се по местните компютърджии, обикновено имат доста боклуци може да имаш късмет, около 60лв за захранване 400W и кутия. За игри ти трябва в днешно време 4 ядрен процесор(i3 също става) за новите заглавия. Събираш за 450лв процесор дъно хард и РАМ(може и втора ръка ако уцелиш на далавера) и за 250лв купуваш видеокарта нова или на старо(с остатъчна гаранция) и си ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мачка на gaming test здраво AMD за нищо не стават сега съм на AMD и е отврат еми нормално всички програми си вдигнаха ресурсите и няма как машина на 7 години да успява да бачка добре cs 1.6 лаги ужас 

Много ме радват хора като теб, които имат стар и много евтин AMD и казват, че AMD са боклуци. Не може да сравняваш нещо за 100лв с такова за 300лв, нали? Все едно да са сравнява Пежо с Порше. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.