Премини към съдържанието
by_chechi

Драйвър за мобилна флашка

Препоръчан отговор

Имам мобилна (интернет) флашка на М-тел работеща на Уиндоус.

Изтеглил съм драйвери за Линукс от М-Тел.

Как да ги монтирам на флашката ? (на Уидноус е лесно - щрак върху .ехе-то и готово ! :))

Снимка на екрана_2015-10-20_14-36-11.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало постни съдържанието на "readme.txt". :)

Иначе и тук се пуска по подобен начин, но по-добре не го прави. Това сигурно е 1) старо, 2) няма да тръгне, 3) не ти трябва, 4) ако все пак го пуснеш ще ти прецака Linux-a.

След това пусни тази команда на Linux-а, да видим какво е и как ще тръгне: /ако readme-то не свърши работа/

$ sudo lsusb

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Плюсът ми е за това, че Всички сте много отзивчиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало постни съдържанието на "readme.txt". :)

Иначе и тук се пуска по подобен начин, но по-добре не го прави. Това сигурно е 1) старо, 2) няма да тръгне, 3) не ти трябва, 4) ако все пак го пуснеш ще ти прецака Linux-a.

След това пусни тази команда на Linux-а, да видим какво е и как ще тръгне: /ако readme-то не свърши работа/

$ sudo lsusb

Малеййй ! Колко съм .....:(!

Ми то си го имало и на чист български ......Въх....!

Благодаря ! .....ми блокирах (щото съм новак в линукс) и .....това е !....

Да , ама човек като не знае....

Сега на къде ?...

Снимка на екрана_2015-10-20_17-12-31.png

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

820311.png

Ето го и текстовия файл , който на мен като начинаещ не ми върши никаква работа ...:

Абе простичко казано , как се активира това "Чудо" ?!!!

Какво къде трябва да се пише и стартира....."моят" терминал друго показва....

П.П. С текст-файла на български нищо не стана по същия начин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази команда чисто и просто разархивира файла, все едно че е rar със субтитри. Можеш да го направиш и с графичната среда.

Иначе командата е тази, но трябва да я изпълниш там, където е файла "linux_install.tar.bz2".  В момента ти казва, че не намира такъв файл.

Тук играят пътищата до файл и текущата директория. С "pwd" можеш да видиш каква ти е в момента. С "cd <new dir>" можеш да навигираш до подпапка или изобщо навсякъде, стига да е зададен пълен път /започващ с "/" /. С "cd .." отиваш в предходната директория. А с командата "ls" отпечатваш какво има там където си /или другаде ако зададеш път/. Хубаво е да научиш как да навигираш свободно, преди да се хвърляш надълбокото.

Опитай да навиеш някой да го подкара. Може даже и някои от форума с remote връзка.

Увери се, че устройството не работи, преди да го мъчиш. :)  Виж дали има обновени инструкции на сайта на доставчика.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

Пуфффф ! Трудна работа за който не му разбира.....

Все пак БЛАГОДАРЯ ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи устройството в USB-то и ни кажи излиза ли ти в Settings > Networking или в Network Manager.

Горе на снимката където си пуснал с lsusb мисля не си го включил, което не ни дава информация. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи устройството в USB-то и ни кажи излиза ли ти в Settings > Networking или в Network Manager.

Горе на снимката където си пуснал с lsusb мисля не си го включил, което не ни дава информация. :D

http://picbg.net/u/47526/55762/820382.png

И докато съм щракал в несвяст насам-натам , ми се появи самО и това :

(виж следващ пост)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти излиза така, значи би трябвало вече да работи. Опита ли да се свържеш и има ли функционалност, която да ти липсва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти излиза така, значи би трябвало вече да работи. Опита ли да се свържеш и има ли функционалност, която да ти липсва?

Флашката е монтирана , но не ми дава връзка .

В същност ползвам само допълнителната карта памет....

http://picbg.net/u/47526/55762/820384.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах в предвид на предишната картинка, където ти излиза "необходим е пин". Би трябвало от там да можеш да активираш мобилната връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах в предвид на предишната картинка, където ти излиза "необходим е пин". Би трябвало от там да можеш да активираш мобилната връзка.

Активирам го ....и толкова . Отнася се за допълнителната карта памет от 2 Гб, която аз съм сложил във флашката....При W7 ми излизаха две директории .....

Същото се случва когато свържа с флаш диск от 1 Тб и изобщо всяка програма работеща с файловия мениджър - иска парола .....голяма досада , но това после ще го мисля как да го махна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Активирам го ....и толкова . Отнася се за допълнителната карта памет от 2 Гб, която аз съм сложил във флашката....При W7 ми излизаха две директории .....

Същото се случва когато свържа с флаш диск от 1 Тб и изобщо всяка програма работеща с файловия мениджър - иска парола .....голяма досада , но това после ще го мисля как да го махна...

Ами аз хич не съм игурен, че е само толкова. Виж, пише "мобилно широколентово устройство" и "SIM PIN". Това означава, че системата до голяма степен го е разпознала. Може би няма нужда от драйвър, а е въпрос само на конфигурация. Тя може да е по-различна от тази с която си свикнал под Windows.

Ние трябва да видим има ли нужда от драйвър, от някакви допълнителни приложения и как се конфигурира.

1. Качи целия комплект с "драйвъри", който имаш, за да го разгледаме и да видим какво пише.

2. Включи и активирай устройството.

3. След като е активирано пусни командите:

sudo lsusb
sudo ifconfig -a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Ние трябва да видим има ли нужда от драйвър, от някакви допълнителни приложения и как се конфигурира.

1. Качи целия комплект с "драйвъри", който имаш, за да го разгледаме и да видим какво пише.

2. Включи и активирай устройството.

3. След като е активирано пусни командите:

sudo lsusb
sudo ifconfig -a

От тук : http://www.mtel.bg/softuer-za-ustroystva

свалих за Линукс ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ни върши работа, трябва да е сигурно кое е устройството. :)

Досега даваш доста улики, но няма нищо определено!

Ако не знаем какъв е хардуера, шансовете намаляват с 90 %.

lsusb дава информация за хардуерното id с която можеш да търсиш в интернет. Обаче там където си го изпълнил изглежда сякаш устройството не е включено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ни върши работа, трябва да е сигурно кое е устройството. :)

Досега даваш доста улики, но няма нищо определено!

Ако не знаем какъв е хардуера, шансовете намаляват с 90 %.

lsusb дава информация за хардуерното id с която можеш да търсиш в интернет. Обаче там където си го изпълнил изглежда сякаш устройството не е включено.

Приключих с Линукс.....поне докато не се намери свястна алтернатива на терминала...! 

Може би след 3-4 години , живот и здраве ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш дай skype на ЛС и ще измислим нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ми кажи, флашката да не би да изглежда така:

-HUAWEI-E303-3G-HSPA-21-6Mbps-Mobile-Int-HUAWEI-E303-3G-HSPA-21-6Mbps-Mobile-Int

Само че без тази емблема и вътре като я отвориш пише: HUAWEI Mobile Broadband E303 на етикетчето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.