Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам HDD и CD-DVD ще се ползва само за игри аз се спрях на няколко вида конфигураций.

ASROCK H81M-VG4 /1150 
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150 
8GB DDR3 1600 A-DATA 
DeepCool mATX SMARTER Black USB3.0 
NJOY 500WGX 500W Passive PFC 
ASUS R7 250X 2GD5 

Обща стойност - 619.39 лв. с ДДС

MSI B150M PRO-DH LGA1151 
I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
8G DDR4 2133 ADATA 

Обща стойност - 593.40 лв. с ДДС

ASROCK N68-GS4 FX /AM3+ 
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 
8GB DDR3 1600 A-DATA 

Обща стойност - 484.39 лв. с ДДС

Давайте мнения и препоръки! :D

Редактирано от URIEL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е лош избор. Гледай за това ако ще е за около 70 лв.

Третата въобще не я гледай втората щеше да е по-добре от първата ама без видеокарта какви игри ще играеш? Демек първата е единствения вариант.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре според теб това е най-добрата конфигуразия за игри до 650 лв?

ASROCK H81M-VG4 /1150 
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150 
8GB DDR3 1600 A-DATA 
ASUS R7 250X 2GD5 
PSU Chieftec GPA-500B8 500W 

Обща стойност - 620.48 лв. с ДДС

Нещо да се смени? като видеокартата например след месец ще добавя още 8 рам ддр3 1600 на адата за да деиства Dual Chanell и едно 120gb SSD и това ще е ще вървят ли игри като GTA IV ; CS GO ; CRYSIS 3 ; BATTLEFIELD3/4 на макс настройки? като гледам G3258 VS. FX 8350 Интела го мачка на gaming test здраво AMD за нищо не стават сега съм на AMD и е отврат еми нормално всички програми си вдигнаха ресурсите и няма как машина на 7 години да успява да бачка добре cs 1.6 лаги ужас ... 50-60 fps едвам на SuperHero / Zombie 15-20...

Още мнения момчета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесор g4400 с h110 дъно и ако останат пари ddr4(ако не d3 )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесор g4400 с h110 дъно и ако останат пари ddr4(ако не d3 )

Този вариант отпада пичага тъй като става 150 лв за дъно и отпада красивата ми видео карта :D  а новите игри с вграденото видео забрави! :)  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

16 гъби със селерона? Ммм, няма смисъл. Како направиш парички да го подмениш примерно с i5, тогава добави втори модул оперативна памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-VG4 /1150
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150
8GB DDR3 1600 A-DATA
ASUS R7 250X 2GD5
PSU Chieftec GPA-500B8 500W

Обща стойност - 620.48 лв. с ДДС

Значи според мен това за мойте нужди е най-доброто за най-ниската пара не искам да давам много пари не си заслужава онези пичаги да дават по 2 бона ,но всеки си знае аз искам максимално евтина машина която да подкарва всички нови игри и да е бърза...

GTA IV

CS:GO

CRYSIS 3

BATTLEFIELD 4

NFS WOLRD ще вървят ли на High ; Very High 60-70 fps ? с 1 сървър на цс 1.6 ? ще може ли да рекордвам с fraps да си правя клипчета и да gameplay?

Давайте пичаги мнения. Че не остана време :D

Не искам да се изхвърлям в високи бюджети искам максимално най-ниския бюждет в ,който всичко да върви и да е пушка :D

16 гъби със селерона? Ммм, няма смисъл. Како направиш парички да го подмениш примерно с i5, тогава добави втори модул оперативна памет.

Какъв селерон???

Intel® Pentium® Processor

Редактирано от Bonbona123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTA IV  е стара игра. Тоя процесор е добре, но след клок. А щом даваш малко пари, търси компоненти, които ще се клокнат добре и ще застигнат доста по-скъпи компоненти. Процесорчето  е точно това, което ти трябва за тоя бюджет. Видеото не. По-добре една GTX750 за същите пари, което да клокнеш колкото може, дори и с малка промяна на BIOS. Щом не ти се дават пари, научи се да клокваш системата си добре. Това е най-добрия вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля да клоквам компонентите.

на nesa007 конфига е най-убав него взимай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се преебаваш със стария Пентиум които дори не поддържа рам на 1600MHz и е на ниски честоти а цената му е висока.

Предложението на Ultimate Computers е разумно. Човека ти е предложил дъно с H110 чипсет демек няма да е 150 лв. 

Това е най-скопения вариант разбирай заместник на H81 като това дето си избрал. За съжаление все още никой от търговците ни не е заредил такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости. Излагаш се. Правиш това, което не се прави. Всъщност, така губиш поне едно 200 лева. Давай пари на вятъра. 

G3258  тогава не е за теб, както разбира се и 250X, защото за тия пари и R7 360  и GTX750 са  много по-добрия и бърз избор. А тоя Crysis 3 и GTA 4  ще подкараш на путкин ден с тоя процесор на тая честота. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай се преебаваш със стария Пентиум които дори не поддържа рам на 1600MHz и е на ниски честоти а цената му е висока.

Предложението на Ultimate Computers е разумно. Човека ти е предложил дъно с H110 чипсет демек няма да е 150 лв. 

Това е най-скопения вариант разбирай заместник на H81 като това дето си избрал. За съжаление все още никой от търговците ни не е заредил такива.

В никем има такъв процесор. И h110 дъна има но са малко(h110 има в скай)

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове събрах 740лв.

Ще мога ли да си играя игрите и да си хоствам сървър на cs 1.6 ?

И всичко съвместимо ли е? ще тръгнат ли?

ПродуктКоличество Цена
imgASRock H81M-VG4 R2.0, H81, LGA1150, DDR3, PCI-E (D-Sub), SB5.1, Lan1000, 2x SATA 6Gb/s, 2x USB3.0, mATX

Налично в централен склад Код: MBIASROCKH81MVG4R20

премахни
 78.94 лв
imgIntel Pentium® G3258 (Haswell) дву-ядрен (3.2GHz, 3MB L3, 350MHz-1.1GHz GPU, LGA1150) BOX

Налично във външен склад Код: CPUPIPENTG3258BOX

премахни
 154.88 лв
img8GB DDR3 1600MHz, A-Data Premier Series

Налично във външен склад Код: MRAMADPRMR8G1600

премахни
 87.49 лв
imgATX, Delux MV418, без захранване

Налично в централен склад Код: CASEPDELUXMV418

премахни
 36.91 лв
imgЗахранване 600W GOLDENFIELD , 120mm

Налично в централен склад Код: PWRPCGLDFLD600W

премахни
 40.96 лв
imgAMD R7 250X, 2GB, ASUS R7250X-2GD5, PCI-E3.0, DDR5, 128bit, HDMI, 2xDVI, DisplayPort

Налично във външен склад Код: VCRASUSR7250X2GD5

премахни
 246.26 лв
imgAsus DRW-24F1ST, SATA, черна

Налично в централен склад Код: DVDASUSDRW24F1ST

премахни
 25.31 лв
img320GB, WD, refurbished, SATA2, 7200rpm, 8MB

Налично във външен склад Код: HDD320WD3200AVJS

премахни
 64.15 лв

Сума:

734.91 лв

Редактирано от Bonbona123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрал си втора ръка хард. Най-добре избягвай стоки с надпис "refurbished".

Захранването е бомбичка а кутията не е ясно има ли въобще някви вентилатори та не се чуди ако температурите са високи.

За тия пари спокойно се взима читаво захранване и кутия както и нов 1TB HDD включително малко по-добро дъно. 

Голямото набутване е от процесора които е с 20 лв. надценка и скапания Асус дето е с 50 лв. по-скъп от нормална 250Х.

За 250 лв. се взима по-добрата 750TI та до тук имаш 70 лв. преразход.

SAPPHIRE 2048M R7 250X VAPOR-X GHZ EDITION DDR5 PCI-E 3.0 

INTEL PENTIUM DUAL CORE G3258, 3.20GHz, 3M, BOX, LGA1150, Haswell Refresh 

ADATA 8GB DDR3L 1600  

TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA050  За +10 лв. се взима двойно по-голямо.

MSI H81M-P33, H81, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, LGA1150 

SEASONIC Захранване SSR-350ST Bronze, 350W 

ZALMAN Z1, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU  

Крайна цена 735 лв. - Може да се вземе T5 вместо Z1 и да се спестят 10 лв. но идва само с един вентилатор при това малък та е леко набутване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с този бюджет ако искаш да си събереш компютърче за игри, някои работи трябва да ги вземиш 2 ръка, разходи се по местните компютърджии, обикновено имат доста боклуци може да имаш късмет, около 60лв за захранване 400W и кутия. За игри ти трябва в днешно време 4 ядрен процесор(i3 също става) за новите заглавия. Събираш за 450лв процесор дъно хард и РАМ(може и втора ръка ако уцелиш на далавера) и за 250лв купуваш видеокарта нова или на старо(с остатъчна гаранция) и си ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мачка на gaming test здраво AMD за нищо не стават сега съм на AMD и е отврат еми нормално всички програми си вдигнаха ресурсите и няма как машина на 7 години да успява да бачка добре cs 1.6 лаги ужас 

Много ме радват хора като теб, които имат стар и много евтин AMD и казват, че AMD са боклуци. Не може да сравняваш нещо за 100лв с такова за 300лв, нали? Все едно да са сравнява Пежо с Порше. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
    • от Vladimir96
      Здравейте решил съм да си сменям старата щайга с нова и за момента съм се спрял на тази. Ще го използвам главно за интернет,филми,музика,и игри през андроид емулатор,може и не само през него,та какво ви е мнението  Благодаря
      Кутия със захранване Segotep ATX SG-PS-111D-500 +2 отделни вентилатора 92 и 120мм
       https://desktop.bg/desktop_cases-segotep-segotep_atx_sgps111d500
      Дънна платка Gigabyte Z170-D3H LGA1151
       https://www.ioncomputers.bg/product/3275/gigabyte-z170-d3h.html
      Процесор Intel Core I3-8350K Coffee Lake
      https://www.ioncomputers.bg/protsesor-intel-core-i3-8350k-coffee-lake-soket-lga1151.html
      RAM памет 2х4GB DDR4 2400 MHz Corsair Vengeance LPX Black Heat spreader
      https://www.ioncomputers.bg/product/5103/ram-pamet-4gb-ddr4-2400-mhz-corsair-vengeance-lpx-black-heat-spreader.html
      Хард диск 1TB 3.5" Seagate Barracuda ST1000DM010
       https://www.ioncomputers.bg/product/7344/hard-disk-1tb-3-5-seagate-barracuda-st1000dm010-s-3-godini-garantsia.html
      Видеокарта Palit GeForce GT 710 (2048MB DDR3) (Закупих я наскоро,заради старата ми щайга )
      https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_710-palit_geforce_gt_710_2048mb_ddr3#characteristics
    • от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.