Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Взех си втора ръка лаптоп фуджицу сименс, процесор 1.6 или 1.7 и 1гб рам.

Сложих му хр, ъпдейти и след това с iobit driver booster му инсталирах липсващите

и ъпдейтнах драйвърите.

Рестартирах и всичко си беше наред.

След няколко дни го пускам и видеото е размазано (с много ниска резолюция).

Отварям device manager и ми дава липсващи драйвъри на видеото, лан и още няколко.

На wifi  драйвъра беше останал, а го инсталира driver booster.

Дадох рестарт и поне видеото се оправи (не погледнах за другите), но го изключих.

След няколко дни пак го пускам и пак няма драйвъри. Вече 3-4 пъти съм го спирал и пускал и все ги няма. Като пусна  driver booster показва, че няма ъпдейти за драйвъри.

Какво може да става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв хакер си, като не можеш едни драйвери да инсталираш без някакъв си драйвер бустър ?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е точният модел? 

Драйвери си вземи от сайта на производителя.  Но имам съмнение че не поддържат вече този модел. В краен случай инсталирай ги в режим на съвместимост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В краен случай инсталирай ги в режим на съвместимост. 

Извинявай, как се прави това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам стар лаптоп на същия производител. В сайта му не се намират вече драйвери за този модел, които да са за Уиндоус ХР. Има за Виста. Правил съм инсталиране в режим на съвместимост.  Тоест драйвера за Виста го инсталирам като драйвер за ХР. От свойствата на драйвера се избира съвместимостта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам стар лаптоп на същия производител. В сайта му не се намират вече драйвери за този модел, които да са за Уиндоус ХР. Има за Виста. Правил съм инсталиране в режим на съвместимост.  Тоест драйвера за Виста го инсталирам като драйвер за ХР. От свойствата на драйвера се избира съвместимостта. 

Струва ми се, че този метод ще дава резултат само в някои случай.

Така стартираш инсталационния файл в режим на съвместимост. Файловете със самите драйвери се копират/разкомпресират из разни папки и регистрират в системата. Едва ли производителите ще предлагат различни драйвери за различните системи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е фс lifebook c1320d.

Май ще станат нещата :)

http://support.fujitsupc.com/CS/Portal/supportsearch.do?srch=DOWNLOADS&Series=C Series&Model=C1320D&ProductType=Notebook PC

Уж са за ХР.

А защо driverbooster се дъни? Уж трябва да е написана качествено. Отделно на

всичко използвах "платената" версия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отделно на всичко използвах "платената" версия

:)

Проблемът идва от кавичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, беше си кракната като по учебник :)

Не ми искаше вече регистрация, теглеше с висока скорост....

Но и не ми свърши работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, беше си кракната като по учебник :)

Не ми искаше вече регистрация, теглеше с висока скорост....

Но и не ми свърши работа :)

Работеше перфектно, само дето не вършеше работа ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е фс lifebook c1320d.

Май ще станат нещата :)

http://support.fujitsupc.com/CS/Portal/supportsearch.do?srch=DOWNLOADS&Series=C Series&Model=C1320D&ProductType=Notebook PC

Уж са за ХР.

А защо driverbooster се дъни? Уж трябва да е написана качествено. Отделно на

всичко използвах "платената" версия :)

Не се използват подобен тип програми за инсталиране на драйвери. За тази цел има сайт на производителя.

Правиш чисто нова инсталация на Windows XP. След това сваляш необходимите драйвери от сайта и ги инсталираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в Driver Booster. Проблемът е в операционната система. Driver Booster използва и инсталира фирмените за устройството драйвъри, но преопаковани за целите на тихата инсталация с помощта на инструмента за инсталиране на Driver Booster.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая наистина ще го преинсталирам и ще си сложа драйвърите

от сайта. Поне в замундата като четох отзивите всички много я хвалеха

програмата и реших и аз да опитам. Наистина спестява време ако работеше

както трябва.

Сега нови 40мин за инсталация и после 1 по 1 нови драйвъри :)

Проблемът не е в Driver Booster. Проблемът е в операционната система. Driver Booster използва и инсталира фирмените за устройството драйвър, но преопаковани за целите на тихата инсталация с помощта на инструмента за инсталиране на Driver Booster.

Това означава ли, че ако съм с 7-ца или нагоре вече всичко е точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя работи както трябва, но работи както трябва на свястна ОС. Коя е версията на Driver Booster?

Не, означава, че ако инсталираната ОС е с проблеми или е инсталирана от модифициран източник за инсталиране, програмата може да има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата не е лоша, но трябва да се внимава с нея. Може да я оставиш да свали и инсталира драйвера ако си сигурен, че е правилния. Не бива да и се дава свобода тя да прави каквото иска. За update на драйвери да не говорим.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, винаги трябва да се проверява, какво предлага за инсталиране от линка на съответния драйвър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни програми трябва да се избягват за обновяване...единствената им полза е ако се изготви бекъп на вече инсталираните такива, който да се ресторне на нова инсталация на същата версия на Операционната Система. За актуализиране на драйверите се право ръчно от сайта на производителя или се намира с помощта на Hardware IDS от Device Manager-a.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alex&Vanko^, Ако не махнеш отметката на първия джам на инсталатора, инсталира Advanced SystemCare. Друго не инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на лаптопа а ако е десктоп от сайта на дъното а за видеокартата ако не е вградена от сайта на Нвидия или АМД! Те са най-добрите!

За съжаление скоро няма да можем да теглим драйверите от сайта на nVidia. Новите версии ще идват само през geforce experience. Не е лоша програма, но лично аз нямам нужда от нея. За запис използвам алтернативна, за оптимизиране на игрите...тя не се засича повечето такива (особено ако са нелегални, което е очаквано разбира се), но и с легалните има проблеми. Версиите на драйверите на сайта ще се обновяват доста по-рядко вече за да се спести време от компилиране на файла (едва ли сериозна фирма като nVidia го е закъсала за време с този голям екип, но по-скоро иска да направи програмата си неизменна част от живота на всеки геймър). Е да, но аз не обичам bloat-а, така че ще пропусна на този етап. То не че има нужда от толкова нови драйвери де...те са оптимизирани за нови гейм заглавия и за нови карти....на карта от 2 години няма какво повече да изцеди като производителност. И все пак е леко досадно това, защото дори най-новото да не е непременно най-доброто, специално при драйверите аз обичам да разполагам с последните версии (а и доста често в тях се добавят extensions-и за OpenGL, нова версия на physx и прочие благинки). Мисля, че това ще влезне в сила през декември или през началото на новата година (поне така пишеше в новината).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версията на буустъра е 2.3.1.0

Систем кеър не съм го качвал :)

Знам за ид-тата и от там да се види модела на съответното устройство, но

реших да мина набързо.

Мерси на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.