Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с аудио карта Realtek AC`97 ALC850

Препоръчан отговор

Имам следния проблем, когато говоря с някого, независимо дали ще е по Skype или някой друг месинджър, събеседника ми чува всички звуци излизащи от моя компютър включително и себе си. Всички настройки са направени коректно. От Recording Volume Control съм избрал Microphone. В Playback Volume Control съм дал Mute на микрофона. Всички хардуерни настройки са както трябва. Има нещо, което е много странно и не съм го виждал на други компютри.

Ето снимка на контролния панел на аудио картата.

Конфигурацията на PC-то е:

MB: ASUS A8N-E nForce 4 Ultra Chipset (с последните BIOS и чипсет драйвъри (от сайта на nVidia v6.70))

CPU: AMD Athlon64 s.939 3200+

Audio: Realtek AC`97 ALC850 8-Channel вградено в дъното

Video: SAPPHIRE RADEON X1600Pro 256MB

HDD: Maxtor 250GB SATA

RAM: 1 GB A-DATA

DVD-RW: LG GSA-4167B

В момента ползвам OS Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005, но съм пробвал и с обикновени XP версии е проблема не се оправя.

Моля, ако някой има идея как се оправя това нещо (ако изобщо може, защото вече мисля, че така си е произведено) да помогне.

Предварително благодаря!

ПП: Забравих да спомена, че пробвах да изключа аудиото от BIOS, сложих една стара двуканална карта на Creative и преинсталирах цялата система. Уви и със старата Creative пак го имаше проблема.

Редактирано от troi4o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом при всички месинджъри има проблем, значи най-вероятно проблемът не в тях. Щом си опитал и с друга звукова карта, значи и от тях не е.

В крайна сметка се стига до единствения общ елементи винаги - микрофона. Какъв е той и опитвал ли си да използваш друг?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Микрофона е съвсем обикновен. Пробвал съм и с друг, но ефекта е същия. Вече не знам къде да търся проблема...

На въпроса дали съм пипал нещо по дъното, не съм, то няма и какво толкова да променя по него. Има 3-4 джъмпера и толкова, дори не са да звуковата кърта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото, което ми идва наум в момента, е да се опиташ да регулираш силата на микрофона и да опиташ да изключиш 3dB Boost опцията (Microphone Boost).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и аз стигам до това заключение, ама все пак нещо не е както трябва и ме дразни цялата ситуация... Мерси все пак!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам подобен проблем troi4o

Искам първо да се извиня, че отговора ми няма да е свързан с твоя проблем, а с моя (може би трябва да пусна нова тема), ама много съм го закъсал човече и ако можеш да ми помогнеш ще съм ти благодарен.

Направих на шефа ми конфигурация и му обещах че всичко ще е наред, а сега се оказва че неможе да се разговаря по скайпа (положението ми е скунфузно сега)

та по въпроса: аудио картата е същата като твоята, при разговор по скайпа, с човека който говоря не чува нищо казано от мен. проблема не е в самия микрофон (тествах го на друг комп и работи). пробвах различните варианти Volume Control, но не разбирам много и ще ми е нужна помощ.

Ползвал съм аудио драйверите от инсталационния диск на дъното.

Понякога излиза съобщение че микрофона не работи правилно с линк към страницата на SKYPE, който не ми решава проблема.

Предварително благодаря ако някой е имал същия проблем и ми помогне по някакъв начин!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с по-нови драйвери за всеки случай

ПП: сконфузно

Редактирано от NaDa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси ше пробам с версия "nVidia v6.70"

но много ме съмнява че ще помогне, защото ми струва че самия модел на звуковата карта Realtek AC`97 ALC850 е доста бъгав.

Имах и едни други проблеми с него, за които не им е местото тука да споменавам, но не препоръчвам на никой да си избира дъно с тоя модел звукова карта.

ПП: при включване на микрофона би трябвало да излиза контролния панел на аудио картата и да го тества, а на тоя комп няма такова нещо - направо ми идва да се гръмна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да го тестваш ръчно през контролния панел на Realtek. Ако не ти го разпознае и пак имаш проблеми, дори и с чипсета на nVidia 6.70, направо носи дъното да го сменят с някой друг модел. Аз направо съм бесен заради тоя скапан звук. Просто или проблема е в чипсета или просто някой не си е свършил работата, като е разработвал дъното...

Ако можеш да го смениш ще е най-добре според мен... Тъпото е, че вече не се правят дъна без вградени аудио карти... и LAN карти...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тестване и дума не може да става, щото въобще не го разпознава микрофона.

А за смяната - вече са го сменяли хората от фирмата 3 пъти дъното с нови пред собсвените ми очи :rolleyes:, защото когато включвах към него стерео уредба и звуковата карта гърмеше (колкото и невероятно да ви звучи, но е така) и въобще не вадеше никви звуци след първото включване, така че едва ли ще искат да го сменят пак.

А това че ги вграждат звуковите карти и LAN картите, няма нищо лошо - просто от ASUS са се изложили при тестовете с тоя чипсет (аз наистина си мислех че прават най-добрите дъна).

Аз съм с Asus A8N-SLI, NFORCE4 SLI и нямам никакви проблеми с него и го препоръчвам на всеки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

E аз какво да кажа, че съм със същото дъно, само дето не е SLI иначе е същото... проблема може и наистина да си е от чипсета, ама не мога да гадая, пък и от Realtek ми казаха да си настроя Recording Control-а и преди да им отговоря, че е настроен, ми бяха баннали email-а... Тъпо ама какаво да се прави. Във форума на ASUS пък никой не отговаря в темата, която направих за проблема... Явно потребителите трябва да имат свръх инженерни способности, за да могат да си отстраняват сами проблемите по дъната им. Вече не знам към кого да се обърна за помощ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемното дъно което не разпознава микрофона е Asus K8N4-E DELuxe, NFORCE4.

Според мен проблемите не идват нито от чипсета, нито от вградената звукова карта, защото те са едни и същи и при дъната с бъгове и при нормално работещите такива.

Просто обкновения юзер трябва да прочете постовете на потребителите, закупили различни модели дъна и да избере това с най-малко отрицателни рецензии.

ИЗВОД: Не си купувайте дъна "Asus K8N4-E DELuxe, NFORCE4" или "ASUS A8N-E nForce 4 Ultra" има голяма вероятност да бъдете прецакани като мен и troi4o.

Дъното, което ползвам от 6 месеца е Asus A8N-SLI, NFORCE4 SLI. Дори и никога да не използвате SLI технологията си струва да си го земете, защото поне досега нямам никакви забележки по него пък и цената му доста падна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тия изводи ми се струва, че си се пръкнал от дата.бг. Имал нашият проблеми с едно дъно и решил, че всички такива са дефектни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

две дъна ми дадоха един и същ дефект, а на третото въобще не съм включвал системата за домашно кино.

Това ако е съвпадение - здраве му кажи :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпо, но факт, преди да си сложа s.939 бях със s.754 за няколко дни. Познай кое дъно беше това - ама разбира се, че ASUS K8N4-E Deluxe... И там го имаше същия проблем biggrin.gif Да не говорим, че не поддържаше видео карти RADEON X1300 и нагоре. Честно казано вече ми става смешно biggrin.gif Сега гледам дъна на EPOX, ми като видя сходните дъна с моето, че и те са с Realtek ALC850 и се отчайвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно защо 2-ма познати + моя милост нямаме проблеми със звука на конкретното дъно?

Това, че сте Марко Тотевци или не можете да си подкарате звука не значи, че проблемът е в дъното/чипа/незнамсиквоси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами хайде щом сме Марко Тотевци, а ти си специалист, сподели как и с какви драйвъри си си подкарал безпроблемно звука??? Сподели и настройките, които си направил. Пък ние ще последваме твоите съвети и ще кажем резултата след това. Тогава ще се разбере дали проблема е в нас или в хардуера/софтуера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

troi4o няма смисъл да се обясняваш повече с тоя д*бил

аз въобще нямам желание да си губя времето да се разпрявам - нито ми е на образованието, а със сигурност не е и на акъла ми за да му отделям повече внимание.

на мен ми стига поне един човек да види постовете ни тук и да се разубеди да си вземе бъгавите дъна - ние с тебе така и така сме се прецакали поне другите хора да не си дават парите на вятъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е прав си icoair, ама някак е тъпо да даваме луди пари и да се окаже накрая, че нещо не е както трябва... ама както и да е. Тези неща са поправими. Не е болка за умиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същото дъно и проблема със ехото от собствения ми глас се появява само при връзка с определени компютри на които не се работи със слушалки а с отделни колони и микрофон.

А във връзка с случаят когато компа не разпознава микрофона в контролния панел на Realtek има функция чрез която ти му задаваш като какво да разпознава даденото устройство

1 Конфигурация на високоговорителите

2 Щракаш върху бутоните на задният панел

3 От там му задаваш каквото си поизкаш (да бъде вход ,изход или микрофон важи и за трите бутона)

При мен обаче има друг проблем, когато пусна някаква музика винаги се усеща някакво кривене на малки колони не е кой знае какъв проблем но на по сериозна уредба положението е много дразнещо .Другото което съм забелязал е че при изваждане на аудио жака леко от буксата ( даване на късо на двата стерео канала)нещата се пооправят но слушаш МОНО.Въпроса ми е някой знаели някакво лекарство и дали ако си купя нова звукова карта това ще помогне.

Редактирано от VANHAL (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване