Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На следваща заплата ще имам около 700лв с които да си купя нов лаптоп и имам няколко въпроса. Ако някой иска да ме замери със съвети да се чувства добре дошъл. Поради ограниченият бюджет не очаквам пушка, но трябва да може да подкарва SC & Heroes of the Storm(надявам се че ще може да се намери и нещо което да може да подкарва и други по-тежки игри макар и на най-ниски настройки)

1. РАМ

Има ли голяма разлика между 2х4096 и 1х8192? Доколко е ключова РАМ-та за игри и може ли да се стриймва с подобна рам?

2. Процесор

Доколко е решаващо дали е 4ядрен или 2ядрен и възможно ли е 2ядрен IntelCore или Intel Pentium да е по-добър за игри от 4ядрен процесор? Доколко е решаващ процесора за стриймване?

3. Видео карта

В обявите които гледам има с и без собствена памет. Предполагам че тези дето са без са по прецаквация или? 1ГБ видео карта може ли изобщо да подкара игри като ГТА или последния Батман?

И така. Като се сетя други въпроси ще ги добавям пак тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие можете да имате всякакви притеснения, но бюджета ви е ограничен. И в него трудно се вписва лаптоп за игри. Просто ще му скъсите живота възможно най бързо. 

Лаптопите или имат вградената в процесора видеокарта  (тогава харчат по-малко ток ) или имат и допълнителна такава, като двете си помагат при натоварвания в приложенията. Тия вградените ползват от системната рам - памет. 

Държите ли на лаптоп? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие можете да имате всякакви притеснения, но бюджета ви е ограничен. И в него трудно се вписва лаптоп за игри. Просто ще му скъсите живота възможно най бързо. 

Лаптопите или имат вградената в процесора видеокарта  (тогава харчат по-малко ток ) или имат и допълнителна такава, като двете си помагат при натоварвания в приложенията. Тия вградените ползват от системната рам - памет. 

Държите ли на лаптоп? 

Просто нямам избор. Трябва ми лаптоп. Пътувам, местя се, няма да стане с настолна машина.

Ъпдейт- Бюджета ми стана 900лв.

Ясно ми е че няма да намеря лаптоп за игри. Просот ми трябва машина, която от време на време да подкарва по някоя игричка.

Когато гледам процесора, как да го разбера колко е бърз. Казаха ми да гледам това повече отколкото дали е 4ядрен или 2ядрен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPad B50 Black, 59-428927/5WS0F98080,2Years,15.6” FHD AG,i3-4030U 1.9GHz,8GB 1600MHz,1TB,ATI M230 2GB,DVD±RW,Giga lan,WIFI,BT,FPR,VGA,HDMI,USB 3.0,Camera,4-in-1 reader,4Cell,DOS

929 лв.

Лошото е че е ATI видеото, по добре спести още някои лев и си вземи нещо хубаво не прибързвай с нещо евтино и некачествено ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.