Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да направя ъпгрейд на процесора,и си търся i5 3та генерация,процесор,понеже дъното ми не потдържа новите генерации.Бюджета ми е до към 450 лв,ако е възможно да се намери.Дъно за сега не мисля,да сменям,тъй като с новия процесор,няма да имам нужда от по мощна машина на този етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=9|8|10|22223|0|0 

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|0|0|23721

пс. Процесора би трябвало да е без охладител все пак попитай ако го поръчваш. 

Принципно сегашният ти охладител ще стане и за I5 но ти препоръчвам да смениш и него поне с този.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да направя ъпгрейд на процесора,и си търся i5 3та генерация,процесор,понеже дъното ми не потдържа новите генерации.Бюджета ми е до към 450 лв,ако е възможно да се намери.Дъно за сега не мисля,да сменям,тъй като с новия процесор,няма да имам нужда от по мощна машина на този етап.

Е, преди месец продадох Xeon-a  си за 350. За 370 гледах имаше i7 2600. Няма смисъл да търсиш нов, защото дори и да има някъде, то те са с завишени цени, останали от миналото. 

ПП: Всъщност, предлагат се и по-евтино:

http://olx.bg/ad/protsesor-intel-core-i7-2600-quad-core-processor-3-4-ghz-lga-1155-ID5vo08.html#eb64bff25e

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигам темата отново,тъй като този i5-3330 не е наличен вече,а и се позабавих малко с покупката.Като гледам почти никъде няма i5 3rd gen процесори по магазините,всичко или е изчерпано или не го предлагат вече.Ако имате други предложения освен i5-3330,ще бъде супер.
Гледам на няколко места имат i7 2500,2600 модели,но се чудя има ли смисъл да се взима толкова стар процесор сега,или да търся нещо 3та генерация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен цените няма да паднат поне още една година. Дебни какво ново излиза в Продавалника, Базара и на други подобни места.  Не си казал за какво ще ползваш процесора, щото ако е за работа, добре е да е i7, та бил  той и 2600. За игри търси процесор с по-висока честота, макар че на практика може да купиш това, което се продава, а не което търсиш. Аз една година търсих първия Пентиум с HT  технология и никой не ми се обади, не видях и такава обява. Накрая се отказах. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за игри ще се ползва предимно.Ако взема i7 2600k например,той може да се клокне до 4ghz предполагам,мисля,че е достатъчно за игри,като CSGO например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да го клокнеш с H61 дъно.  А за игрите по-добре се замисли за процесор на по-висока честота. Примерно някой i5 3570. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И този модел също търсих,но никъде не успях да го намеря наличен,или поне с опция да се поръча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=13|8|10|20492|310|0 

Но най-добре да се потърси втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този го намерих в продавалника,но цената от 260лв нормална ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената е екстра. Истината е че за тая игра актуален I3 ще свърши по-добра работа. Лошото е че трябва ново дъно (има и с DDR3).

Още по-лошото е че по-високите честоти излизат много солено. I3-6320 например отива на 400 лв. в момента.

Вярно курса на долара е висок но просто е прекалено. Предполагам Скай и Никем за това не бързат да го зареждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.